VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Policie zasahovala

TACHOVSKO - Z policejní svodky

17.9.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Antonín Hříbal

Jízda bez řidičského oprávnění

Dne 16.9.2008 v 10:30 hodin projížděl 22-letý řidič (cizinec) s osobním vozidlem Ford-Escord obcí Sytno. Zde pak překročil rychlost povolenou v obci o 34 km. Po zastavení hlídkou dopravní policie a následného řešení přestupku bylo provedenou lustrací zjištěno, že tento muž není držitelem žádné skupiny řidičského oprávnění. Další jízda mu byla zakázána a v dané věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu – řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění.

Požár slámy

V době z 16. na 17. září 2008 došlo k požáru žitné slámy, která byla uskladněna na poli u obce Zadní Chodov. Celkem se jednalo o 200 ks balíků lisované slámy. Požár byl likvidován příslušníky Hasičského záchranného sboru Tachov a členy Sboru dobrovolných hasičů Chodová Planá. Ke zranění osob nedošlo. Vyšetřovatel HZS předběžně určil jako příčinu vzniku požáru úmyslné zapálení. V dané věci byly zahájeny úkony trestního řízení. Způsobená škoda byla odhadnuta na 80 000,-Kč.

Odcizení včelařského vleku

V době od 10. do 13. září 2008 dosud neznámý pachatel odcizil včelařský vlek, včetně prázdných úlů, který se nacházel na louce u obce Janov. Poškozenému majiteli byla způsobena škoda ve výši 35 000,-Kč.

Vloupání do osobního vozidla

V době od 12. do 16. září 2008 dosud neznámý pachatel po rozbití okna vnikl do osobního vozidla Škoda –Felicia, které bylo zaparkováno na Sokolovské ulici v Tachově. Z vozidla pak pachatel odcizil autoradio, nářadí a doklady k vozidlu. Způsobená škoda byla odhadnuta na 5 000,-Kč.

Dopravně bezpečnostní akce

Dne 16. září 2008 v dopoledních hodinách proběhla na území okresního ředitelství dopravně bezpečnostní akce typu "X" zaměřená na všeobecné dodržování pravidel provozu na pozemních komunikacích účastníky silničního provozu. Do akce byli zařazeni policisté dopravní služby a posluchači ze Školního policejního střediska správy Západočeského kraje, kteří si tak ověřovali pod dohledem zkušených policistů získané teoretické znalosti v praxi. Celkem bylo do akce zapojeno 32 policistů, kteří zkontrolovali 113 vozidel, zjistili 19 přestupků, za které uložili 19 pokut v celkové výši 18 200,-Kč. Převážná část zjištěných přestupků spočívala v nedodržení stanovených limitů rychlosti. V jednom případě byla zjištěna osoba, která řídila motorové vozidlo ačkoliv není držitelem žádné skupiny řidičského oprávnění.


nprap. JUDr. Václav Blahník
tiskový mluvčí PČR OŘ Tachov


17.9.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Tachovští kriminalisté si opět posvítili na dealery drog. Tentokrát zatkli čtveřici, která distribuovala pervitin a marihuanu na několika místech Tachovska, především ale v jedné obci na Stříbrsku.
4

Další dealeři drog dopadeni

Představení nového loga a tabule v rámci projektu záchrany Böttgerova sloupu ve spolupráci s německou firmou v rámci projektu Böttger.

Obora představila logo s Böttgerovým památníkem

Čtvrtek na Stříbrsku: Dvě dopravní nehody a požár valníku se slámou

Tachovsko – O čtvrtečním odpoledni na Stříbrsku se rozhodně nedá mluvit jako o klidném. Záchranné složky totiž museli hned třikrát vyjíždět k různým případům.

Bouřka se silným větrem zaměstnala hasiče v celém kraji

Plzeňský kraj - Hasiči odstraňovali padlé stromy a větve na více než třiceti místech.

OBRAZEM: Setkání s indiány vystřídalo kroužkování ledňáčků

Tachovsko – Společnému soužití člověka s přírodou se věnoval příměstský tábor s Dětským domovem Domino Plzeň.

Petr Ardeleanu bude v sobotu pískat na Baníku

Tachovsko – Ve čtvrtém kole nejvyšších fotbalových soutěží nebudou chybět ani jména všech tří Tachováků, kteří v nich působí. Dva z nich se vydají na Moravu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení