VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Poslanec Votava navštívil ve středu venkovské školy

Tachovsko – Poslanec Václav Votava navštívil tři školy v západní části Tachovska. Ve Stráži besedoval s žáky o práci parlamentu. Ve stejné škole a pak i v Rozvadově a Hošťce s vedením vzdělávací instituce o chystané změně financování školství.

7.3.2012
SDÍLEJ:

Základní školu ve Stráži navštívil ve středu poslanec Václav Votava. S vedením školy hovořil o chystané reformě financování regionálního školství, s žáky pak besedoval o práci poslanecké sněmnovny a zákonodárném procesu.Foto: DENÍK/Antonín Hříbal

„Hrozí, že menší školy by mohly i zaniknout, pokud nesplní normativní počet žáků na třídu. V návrhu je 24 nebo 26 žáků. Jinak by musely provoz školy dofinancovávat obce a ty na to nemají, „uvedl poslanec při jednání v ředitelně školy. „Školy jsou stabilizačním prvkem venkova, centrem kultury i společenského života. Interpeloval jsem v této záležitosti ministra školství, který přislíbil, že nezanikne žádná malotřídka.“

„Hovořil jsem o problematice s mnoha starosty z Tachovska i sousedního Domažlicka. Samosprávy jsou napříč politickým spektrem rozhodnuty bojovat za udržení stávajících škol. Chystaná reforma financování školství může vést až k tomu, že zřizovatelé, tedy obce, v krajním případě vyzvou školy ke stávce,“ řekl starosta Stráže Karel Fišpera.

Proti návrhům ministerstva školství se staví i vedení školy. To zaslalo své vyjádření k záměru financování regionálního školství na krajský úřad. V devíti bodech argumentuje, proč nesouhlasí s chystanou změnou. Ředitelka Alena Vaňousová o důvodech hovořila i na včerejší schůzce s poslancem. „Naši školu navštěvuje v současnosti 111 žáků, z toho je 54 procent dojíždějících. V průměru stráví dojížděním třicet minut. Při nutnosti dojíždět do jiné školy by se tato doba zvýšila minimálně na čtyřicet pět minut i více,“ argumentovala ředitelka a dodala: „Dokážeme si své děti pohlídat, podchytíme všechno, co se okolo nich děje. Ve městě mají daleko víc únikových možností.“

Z ředitelny se poslanec Votava vydal do třídy, kde se shromáždili žáci osmé a deváté třídy. Hovořil o práci ve sněmovně, zákonodárném procesu, práci poslance v obvodu, ve výborech sněmovny i o imunitě poslanců. Došlo i na téma legalizace měkkých drog. Votava odpovídal i na otázku, kterou položil jeden ze žáků: „Kdybych chtěl být poslancem, musel bych splňovat nějaké zvláštní požadavky?“

Ze Stráže odjel Václav Votava do vesnických malotřídek v Rozvadově a Hošťce. „Téma, o němž chci hovořit s vedením těchto škol je jasné – koncepční záměr reformy systému financování regionálního školství,“ řekl.

Autor: Marie Podzimková

7.3.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

V Tachově zasahovali hasiči při likvidaci stovky metrů dlouhé ropné skvrny na komunikaci.
AKTUALIZOVÁNO
13

FOTO, VIDEO: Ulicemi Tachova tekla nafta, skvrna se táhla devět set metrů

Robert Gilbert přebírá 5. května 2016 dekret o udělení čestného občanství Domažlic z rukou starosty Miroslava Macha.

Zemřel Robert Gilbert, velitel jednotky, která osvobodila Domažlice

FOTO: Černobílá kafírna nabídla pouťové koláčky i kávu

Kladruby – Uplynulý víkend patřil v Kladrubech pouti. Tradičně už ji město Kladruby pořádá na několika stanovištích, kde si každý návštěvník pouti najde to, co je mu nejbližší.

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

FOTO: Maršovy Chody oslavily tradiční Vavřineckou pouť

Maršovy Chody – Vavřineckou pouť slavili o uplynulém víkendu obyvatelé obce Maršovy Chody.

Jana Míková se opět prosadila na stupně vítězů

Tachov – Opět na stupních vítězů, a to dokonce mezi staršími jezdci, stanula při jednom ze svých letních startů mladá tachovská automobilová závodnice Jana Míková.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení