VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Policie zasahovala

TACHOVSKO - Z policejní svodky

24.9.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Antonín Hříbal

Ujetí z místa dopravní nehody

Dne 23. září 2008 ve 14:15 hodin jel 30-letý řidič s osobním vozidlem Opel-Corsa po Odřichovské ulici v Tachově směrem do centra obce. V době, kdy stál před křižovatkou v koloně vozidel, si náhle rozmyslil směr jízdy a z kolony stojících vozidel začal přejíždět do jízdního pruhu pro odbočení vlevo. Při tomto úkonu se řádně nepřesvědčil, zda tak může bezpečně učinit a vjel tam v době, kdy zde projížděla nákladní souprava vozidel. Při střetu došlo k poškození obou vozidel. V momentě, kdy se dověděl, že řidič nákladní soupravy přivolal na místo dopravní nehody policii, tak ujel. Následným pátráním bylo vozidlo nalezeno. Šetřením pak byl zjištěn důvod, proč řidič z místa dopravní nehody ujel. Ten totiž nikdy nebyl držitelem řidičského oprávnění. Navíc bylo dále zjištěno, že má soudem vysloven zákaz činnosti, spočívající v zákazu řízení motorových vozidel do měsíce června roku 2009. Ke zranění osob nedošlo. Celková škoda na obou vozidlech byl odhadnuta na 20 000,-Kč. V dané věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů – maření výkonu úředního rozhodnutí a řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění.

Odcizení zkratovací tyče a kabelu

V době od 21. do 22. září 2008 dosud neznámý pachatel odcizil na železniční trati Stříbro – Svojšín v době výluky ze sloupů pro uchycení trolejí zkratovací hliníkovou tyč. Dále pachatel odstřihl měděný uzemňovací kabel v délce 12 m a bronzový kabel v délce 15 m. Pachatel tak způsobil Českým dráhám škodu ve výši 10 000,-Kč.

Neoprávněné pobírání sociálních dávek

Policejní orgán zahájil úkony trestního řízení pro trestný čin – podvod. Z tohoto trestného činu je podezřelý 43-letý muž, kterého se měl dopustit tím, že od ledna letošního roku do měsíce března čerpal od Úřadu práce v Tachově dávky sociální podpory. Na příslušné dávky však již neměl nárok, neboť děti, které měl původně ve své péči, přešly do péče své matky. Podezřelý se tak neoprávněně obohatil o více jak 18 000,-Kč.

Dopravně bezpečnostní akce

Dne 23. září 2008 v průběhu dne byla uskutečněna dopravně bezpečnostní akce typu „X“. Akce byla rozložena na dopolední a odpolední část. Akce se kromě policistů pořádkové a dopravní služby zúčastnili i mladí policisté ze Školního policejního střediska správy Západočeského kraje. V průběhu akce bylo kontrolováno na 200 vozidel, zjištěno 39 přestupků, za které uložili 33 pokut ve výši 27 600,-Kč. V jednom případě zjistili řidiče podezřelého ze spáchání trestného činu – řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění a zadrželi jednu osobu, po které bylo vyhlášeno celostátní pátrání.


nprap. JUDr. Václav Blahník
tiskový mluvčí PČR OŘ Tachov

24.9.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ve Ctiboři se konal tradiční Memoriál Františka Žejdla a Memoriál Ing. Josefa Dvořáka
19

Obrazem: Dobrovolní hasiči soutěžili ve Ctiboři

Zahradník a organizátor výstavy ovoce a zeleniny  Herbert Hacker.

Chystají výstavu výpěstků

Další dealeři drog dopadeni

Tachovsko - Tachovským kriminalistům se v boji proti distribuci drog povedl další úspěšný zásah.

Obora představila logo s Böttgerovým památníkem

Obora – Obec Obora ve spolupráci s bývalými obyvateli pohraničí a Česko-německým fondem budoucnosti obnovují Böttgerův památník.

Čtvrtek na Stříbrsku: Dvě dopravní nehody a požár valníku se slámou

Tachovsko – O čtvrtečním odpoledni na Stříbrsku se rozhodně nedá mluvit jako o klidném. Záchranné složky totiž museli hned třikrát vyjíždět k různým případům.

Bouřka se silným větrem zaměstnala hasiče v celém kraji

Plzeňský kraj - Hasiči odstraňovali padlé stromy a větve na více než třiceti místech.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení