VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pět obcí z Tachovska usiluje o titul Vesnice roku 2012

Tachovsko – Broumov, Konstantinovy Lázně, Kostelec, Lom u Tachova a Zadní Chodov se přihlásily do soutěže Vesnice roku 2012. Budou mít v rámci republiky 278 soupeřů, v Plzeňském kraji pětadvacet.

11.5.2012 1
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: CZECOT.com

Oblastí hodnocení je několik, například společenský život, aktivity občanů, péče o stavební fond a obraz vesnice, občanská vybavenost, péče o veřejné prostranství, o zeleň a další. Nejprve se uskuteční krajské kolo, vítěz postupuje do kola celostátního.

Zeptali jsme se starostů prvních tří přihlášených obcí, tedy Broumova, Konstantinových Lázní a Kostelce, čím chtějí zaujmout hodnotící komisi. Ve zbývajících obcích, Lomu u Tachova a Zadním Chodově, položíme stejnou otázku příští týden.

Broumov je nováčkem.„V obci vedeme bohatý společenský život, daří se spolupráce se zemědělci," uvedl starosta Broumova Ondřej Liška. „Zaujmout by měla i rekonstrukce budovy bývalé školy na multifunkční zařízení, v němž by měl v konečné fázi sídlit obecní úřad, knihovna, měl by bát společenský sál a klubovny. Dokončili jsme rekonstrukci veřejného osvětlení. Zajímavostí je i naučná stezka údolím Hamerského potoka či plánované propojení našich cyklostezek s německými," vyjmenoval starosta s tím, že věří v úspěch své vesnice.

V to doufá i starosta Konstantinových Lázní Karel Týzl. „Naposledy jsme se do této soutěže hlásili v roce 2008. Od té doby se hodně změnilo a máme se čím chlubit. Například nově upraveným veřejným prostranstvím v centru obce. Odstranili jsme provizorní budovy, postavili fontánu, pergolu, máme tam hasičské muzeum a infocentrum. Dobrovolní hasiči v Konstantinových Lázních a Hradišti mají novou zbrojnici . Vybudovali jsme několik malých parčíků, například u domu s pečovatelskou službou. Velice si považuji toho, že se lidé zajímají o obecní problematiku, což dali najevo založením občanských sdružení a aktivit," chválí starosta Týzl. Konstantinky v roce 2008 již získaly cenu za knihovnu a ocenění za kulturní život.

Ostříleným matadorem soutěže je Kostelec. „Ve Vesnici roku soutěžíme osmým rokem, to je dost na to, abychom měli zkušenosti a uspěli," řekl starosta František Trhlík. „Naším trumfem bude nově zrekonstruovaná mateřská škola, respektive první patro této budovy, kde je centrum pro mimoškolní činnost dětí a nízkoprahový klub pro mládež do patnácti let. Ten je určen především mládeži s nevyhraněnými zájmy. Volný přístup sem mají všechny děti s jedinou podmínkou a tou je slušné chování. V centru mají děti možnost se zapojit do dramatického a dvou výtvarných kroužků, další nese název Poznáváme svět, máme i výuku angličtiny. Uskutečnilo se toho u nás mnohem víc. Pro příklad uvedu druhou etapu přestavby hasičské zbrojnice v Nedražicích, kde vznikne společenská klubovna pro setkávání občanů všech generací," pochlubil se starosta Trhlík.

Autor: Marie Podzimková

11.5.2012 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Zahradník a organizátor výstavy ovoce a zeleniny  Herbert Hacker.

Chystají výstavu výpěstků

Tachovští kriminalisté si opět posvítili na dealery drog. Tentokrát zatkli čtveřici, která distribuovala pervitin a marihuanu na několika místech Tachovska, především ale v jedné obci na Stříbrsku.
4

Další dealeři drog dopadeni

Obora představila logo s Böttgerovým památníkem

Obora – Obec Obora ve spolupráci s bývalými obyvateli pohraničí a Česko-německým fondem budoucnosti obnovují Böttgerův památník.

Čtvrtek na Stříbrsku: Dvě dopravní nehody a požár valníku se slámou

Tachovsko – O čtvrtečním odpoledni na Stříbrsku se rozhodně nedá mluvit jako o klidném. Záchranné složky totiž museli hned třikrát vyjíždět k různým případům.

Bouřka se silným větrem zaměstnala hasiče v celém kraji

Plzeňský kraj - Hasiči odstraňovali padlé stromy a větve na více než třiceti místech.

OBRAZEM: Setkání s indiány vystřídalo kroužkování ledňáčků

Tachovsko – Společnému soužití člověka s přírodou se věnoval příměstský tábor s Dětským domovem Domino Plzeň.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení