VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podle pojišťovny je Tachov nejbezpečnějším městem

Tachov – Pokud řidiči nechtějí přijít k úrazu, měli by jezdit v Tachově. Nula na kontě usmrcených i těžce zraněných osob při dopravních nehodách v roce 2011. Okresní město společně s Rokycany a Benešovem obsadilo čelo tabulky o nejbezpečnější okresní město loňského roku.

12.4.2012
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK

„Index vychází ze statistik dopravních nehod policie a vyjadřuje úroveň nehodovosti na základě počtu usmrcených a těžce zraněných osob při dopravních nehodách ve vztahu k počtu obyvatel daných měst,“ uvedl Tomáš Zavoral, tiskový mluvčí České pojišťovny, která tento přehled již osmým rokem zpracovává.

Tachov třikrát za sebou v Top 10

Tachov si v přehledu polepšil. V letech 2009 a 2010 skončil shodně osmý. Město se zároveň za poslední tři roky udrželo mezi první desítkou a také jeho průměr je hodnocen nejlépe ze sledovaných měst. „Vloni v Tachově nedošlo k žádnému těžkému zranění ani úmrtí při dopravní nehodě. Po oba dva roky předtím zde vždy byl jeden člověk těžce zraněn,“ pokračoval Zavoral.

Řidiči jsou pozorní a není zde tranzit

Umístění Tachova potěšilo také místostarostu města Jiřího Stručka. „Mám radost, že jsme se dostali, jak se říká, na bednu. Tachov se pravidelně v této statistice umisťuje vysoko. Myslím, že je to především zásluha samotných řidičů. Přestože nejsme s nimi vždy spokojeni. Myslím tím především o mladé. Ve hře je i to, že Tachov není tranzitním městem, že tudy nevede žádná velká průtahová komunikace. Řidiči, kteří sem jezdí, jsou většinou místní nebo z blízkého okolí, takže dopravní situaci ve městě dobře znají,“ vysvětlil svůj pohled na věc Struček.

Podle policie má vliv na bezpečnost i dopravní prostředí ve městě. „V minulých letech se zde povedlo udělat množství úprav, které přispívají k bezpečnosti dopravy. Mezi ně určitě patří mimo jiné vybudování kruhových objezdů a odstranění kolizních míst na hlavních silnicích od Plzně a Plané,“ řekla Deníku Květoslava Staňková, komunikační inženýrka Dopravního inspektorátu Policie ČR v Tachově. Podle ní jsou ve hře ještě další faktory, například samotná činnost policie, vůle občanů dodržovat dopravní předpisy a dopravní řešení ve městě, které umožňuje dobrou orientaci na komunikacích.

Přesto se podle ní v Tachově najde několik ne zcela bezpečných míst. „Především je to křižovatka ulic Husitská, Zámecká a Václavská, kde je dopravní situace pro řidiče zatím nejhorší. Další dopravně závadná místa jsou křižovatky od Rapotínského sídliště až k hlavní silnici na Plzeň, výjezd z místních komunikací Tovární, Nerudova do Moravské ulice, Jungmannova a Školní, nebo výjezd ze Sadové ulice do ulice Prokopa Velikého. Nesmíme zapomenout ani na křižovatku u parku, která je velmi rozlehlá. Trasy chodců přes tuto křižovatku jsou příliš dlouhé a samotné vyznačení přechodů pro chodce tuto situaci neřeší,“ zmínila několik příkladů nebezpečných míst v Tachově Květoslava Staňková.

Co si myslí motoristé o bezpečnosti provozu po Tachově

Dlouhá léta dojížděl do Tachova do zaměstnání Jan Vavřička ze Stříbra. Výsledek okresního města v indexu bezpečnosti považuje za adekvátní. „Myslím, že bezpečnějšímu provozu v Tachově pomohly hodně obě kruhové křižovatky. Tedy ta pod Panenskou ulicí a nahoře nad autobusovým nádražím. Nepamatuji se, že bych někdy měl při projíždění Tachovem nějaké problémy, vždycky se mi po městě jezdilo dobře. Vyhovovala mi přehlednost křižovatek i stav silnic,“ vyjádřil se Deníku Vavřička.

„Tak to se ptáte té pravé, zrovna před měsícem, 13. března, jsme měli v Tachově u Revisu nehodu,“ pousmála se Eva Hrůšová . „Je tam dost nepřehledná křižovatka. Případem se v současnosti zabývají policisté, tak se k němu nebudu vyjadřovat. Naštěstí to odnesly jen pomačkané plechy. A proč se jezdí v Tachově bezpečně? Jsme poměrně malé město, dopravní situace tu není příliš komplikovaná, křižovatky jsou poměrně jednoduché, na těch složitějších jsou kruhové objezdy. Také komunikace jsou v poměrně dobrém stavu,“ míní Eva Hrůšová.

Autor: Václav Šimek

12.4.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ve Stříbře se uskutečnil druhý koncert kapel z partnerských měst
15

FOTO: Druhý koncert kapel z partnerských měst měl úspěch

Jak reklamovat koupený dům či byt

A zase ten Bakoš. Tentokrát sestřelil Jihlavu

Plzeň – Viktoria Plzeň vyhrála 2:1 v Jihlavě gólem z 92. minuty.

Obrazem: Dobrovolní hasiči soutěžili ve Ctiboři

Ctiboř - Na fotbalovém hřišti obce Ctiboř se opět konal již tradiční Memoriál Františka Žejdla a Memoriál Ing. Josefa Dvořáka.

Chystají výstavu výpěstků

Sulislav – Malý sálek sulislavského pohostinství bude hostit nevšední výstavu. Jde o výstavu ovoce a zeleniny a k vidění bude 26. a 27. srpna. 

Další dealeři drog dopadeni

Tachovsko - Tachovským kriminalistům se v boji proti distribuci drog povedl další úspěšný zásah.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení