VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Popelnice najdete i v lese

Tachovsko – Návštěvníci Českého lesa by zde měli ještě letos najít odpadní nádoby na tříděný odpad. Ve spolupráci s vedením CHKO Český les a Regionální rozvojovou agenturou Plzeňského kraje je nainstaluje soukromá firma.

11.5.2010 1
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Alena Kaňková

„Ve středu 12. května bude představen projekt na zavedení systému separace na území Českého lesa. Ten spočívá v zavedení systému, zajištění infrastruktury a informačního systému pro oddělený sběr odpadu v tomto území,“ řekl René Zeithaml z Krajského úřadu Plzeňského kraje.

Autoři projektu se tímto snaží docílit čistějších turistických tras na území, které je turisticky hojně navštěvováno a produkuje větší množství odpadu, plastových a papírových obalů, které neukáznění turisté volně odhazují do přírody.

„Smyslem tohoto projektu je na výchozích bodech instalovat nádoby pro oddělený sběr odpadu a především po celé délce turistické trasy instalovat informační piktogramy s vyznačenou vzdáleností k nejbližšímu sběrnému místu,“ uvedla Lenka Šlajsová z Regionální rozvojové agentury.

Podle vyjádření pracovníků agentury odstartuje tento projekt dnes v Caparticích na Domažlicku. Ještě letos by se popelnic mělo dočkat také Tachovsko. „V současné době jednáme o tom, že další sběrná místa budou v Přimdě a Lesné,“ dodala Šlajsová.

Vedení CHKO Český les tuto iniciativu vítá. „Za tento projekt jsme velice rádi a já osobně bych chtěl poděkovat všem iniciátorům a realizátorům této akce,“ řekl Deníku Jindřich Horáček, vedoucí správy. „Je to přínosné i z toho důvodu, že pokud odpad v těchto místech neřešily obce, tak jej neřešil nikdo. My na to nemáme ani technické, ani personální vybavení. V tomto projektu jsme pomáhali vytipovávat vhodné lokality na umístění odpadních nádob, “ pokračoval Horáček.

Přístřešky byly vyrobeny z materiálu, který do tohoto prostoru patří a to pouze z přírodního dřeva. „Toto řešení bylo zvoleno proto, aby barvy kontejnerů nenarušovaly krajinný ráz chráněné krajinné oblasti,“ uvedl Zeithaml. Autorů projektu se podařilo zajistit souhlas správy krajinné oblasti s umístěním nádob a piktogramů, zajistit finanční prostředky, ale hlavně zajistit provoz těchto nádob, to znamená jejich pravidelné vyvážení a údržbu. „Provoz budou financovat obce, na jejichž území se nádoby instalovaly ve spolupráci se svozovými společnostmi,“ dodal René Zeithaml.

Autor: Václav Šimek

11.5.2010 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Dvě loupežná přepadení za noc

Rodinný dům v Bezdružicích byl zřejmě zasažený bleskem.
5

Zřejmě po zásahu bleskem vzplál rodinný dům v Bezdružicích

Invalida volal o pomoc. Pečovatel popíjel a ignoroval ho

Klatovy – Otřesný případ lidské lhostejnosti odhalili před několika dny klatovští městští policisté v jednom z tamních bytů. Na zemi tam ležel invalida a zoufale volal o pomoc. Když se do bytu strážníci spolu s hasiči dostali, zjistili, že s mužem je v bytě jeho ošetřovatel.

FOTO: Absolventi učňovských oborů přebírali výuční listy

Planá – Vskutku velký den nastal pro studenty učňovských oborů Střední školy živnostenské v Plané. V kostele sv. Petra a Pavla zde za účasti rodinných příslušníků, kamarádů a známých přebírali z rukou ředitele školy Josefa Máry, dalších zástupců školy a vedení města své výuční listy.

Plzeň se proměnila ve velkou pivní zahrádku

Plzeň - Centrum západočeské metropole se v sobotu proměnilo ve velkou pivní zahrádku.

Nález v jehličí: kožená brašna plná válečných dokumentů z Tachova

Lesná – O tom, že ještě po více než sedmi desítkách let od války se dají najít zajímavé věci ukryté v zemi, se nedávno přesvědčili tachovští hledači. V jehličí zahrabanou koženou tašku plnou dokumentů našli kousek od obce Lesná v Českém lese.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies