Usídlí se v tradičních a už prověřených rekreačních lokalitách, na Bezdružicku, nebo ve Svojšíně.
Tachovsko nabízí různá romantická zákoutí, a tak třeba skauti mají oblíbené hlavně louky na břehu Kosího potoka, a desítky pionýrů, kteří mají přijet do okolí Přimdy, rádi táboří ve stanech na palouku rovnou uprostřed neprostupného smrkového lesa.

Podle ředitelky tachovských hygieniků Jany Bělohlávkové je pobyt dítěte na táborech v okrese pro děti takřka bez rizika.
„Z pohledu dodržování hygienických podmínek jsou zdejší provozovatelé letních táborů skoro vzorní, žádný tábor jsme v posledních letech zavírat nemuseli,“ říká Bělohlávková.

„Výhrady jsme měli v několika případech pouze kvůli špatně uskladněným potravinám,“ dodala.
Rodičům, kteří si nevědí s výběrem tábora rady, pomůže informační centrum pro dětskou rekreaci na adrese www.borovice.cz. Najdou tam tipy na více než 500 letních táborů.

Podle manažery tohoto portálu Josefa Hordiny je čím dál větší zájem o mezinárodní tábory s výukou cizích jazyků. „Pro velmi činorodé děti existují tábory vodácké, horolezecké, zaměřené na šerm, nebo digitální fotografii,“ vyjmenoval.

Šanci mají i děti se zdravotními problémy, není problém umístit i astmatické dítě, nebo takové, které potřebuje bezlepkovou dietu.
Přes obrovskou nabídku jsou však stále nejoblíbenější klasické tábory. S večerním posezením u táboráku, s výlety po hradech a zámcích, noční hrou a koupáním.

,,Já jsem jezdívala na tábory ráda. bylo to opravdu prima. Nejraději vzpomínám na tábor v Boněticích, který byl tématicky zaměřen. Myslím, že to tenkrtá byl tábor, kde jsem si hráli na indiány,“ řekla Michaela Vaňková z Tachova.
Děti z Tachovska ale jezdívají na tábory i s Tachovským dětským sborem.

„Jezdíme na ně každoročně. Moc se nám tam líbí. Nevýhodou je, že musíme po ránu zpívat. Ale povzbudí to,“ shodly se s úměvem Eliška Válová a Alena Ditrychová.