VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Policie zasahovala

Tachovsko - Z policejní svodky

15.12.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Antonín Hříbal

Loupežné přepadení – zjištění pachatelů

Policejní orgán zahájil trestní stíhání pro trestný čin – loupež. Z tohoto trestného činu obvinil dva muže oba ve věku 24 let, kterého se měli dopustit tím že dne 12. 12. 2008 v odpoledních hodinách v Tachově u Domu potravin pod pohrůžkou zbití, požadovali na 49-letém muži z Tachovska vydání finanční částky 500 nebo 1000,-Kč. Poté jej společně odtáhli před vchod do bufetu, kde jeden z obviněných poškozeného držel a druhý jej udeřil pěstí do obličeje. Po reakci kolem jdoucích osob od tohoto jednání upustili a z místa utekli. Následně před budovou prodejny knih poškozeného došli, kde jej opět jeden z obviněných držel za ruce a druhý jej udeřil pěstí do obličeje a pod pohrůžkou dalšího zbití jej nutili k vydání požadované částky. Krátce po telefonickém oznámení na linku 158 policejní hlídka oba pachatele zjistila a zadržela. Po provedených úkonech byli oba obvinění eskortováni do policejní cely. Policejním orgánem bude dán podnět státnímu zástupci k podání návrhu obviněných na vzetí do vazby. Poškozený utrpěl lehké zranění v obličejové části hlavy a na noze.


Vloupání do prodejny potravin

V době z 12. na 13. 12. 2008 dosud neznámý pachatel provedl vloupání do prodejny potravin v Tachově. Pachatel po překonání jistící mříže a vytržení okénka vedoucí do sklepa prodejny, vnikl do obchodu, kde z regálu odcizil 50 lahví alkoholu a dosud nezjištěné množství cigaret různých značek. Pachatel dále z kanceláře odcizil přenosný trezorek s finanční hotovostí. Vzniklá škoda byla předběžně odhadnuta na více jak 61 000,-Kč. Přesná výše škody bude vyčíslena až po odborném ohodnocení a provedené inventuře. V dané věci byly zahájeny úkony trestního řízení.


Krádež v rodinném domě

Dne 13. 12. 2008 v podvečerních hodinách dosud neznámý pachatel vnikl odemčenými dveřmi do sklepních prostor rodinného domu v Chodové Plané. Odtud pak pachatel odcizil motorovou pilu a větší množství zamraženého masa z mrazících boxů. Vzniklá škoda byla odhadnuta na 11 000,-Kč.


Krádež dřeva

V době od 4. do 8. 12. 2008 dosud neznámý pachatel odcizil dřevní hmotu v množství 32 kubických metrů. Dřevo bylo volně ložené na lesní cestě za obcí Trnová. Pachatel tak způsobil Obecnímu úřadu Tisová škodu ve výši 20 000,-Kč.


Podvod v herně

Dne 13. 12. 2008 v odpoledních hodinách dosud neznámý pachatel v herně Los Vegos v Plané požadoval od barmanky rozměnění 20 000 částky tvořené čtyřmi bankovkami v hodnotě 5 000,-Kč. Nejprve chtěl pachatel bankovky rozměnit na částky po 1 000,-Kč a poté na bankovky v hodnotě 2 000,-Kč. Když mu barmanka odmítla toto provést, pachatel z baru odešel. Následně po jeho odchodu však barmanka po přepočítání hotovosti zjistila, že během rozměňování přišla o 8 ks bankovek v hodnotě 1 000,-Kč.


Dopravně bezpečnostní akce

V době z 13. na 14. 12. 2008 byla provedena na území okresního ředitelství a souběžně i v několika státech Evropské unie dopravně bezpečnostní akce typu „Y“ se speciálním zaměřením na dodržování zákazu požívání návykových látek řidiči motorových vozidel. Na území okresního ředitelství bylo do akce zařazeno celkem 12 policistů pořádkové a dopravní služby. V průběhu akce zkontrolovali 124 vozidel, zjistili 19 přestupků, za které uložili 16 pokut v celkové výši 5 000,-Kč. V jednom případě byl zjištěn řidič, který řídil vozidlo po předchozím požití alkoholických nápojů. Dechovou zkouškou mu byla naměřena hodnota 1,14 promile alkoholu v dechu. V tomto případě se řidič podrobil lékařskému vyšetření spojeného s odběrem krve a byl mu zadržen řidičský průkaz.


nprap. JUDr. Václav Blahník
tiskový mluvčí PČR OŘ Tachov

15.12.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Indiáni v přípravě narazili. Motor je přejel v přesilovkách

Ilustrační foto.

Někteří prodejci na slavnostech obcházeli EET

Táborníci se stali svědky únosu. Pod dohledem policistů stříleli i ze samopalu

Bonětice – Policisté z Plzeňského kraje využili prázdninových pobytů dětí na táborech, aby jim zde předvedli své schopnosti.

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

I relativně nízká finanční gramotnost Čechů může za to, že čas od času skočíme na „supervýhodnou“ nabídku zhodnocení peněz, která se nakonec promění v totální fiasko. Pokud byste rádi investovali svoje úspory, nevynechejte následující tipy. 

Na nájezdu i výjezdu D5 u Nové Hospody pokračují stavební práce

Nová Hospoda/Bor – Z důvodu právě probíhající rekonstrukce, která potrvá do středy 30. srpna, upozorňujeme řidiče na úplnou uzavírku výjezdní i nájezdové větve dálnice u Nové Hospody.

Fotbalisté Tachova snadno přehráli Okulu Nýrsko

Tachov – Fotbalisté FK Tachova po výhře v Mýtě se poprvé v KPM představili domácím fandům. V cestě za výhrou jim měla být Okula Nýrsko.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení