VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Obyvatelé Přimdy plánovali zahradu Českého lesa

PŘIMDA - Názory návštěvníků budou promítnuty v projektu, který bude představen na konci října

17.9.2008
SDÍLEJ:

Obyvatelé Přimdy se setkali v sídle Správy Chráněné krajinné oblasti Český les. Zde měli možnost vyjádřit své nápady, jak by měla vypadat zahrada Českého lesa. Foto: Barbora Nováková

Obyvatelé Přimdy se sešli v sídle Správy Chráněné krajinné oblasti Český les. Cílem jejich setkání s odborníky bylo plánování, jak by měla vypadat zahrada Českého lesa, která obklopuje sídlo správy.

„Účastníků bylo nakonec osmnáct, nechyběli mezi nimi ani představitelé města,“ informuje Jindřich Horáček, vedoucí Správy CHKO Český les.
Po prohlídce zahrady se účastníci pustili do samotného plánování.

„To začalo metodou, které se říká brainstroming. Při ní každý mohl říct, co by si v zahradě představoval,“ uvedl Horáček.
Všechny nápady se zapisovaly a po brainstormingu následovalo jejich hodnocení. „Hosté dávali hlasy těm nápadům, které se jim nejvíc zamlouvaly,“ uvedl vedoucí správy.

Druhá část setkání pokračovala zakreslováním nejlepších nápadů do připravených nákresů.
„Nápady byly pestré. Občané by si v zahradě představovali například dětské hřiště, altánek, nebo jezírko s bobří hrází,“ řekl Jindřich Horáček.
Svoji vizi představila také zaměstnankyně správy a občanka Přimdy v jedné osobě Drahuše Valentová.
„Myslím si, že by bylo hezké, aby v zahradě byl plastický model Českého lesa s vyznačenými významnými místy. A souhlasila bych s hřištěm pro děti,“ nastínila možnosti využití místa odpočinku.

Po skončení akce byly všechny zapsané postřehy, nápady a také nákresy odevzdány architektce Lence Červinkové z chebského M projektu.
„Architektka vše zpracuje a připraví konečný projekt, který bude obyvatelům Přimdy představen na konci října při slavnostním odhalení pomníku Jindřicha Šimona Baara,“ podotkl Horáček.

Setkání se uskutečnilo v rámci projektu ´Zahrada Českého lesa – místo pro setkávání a odpočinek´, který je podpořen programem Nadace Partnerství ´Místo pro stromy´.

Autor: Miloš Němec

17.9.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Petr Ardeleanu bude v sobotu pískat na Baníku

Ze zákulisí veteránského motokrosového závodu ve Stříbře.

Rozhodne již Stříbro o motokrosových titulech?

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Vuřty seniorům griloval starosta

Stříbro - Nová pergola u Domova pro seniory ve Stříbře je dokončená, a tak mohla jednoho teplého odpoledne hostit obyvatele domova, kteří si zde udělali pěkné společné grilovací odpoledne. 

Na slavnosti piva pojede zvláštní pivní vlak z dolního nádraží

Karlovy Vary - Zvláštní vlak s názvem Karlovarský Chodovar Expres vypraví už podvanácté České dráhy na tradiční slavnosti piva v rodinném pivovaru Chodovar.

Starají se židovský hřbitov i o kulturní dění v obci

Stráž – Pro svou organizaci používají historické názvy, které platily v českých obcích před rokem 1850.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení