VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Použití zábavní pyrotechniky má svá striktní pravidla

Tachovsko - Hasiči radí, jak předejít újmě na zdraví nebo zbytečným škodám na majetku

30.12.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK

Přípravy na oslavy příchodu Nového roku jsou v plném proudu také v tachovském regionu. Mezi nejoblíbenější zábavu v posledním dni v roce je odpalování zábavní pyrotechniky.

Oslavy podobného druhu nemusejí vždy skončit dobře. Hasiči proto přicházejí s radami, jak se chovat při zacházení se zábavní pyrotechnikou, aby nedošlo k újmě na zdraví či ztrátám na majetku.
„Nakupovat bychom měli pouze tu zábavní pyrotechniku, která je uvedena legálně do oběhu,“ připomíná mluvčí Hasičského záchranného sboru Plzeňského kraje Alena Marešová.

To znamená pyrotechniku, která je opatřena návodem v českém jazyce s informacemi, jak tyto výrobky bezpečně skladovat a používat. „Návod by pak měl každý při manipulaci s pyrotechnikou ve vlastním zájmu striktně dodržovat,“ doporučuje mluvčí.
Ve stáncích lze podle vyhlášky prodávat pouze nejméně nebezpečnou pyrotechniku I. třídy. Výrobky vyšších tříd nebezpečnosti lze prodávat jen v kamenných obchodech a pouze osobám starším 18 let, v případě nejvyšší třídy pak jen k tomu účelu kvalifikovaným osobám.
Zábavní pyrotechniku bychom měli používat tak, abychom neohrozili zdraví nebo majetek svůj nebo dalších osob.
„S pyrotechnikou bychom měli manipulovat zásadně na volném prostranství, v dostatečné vzdálenosti od dalších objektů, aby nemohlo dojít například k vniknutí výbušnin do oken nebo zapálení střechy,“ podotkla Alena Marešová.

Pyrotechnické předměty vyšších tříd nebezpečnosti (třídy II, III, podtřídy T1) se podle vyhlášky nesmí používat v uzavřených prostorách, v blízkosti kostelů, nemocnic, dětských zařízení, domovů důchodců, škol, ozdravoven a při sportovních akcích.
„Se zábavní pyrotechnikou by neměly manipulovat nezletilé děti. Výrobky, zejména pak ty nebezpečnější, musí být uskladněny mimo jejich dosah,“ dodala Marešová závěrem.

Autor: Miloš Němec

30.12.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Tachovští kriminalisté si opět posvítili na dealery drog. Tentokrát zatkli čtveřici, která distribuovala pervitin a marihuanu na několika místech Tachovska, především ale v jedné obci na Stříbrsku.
4

Další dealeři drog dopadeni

Představení nového loga a tabule v rámci projektu záchrany Böttgerova sloupu ve spolupráci s německou firmou v rámci projektu Böttger.

Obora představila logo s Böttgerovým památníkem

Čtvrtek na Stříbrsku: Dvě dopravní nehody a požár valníku se slámou

Tachovsko – O čtvrtečním odpoledni na Stříbrsku se rozhodně nedá mluvit jako o klidném. Záchranné složky totiž museli hned třikrát vyjíždět k různým případům.

Bouřka se silným větrem zaměstnala hasiče v celém kraji

Plzeňský kraj - Hasiči odstraňovali padlé stromy a větve na více než třiceti místech.

OBRAZEM: Setkání s indiány vystřídalo kroužkování ledňáčků

Tachovsko – Společnému soužití člověka s přírodou se věnoval příměstský tábor s Dětským domovem Domino Plzeň.

Petr Ardeleanu bude v sobotu pískat na Baníku

Tachovsko – Ve čtvrtém kole nejvyšších fotbalových soutěží nebudou chybět ani jména všech tří Tachováků, kteří v nich působí. Dva z nich se vydají na Moravu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení