VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Předvánoční a vánoční akce na Tachovsku

Tachovsko - Co nás čeká a nemine

5.12.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Karel Dvořák

Advent a Mikuláš ve Stříbře

Stříbro/ Vánoční svíce bude zapálena dnes, ve středu 3. prosince v 18 hodin na náměstí ve Stříbře. Ve stejnou hodinu začne na radnici ve Stříbře koncert komorního kvarteta Allegro. Ve čtvrtek a v pátek se uskuteční v dědičné štole Prokop ve Stříbře hornický Mikuláš . V sobotu 6. prosince se koná Mikulášský Open cup, horolezecký závod mládeže v přízemí DDM ve Stříbře. Prezentace je od 8.30 hodin. V neděli 7. prosince hrají v kulturním domě ve Stříbře skupiny Čechomor a Pod Černý Vrch. Začátek je ve 20 hodin. Ve středu 10. prosince se uskuteční tradiční Zpívání koled na stříbrském náměstí s Českým rozhlasem od 18 hodin.

Mikuláš v kině

Bor/ Mikulášská šou se uskuteční ve čtvrtek 4. prosince od 17 hodin v sále kina v Boru. Program si připravil Klub Dominik. Připraveny jsou soutěže, taneční vystoupení, diskotéka, tombola a dárky. Vstupné je 20 korun. Pro děti jsou připraveny sladkosti. Předprodej vstupenek je na tel. 374 789 198 nebo 604 203720, v kanceláři správy zámku Bor nebo před akce.
Planá: Vánoční párty na Plánském náměstí

Mikulášský trh v Kladrubech

Kladruby/ Mikulášský trh chystají na sobotu 6. prosince v Kladrubech. Jeho součástí budou zabijačkové hody, nabídka teplé medoviny a trh na kladrubském náměstí. Na děti se těší kladrubské čertice. Kromě klasických stánků budou žáci ZŠ Kladruby prodávat své výrobky a vydělávat na školné pro adoptovanou Muthinu z Afriky.

Mikulášský rej v Benešovicích

Benešovice/ Mikulášský rej připravil pro všechny děti a rodiče Obecní úřad v Benešovicích. Rej se soutěžemi, mikulášskou nadílkou a dětskou diskotékou začíná v sobotu 6. prosince od 14 hodin v sále Motorestu v Benešovicích.

Adventní koncert v zámecké kapli

Bor/ Kaple sv. Vavřince v borském zámku bude místem konání adventního koncertu, na němž se představí Smíšený komorní sbor z Tachova KOZTlive.cz. Koncert bude v neděli 7. prosince od 16 hodin a vstupné je 50,- Kč. Rezervace a předprodej vstupenek je na tel. 374 789 198 nebo 604 203 720 u p. Kortanové v kanceláři správy zámku Bor. Program koncertu je složený ze tří částí, a to vánoční hudba celého světa, česká vánoční a adventní hudba a české koledy. Správa zámku zve na příjemné nedělní odpoledne do krásné zámecké kaple.

V borském kině se představí Schovanky

Bor/ Odbor kultury v Boru připravil vánoční koncert se známou skupinou Schovanky. Koncert se uskuteční v pátek 12. prosince od 18 hodin v sále městského kina. Diváci na koncertu uslyší známé country písničky z vlastního repertoáru skupiny i písně převzaté, oldies, ale také vánoční koledy. Vstupné v předprodeji stojí 100,- Kč, v den konání akce 130,- Kč. Rezervace vstupenek je na tel. 374 790 459 (kino, p. Naušová) nebo 374 789 198 (zámek, p. Kortanová), předprodej v kanceláři kina.

Lomské zpívání okoření opět grog

Lom u Tachova/ V tradici zpívání u vánočního stromku v centru obce budou letos pokračovat v Lomu u Tachova. „Jako v předchozích letech obohatíme tradiční zpívání u stromku prodejem řivých kaprů přímo na návsi. Pro dospělé navíc budeme podávat grog, kterým se budou moci zahřát,“ informoval nás starosta Lomu Aurel Ardeleanu. Akce se uskuteční 22. prosince od 15 hodin. Předcházet jí bude v adventním čase ještě divadlo pro žáky mateřské školy, a to 12. prosince. Ve čtvrtek 18. prosince uspořádá mateřská škola pro děti a jejich blízké tradiční vánoční besídku.5.12.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Představení nového loga a tabule v rámci projektu záchrany Böttgerova sloupu ve spolupráci s německou firmou v rámci projektu Böttger.

Obora představila logo s Böttgerovým památníkem

Jedním z cílů záchranných složek byl také požár valníku mezi Stříbrem a Těchlovicemi.

Čtvrtek na Stříbrsku: Dvě dopravní nehody a požár valníku se slámou

Bouřka se silným větrem zaměstnala hasiče v celém kraji

Plzeňský kraj - Hasiči odstraňovali padlé stromy a větve na více než třiceti místech.

OBRAZEM: Setkání s indiány vystřídalo kroužkování ledňáčků

Tachovsko – Společnému soužití člověka s přírodou se věnoval příměstský tábor s Dětským domovem Domino Plzeň.

Petr Ardeleanu bude v sobotu pískat na Baníku

Tachovsko – Ve čtvrtém kole nejvyšších fotbalových soutěží nebudou chybět ani jména všech tří Tachováků, kteří v nich působí. Dva z nich se vydají na Moravu.

Rozhodne již Stříbro o motokrosových titulech?

Stříbro - Neděle 20. srpna bude na motocyklovém závodišti ve Stříbře patřit atraktivnímu programu BUKSA/ADOS Mezinárodního mistrovství České republiky v motokrosu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení