VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Policisté pátrali na dálnici

OSTROV - Mezi zjištěné přestupky patřila jízda bez dálniční známky, nebo špatný technický stav

4.6.2008
SDÍLEJ:

Celníky při kontrole zajímalo, zda vozidla nepřevážejí drogy, zbraně, padělané výrobky, jako jsou cédéčka a dévédéčka, zda v nákladu není pančovaný alkohol, falešný textil, či cigarety bez kolků. Foto: DENÍK/Jaroslav Veselý

Jízda bez dálniční známky, nebo špatný technický stav vozidel. To byly hlavní zjištěné závady při úterní dopravně bezpečnostní akci na dálnici mezi Plzní a Rozvadovem.

Oblastní ředitelství služby Cizinecké policie v Plzni tu v součinnosti s celní správou a službou dopravní policie provádělo tzv. závojové pátrání. „Jde o speciální postup, kdy se hlídky rozdělí na stacionární a mobilní. Stacionární hlídka parkuje v nenápadném voze na některém dálničním mostě a tipuje vozy ke kontrole. Po dálnici se zároveň pohybuje mobilní hlídka, která také vyhledává vozy ke kontrole a odvádí je mimo dálnici na kontrolní stanoviště,“ popsala postup tisková mluvčí cizinecké policie Ilona Vaníčková.

Muži zákona zkontrolovali během celodenní akce 118 osob, 12 osobních aut, 5 dodávek, 9 náklaďáků, a dva autobusy. „Zjistili jsme tři přestupky v dopravě, a uložili za ně blokové pokuty ve výši tři tisíce korun,“ informovala Vaníčková.

Závojové pátrání je podle policistů kompenzačním opatřením. Nahrazuje výkon stálého dohledu po zrušení kontrol na hranicích a to jak ze strany celníků, tak příslušníků cizinecké policie.

„Na Sokolovsku, kde jsme tuto akci před časem také prováděli, byli zadrženi dva cizí státní příslušníci. Na jednoho byl vydán evropský zatykač a druhý mařil výkon úředního rozhodnutí, protože se zdržoval na našem území, přestože to měl zakázané,“ zmínila Vaníčková.

„Celní správa se na Tachovsku během závojového pátrání zaměřila na kamiony, které mohly převážet zboží podléhající spotřební dani – alkohol, cigarety a ropné produkty. Pomocí speciálně cvičeného psa jsme pátrali také po drogách, a zbraních,“ zmínila mluvčí Jitka Blahutová.

Cizineckou policii zajímala oprávněnost pobytu cizinců, pravost dokladů, a to, zda v některém vozidle nejsou přepravováni imigranti. Před zrušením kontrol se totiž každý měsíc v příhraničí vyskytl nejméně jeden případ, kdy chtěl do země vniknout cizinec s padělaným pasem ze zemí mimo Evropskou unii a využít Česko jako tranzitní zemi při cestě do SRN.

Autor: Jaroslav Veselý

4.6.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Tachovští kriminalisté si opět posvítili na dealery drog. Tentokrát zatkli čtveřici, která distribuovala pervitin a marihuanu na několika místech Tachovska, především ale v jedné obci na Stříbrsku.
4

Další dealeři drog dopadeni

Představení nového loga a tabule v rámci projektu záchrany Böttgerova sloupu ve spolupráci s německou firmou v rámci projektu Böttger.

Obora představila logo s Böttgerovým památníkem

Čtvrtek na Stříbrsku: Dvě dopravní nehody a požár valníku se slámou

Tachovsko – O čtvrtečním odpoledni na Stříbrsku se rozhodně nedá mluvit jako o klidném. Záchranné složky totiž museli hned třikrát vyjíždět k různým případům.

Bouřka se silným větrem zaměstnala hasiče v celém kraji

Plzeňský kraj - Hasiči odstraňovali padlé stromy a větve na více než třiceti místech.

OBRAZEM: Setkání s indiány vystřídalo kroužkování ledňáčků

Tachovsko – Společnému soužití člověka s přírodou se věnoval příměstský tábor s Dětským domovem Domino Plzeň.

Petr Ardeleanu bude v sobotu pískat na Baníku

Tachovsko – Ve čtvrtém kole nejvyšších fotbalových soutěží nebudou chybět ani jména všech tří Tachováků, kteří v nich působí. Dva z nich se vydají na Moravu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení