VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Policie zasahovala

TACHOVSKO - Z policejní svodky

9.6.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Antonín Hříbal

Dopravní nehody

Bor - Dne 8. června 2008 kolem osmnácté hodiny prováděl učitel autoškoly výcvik v řízení motorového vozidla 34-leté ženy a to s vozidlem Škoda-Fabia, které je vybaveno dvojím ovládáním. Na místní komunikaci nacvičovala řidička-žákyně couvání, kdy však tento úkon nezvládla a zadní částí vozidla narazila do vjezdové brány podniku na Nové Hospodě. Při střetu vozidla s pevnou překážkou ke zranění osob nedošlo. Případné požití alkoholu bylo u řidičky-žákyně i učitele vyloučeno provedenou dechovou zkouškou. Vzniklá škoda na vozidle byla odhadnuta na 25 000,-Kč a na vjezdové bráně ve výši 20 000,-Kč. Technická závada, jako příčina dopravní nehody, nebyla na místě ohledáním zjištěna ani uplatněna.

Tachov - Dne 8. června 2008 v odpoledních hodinách couval 52-letý řidič se svým vozidlem Opel-Kadett z parkovacího boxu v Americké ulici. Při couvání pak narazil levou zadní částí svého vozidla do pravých předních dveří vozidla Opel-Astra. Z místa dopravní nehody ujel, avšak krátce nato byl vypátrán na své zahradě. Provedenou dechovou zkouškou bylo zjištěno, že je pod vlivem alkoholu. Řidič však lékařské vyšetření spojeného s odběrem krve ke zjištění stupně ovlivnění alkoholem bez udání důvodu odmítl. Ke zranění osob nedošlo. Vzniklá škoda na vozidle Opel-Kadett byla odhadnuta na 2 000,-Kč a na vozidle Opel-Astra ve výši 10 000,-Kč. Technická závada, jako příčina dopravní nehody, nebyla na místě ohledáním zjištěna.


Alkohol v dopravě

Planá – Dne 6.června 2008 v dopoledních hodinách v Sadové ulici řídila 47-letá řidička osobní automobil Škoda-Favorit. Po zastavení řidičky policejní hlídkou a následnou kontrolou dokladů vzniklo podezření, že řidička požila před jízdou alkoholické nápoje. To potvrdila dechová zkouška, kdy naměřená hodnota činila 2,18 promile alkoholu v dechu. Na základě pozitivní zkoušky byla řidička vyzvána k lékařskému vyšetření spojeného s odběrem krve, kterému se podrobila. V dané věci byly zahájeny úkony trestního řízení.


Vloupání do rekreační chalupy

Černošín -V době od 7. do 8.června 2008 dosud neznámý pachatel vytlačil směrem dovnitř boční okno do půdního prostoru rekreační chalupy v osadě Pytlov. Odtud odcizil 1 ks dámského horského kola a 1 ks kovových pákových nůžek. Poté pachatel vypáčil spojovací dveře z půdy do obývacích prostor chalupy, kde odcizil 1 ks čerpadla na topení s příslušenstvím, 1 ks kovové ruční řezačky na obklady, 1 ks proutěného košíku na dřevo, 3 ks ručních porcelánových mlýnků na kávu, 10 litrů nemrznoucí směsi, 2 ks plastových černých kanystrů s 6 litry motorového benzinu. Dále ještě vypáčil bezpečnostní zámek vstupních dveří z vnitřní strany chalupy a vstoupil do prostor dvora, odkud nic neodcizil. Celkem způsobená škoda byla odhadnuta na více jak 18 000,-Kč.

Vloupání do prodejního stánku

Rozvadov – V době od 5. do 6.června v nočních hodinách se dosud neznámý pachatel po vyříznutí otvoru v zadní stěně prodejního stánku vloupal do objektu, odkud odcizil 119 kartonů cigaret různých značek a dalších 30 krabiček cigaret. Na odcizených věcech vznikla škoda vyšší jak 65 000,-Kč a na poškozeném stánku ve výši 4 000,-Kč.


Utýrání psa – zahájení trestního stíhání

Tachov – Komisař služby kriminální policie a vyšetřování zahájil trestní stíhání pro trestný čin – týrání zvířat. Z tohoto trestného činu pak obvinil 31-letého muže z Tachova, kterého se měl dopustit tím, že v měsíci březnu nejprve kopal do svého psa před Gymnaziem a následně téhož psa utýral na autobusovém nádraží na místě veřejnosti přístupném.


Václav Blahník
tiskový mluvčí PČR OŘ Tachov


9.6.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jak reklamovat koupený dům či byt

Marek Bakoš

A zase ten Bakoš. Tentokrát sestřelil Jihlavu

Obrazem: Dobrovolní hasiči soutěžili ve Ctiboři

Ctiboř - Na fotbalovém hřišti obce Ctiboř se opět konal již tradiční Memoriál Františka Žejdla a Memoriál Ing. Josefa Dvořáka.

Chystají výstavu výpěstků

Sulislav – Malý sálek sulislavského pohostinství bude hostit nevšední výstavu. Jde o výstavu ovoce a zeleniny a k vidění bude 26. a 27. srpna. 

Další dealeři drog dopadeni

Tachovsko - Tachovským kriminalistům se v boji proti distribuci drog povedl další úspěšný zásah.

Obora představila logo s Böttgerovým památníkem

Obora – Obec Obora ve spolupráci s bývalými obyvateli pohraničí a Česko-německým fondem budoucnosti obnovují Böttgerův památník.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení