VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Policie zasahovala

TACHOVSKO - Z policejní svodky

29.9.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Antonín Hříbal

Vlivem alkoholu nezvládl řízení

Dne 28. září 2008 krátce po půlnoci jel 41-letý řidič z Plzně s osobním vozidlem Škoda-Octavia po silnici II.tř. č. 199 ve směru jízdy od obce Tisová na Novou Hospodu. Při projíždění táhlou levotočivou zatáčkou pak nezvládl řízení vozidla, vyjel do pravého silničního příkopu, kde havaroval. Ke zranění osob nedošlo. Provedená dechová zkouška prokázala požití alkoholických nápojů před jízdou neboť naměřená hodnota činila 1,66 promile alkoholu v dechu. Na podkladě pozitivní zkoušky byl řidič vyzván k lékařskému vyšetření spojeného s odběrem krve, kterému se podrobil. Technická závada, jako příčina dopravní nehody, nebyla na místě ohledáním zjištěna ani uplatněna. Řidiči byl na místě zadržen řidičský průkaz Na vozidle vznikla škoda ve výši 100 000,- Kč. V dané věci byly zahájeny úkony trestního řízení.


Krádež věcí v zahrádkářské kolonii

V době od 14. do 28.září 2008 vnikl dosud neznámý pachatel do zahradní chatky v zahrádkářské kolonii Rokle II v Tachově. Z chatky pak odcizil benzínovou elektrocentrálu, elektrické vodní čerpadlo, sací hadici a prodlužovací kabel. Neznámý pachatel tak způsobil škodu ve výši 10 000,-Kč. V dané věci byly zahájeny úkony trestního řízení.


Poškození reklamního poutače

V době ze 24. na 25. září 2008 pravděpodobně v nočních hodinách dosud neznámý pachatel poškodil neonový poutač diskotéky Matrix v obci Stříbro. Majiteli diskotéky tak pachatel způsobil škodu ve výši 30 000,-Kč.


Požár skládky

Dne 28. září 2008 došlo v odpoledních hodinách k zahoření skládky komunálního odpadu za obcí Černošín. Požár se do doby jeho lokalizace rozšířil na celou jednu třetinu naskladněného odpadu. Na místě zasahovaly Hasičské záchranné sbory Tachov a Stříbro a několik Sborů dobrovolných hasičů z Kladrub, Svojšína, Tachova a Stříbra. Na základě velitele zásahu byli občané osady Krásného údolí prostřednictvím Policie ČR a starosty obce Černošín vyrozuměni o uzavření všech oken, aby nedošlo k nadýchání obyvatelstva zplodinami. Při samotné lokalizaci požáru nedošlo k žádnému zranění. Dle jednatele společnosti provozující tuto skládku k hmotné škodě nedošlo. Příčinou požáru bylo samovznícení.


Neoprávněné užívání motorového vozidla – zadržení pachatele

Policejní orgán zahájil úkony trestního řízení a sdělil podezření z trestných činů – krádež, neoprávněné užívání cizí věci a řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění. Těchto trestných činů se měl dopustit 22-letý muž (cizinec) a to tím, že dne 27. září 2008 kolem jedné hodiny po půlnoci v Tachově po rozbití bočního okna u řidiče, vnikl do autobusu, se kterým po ujetí 150 m na účelové komunikaci narazil do dřevěné kůlny. Následným šetřením bylo zjištěno, že pachatel ještě odcizil z kožené brašny řidiče finanční hotovost. Přivolaná hlídka obvodního oddělení pachatele zadržela. Vzniklá škoda na poškozených věcech byla odhadnuta na 100 000,-Kč.


Krádež v bytě

Dne 25. září 2008 ve večerních hodinách dosud neznámý pachatel odcizil z bytu na sídlišti v Chodové Plané finanční hotovost. Pachatel využil toho, že majitelka bytu šla venčit své psy a přitom ponechala dveře svého bytu pootevřené. Po návratu zjistila, že z bytu zmizela peněženka s finanční hotovostí, kreditní kartou, osobní doklady a doklady k vozidlu. Poškozené majitelce bytu tak pachatel způsobil škodu ve výši 11 000,-Kč.

nprap. JUDr. Václav Blahník
tiskový mluvčí PČR OŘ Tachov

29.9.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Petr Ardeleanu bude v sobotu pískat na Baníku

Ze zákulisí veteránského motokrosového závodu ve Stříbře.

Rozhodne již Stříbro o motokrosových titulech?

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Vuřty seniorům griloval starosta

Stříbro - Nová pergola u Domova pro seniory ve Stříbře je dokončená, a tak mohla jednoho teplého odpoledne hostit obyvatele domova, kteří si zde udělali pěkné společné grilovací odpoledne. 

Na slavnosti piva pojede zvláštní pivní vlak z dolního nádraží

Karlovy Vary - Zvláštní vlak s názvem Karlovarský Chodovar Expres vypraví už podvanácté České dráhy na tradiční slavnosti piva v rodinném pivovaru Chodovar.

Starají se židovský hřbitov i o kulturní dění v obci

Stráž – Pro svou organizaci používají historické názvy, které platily v českých obcích před rokem 1850.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení