VYBRAT REGION
Zavřít mapu

POZVÁNKA: Andělé se sletí do Plané

Planá - Průvod andělů s lucerničkami, betlémské světlo, obejmutí kostela, umělci na chůdách, rozsvícení betlému a řada dalších zážitků čeká na návštěvníky setkání malých i velkých v adventním čase.

19.12.2011 4
SDÍLEJ:

Anděl v PlanéFoto: KOS

"Smyslem celé akce je „setkávání“. Setkání občanů v předvánočním městě, kde se jinak potkávají jen minimálně. Jen někteří mají možnost potkat se na ulici, parkovišti či v prodejně, v kině…. Mnoho jich pracuje mimo město a tak často s městem jako takovým vlastně nežijí," uvádějí organizátoři akce s názvem Výlet andělů.

V Plané v úterý 20. prosince se bude konat zhruba tříhodinový program s andělským průvodem, který je koncipován jako akce k potkávání se v čase adventním se zapojením všech těch, kdo mají zájem sdílet společné zážitky.

"Na průvod se všichni andělé dostaví v bílém oblečení s připevněnými křídly a rozsvícenou lucernou. Po zpívání koled žáky Základní školy Valy a obejmutí kostela Nanebevzetí Pany Marie vyrazí andělský průvod méně známými uličkami Plané až ke kostelu Sv. Petra a Pavla," přibližují dále organizátoři.

Průvod povedou umělci na chůdách a muzikanti a na své cestě ponesou rozsvícenou lucernu s Betlémským světlem, které je v tu dobu k dispozici v kostele Nanebevzetí Pany Marie. V andělském průvodu budou také přítomni andělští patronové. Ti u vybraných míst nebo objektů ve městě pro ně vysloví svá přání a stanou se tak jejich patrony.

V kostele Sv. Petra a Pavla bude čekat na průvod hudební program v podání pěveckého sboru KOSTliveCZ, adventní výzdoba, občerstvení i ochutnávka cukroví a jiných dobrot. Zájemci si budou moci rozžehnout své svíčky betlémským světlem.

Program akce
Výlet andělů

17.00 zpívání na schodech ZŠ Valy s čajem a svařákem
17.45 sraz všech andělů u Galerie ve věži, společné obejmutí kostela Nanebevzetí všemi přítomnými, vyzvednutí Betlémského světla andělskými patronami
18.00 průvod andělů městem ke kostelu Sv. Petra a Pavla, po cestě proběhnou 4 zastavení – andělská přání pro Planou
18.40 příchod do Kostel Sv. P+P (od polikliniky) Stavba Plánského betlému
19.00 slavnostní rozsvícení kostela Betlémským světlem, hudební vystoupení pěveckého sboru KOSTliveCZ a volná zábava (klábosení, ochutnávka cukroví, horké nápoje a jiné)

Ti, co chtějí přispět k celkové atmosféře průvodu andělů, si mohou vyrobit „rekvizitky“ – andělská křídla a andělskou lucerničku.
Šablona křídel a lucerniček je k dispozici v domě dětí, v knihovně a v sídle KOSa, tam si také můžete křídla a lucerničku přímo na místě vyrobit.
Ti co chtějí přispět ke vzniku Plánského betléma si svoji vyrobenou postavičku (ze dřeva či papíru) donesou do kostela Sv. Petra a Pavla, kde jí umístí v přichystaném betlému.

Blanka Borůvková

Pořadatelé akce: Kulturní a okrašlovací spolek – KOS s městem Planá, s MKS Planá a ZŠ Na Valech v Plané.

Autor: Antonín Hříbal

19.12.2011 VSTUP DO DISKUSE 4
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Starají se o židovský hřbitov i o kulturní dění v obci.
2

Starají se židovský hřbitov i o kulturní dění v obci

Ilustrační foto.

Nechceme hrát na jedna nula, říká tachovský trenér Martin Knakal

Ženu týral tak, že chtěla skočit pod vlak

Klatovsko – Cítila se jako kus hadru. Přála si, aby se druhý den ráno už neprobudila a vážně přemýšlela o sebevraždě skokem pod vlak. Až do takového stavu dohnal svoji o 18 let mladší partnerku 63letý invalidní důchodce z Klatovska.

Modelka Diana Kobzanová podpořila tachovský útulek

Tachov – Psí Útulek U Šmudliny v Tachově si vybrala modelka Diana Kobzanová pro svoji charitativní akci.

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Chcete mít přehled o kulturních, sportovních a dalších akcích ve všech regionech? Pak navštivte naši stránku www.tipydeniku.cz, kde najdete fůru inspirace co podniknout nejen o víkendu.

FOTO: Chovatelka plemene Aljaška získala pohár starostky

Kladruby – Výstava drobného zvířectva, kterou uspořádala Základní organizace Českého svazu chovatelů v Kladrubech ve spolupráci s tamními chovateli, byla součástí programu pouťových oslav v Kladrubech.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení