VYBERTE SI REGION

Pouťový turnaj v Trpístech vyhráli v sobotu fotbalisté Jiskry Křelovice

Trpísty – Další ročník tradičního pouťového turnaje uspořádali na svém hřišti v sobotu fotbalisté Sokola Trpísty. Pozvali si týmy z Křelovic, Zavlekova a Vranova.

19.7.2011

Vítězem turnaje v Trpístech se v sobotu stali hráči Křelovic (v červených dresech), kteří vyhráli všechna svá utkáníFoto: DENÍK/Jiří Kohout

Výsledky:

Křelovice – Zavlekov 2:1, Trpísty – Vranov 2:2, Křelovice – Trpísty 3:0, Vranov – Zavlekov 0:4, Křelovice – Vranov 4:2, Trpísty – Zavlekov 0:1.

Celkově se na první příčce umístil tým Křelovic, druhé místo patří Zavlekovu, třetí místo obsadily domácí Trpísty a na čtvrtém místě skončil Vranov.

19.7.2011

Odstřelená katedrála a další zločiny rudého ateismu

Měl to být nejviditelnější triumf komunistického ateismu nad náboženstvím. Přesně před 85 lety – 2. prosince 1931 – zbořil Stalinův sovětský režim pravoslavnou katedrálu Krista Spasitele v Moskvě.

Potlesk byl odměnou za celoroční práci

Milíře – V Domově pro osoby se zdravotním postižením v Milířích žije přes šest desítek obyvatel. Ačkoliv jich počet mnohonásobně převyšuje běžný počet členů v domácnosti, vedení i personál se snaží v zařízení vytvářet prostředí co nejvíce podobné běžné rodině.