VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Přimda: Na postu starosty nastane změna, současný starosta už vůbec nekandiduje

Přimda – Vítězná strana z minulých voleb nepostavila kandidátku, o přízeň voličů se uchází 45 lidí ve třech stranách a sdruženích.

21.9.2014 2
SDÍLEJ:

DOMINANTOU Přimdy je kostel sv. Jiří, který stojí na náměstí. Kostel je v posledních letech obnovován, dostal mimo jiné novou fasádu.Foto: DENÍK/Jiří Kohout

Před čtyřmi roky to v Přimdě dopadlo jednoznačně. Volby do zastupitelstva města tam vyhrála Komunistická strana Čech a Moravy. A to takovým způsobem, že v patnáctičlenném zastupitelstvu získala nadpoloviční většinu.

Letošní říjnové volby ale budou mít jiného vítěze. Komunistická strana Čech a Moravy v Přimdě vůbec nepostavila kandidátku a některé lidi z její listiny z minulých voleb najdeme na seznamu dalších kandidátek.

O přízeň voličů se v letošním roce neuchází ani dosavadní starosta Miloslav Kunt, který prohlásil, že po mnoha letech v komunální politice si chce užívat důchodu.

Jedním z posledních zásadních rozhodnutí, které udělalo současné přimdské zastupitelstvo, je schválení územního plánu. Ten byl přijat před několika dny.

Dokument řeší rozvoj města a jeho přilehlých částí v příštích několika letech. O pořízení územního plánu rozhodlo zastupitelstvo v roce 2010 a od té doby se dokument zpracovával, prošel všemi potřebnými legislativními procesy, připomínkovým řízením, aby mohl být schválen.
Mimo jiné je v něm zanesena i trasa rychloželeznice, která by měla pod Přimdou procházet, což ovšem není projekt městský, ale mezinárodní a v současné době víceméně utopický.

Významným programem, který uplynulé čtyři roky rozvíjel město Přimda a jeho spádové vesnice, byl místní program obnovy venkova.
V rámci tohoto programu bylo možné vybudovat inženýrské sítě pro zástavbu rodinných domů v lokalitě nad školou, postaveno a uvedeno do provozu bylo rovněž infocentrum na náměstí.

V základní škole byla vyměněna okna a byly opraveny střechy. Rekonstrukce se dočkala hasičská zbrojnice.
Město také investovalo do oprav drobných sakrálních staveb – v Třískolupech byla opravena kaple sv. Vendelína, která dostala novou střechu a fasádu. A novou fasádu dostal také kostel sv. Jiří v Přimdě.

Díky přimdskému programu obnovy venkova mohla být ve Velkých Dvorcích opravena komunikace, nakoupila se technika na údržbu místních komunikací a veřejné zeleně (pořízen byl traktor, traktor na sekání trávy, štěpkovač, přepravník).

Radnice rovněž odkoupila a upravila halu na skladování posypových materiálů pro zimní údržbu.

V neposlední řadě se podařilo uzavřít partnerskou smlouvu mezi městy Přimda a Pfreimd, i když vzájemná spolupráce fungovala neformálně i před podpisem partnerské smlouvy.

Oceněna krajským úřadem byla v první polovině tohoto volebního období také městská kronika.

Více na téma Předvolební invetury najdete v pondělním tištěném vydání Tachovského deníku.

Autor: Jiří Kohout

21.9.2014 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:
Starají se o židovský hřbitov i o kulturní dění v obci.
2

Starají se židovský hřbitov i o kulturní dění v obci

Ilustrační foto.

Nechceme hrát na jedna nula, říká tachovský trenér Martin Knakal

Ženu týral tak, že chtěla skočit pod vlak

Klatovsko – Cítila se jako kus hadru. Přála si, aby se druhý den ráno už neprobudila a vážně přemýšlela o sebevraždě skokem pod vlak. Až do takového stavu dohnal svoji o 18 let mladší partnerku 63letý invalidní důchodce z Klatovska.

Modelka Diana Kobzanová podpořila tachovský útulek

Tachov – Psí Útulek U Šmudliny v Tachově si vybrala modelka Diana Kobzanová pro svoji charitativní akci.

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Chcete mít přehled o kulturních, sportovních a dalších akcích ve všech regionech? Pak navštivte naši stránku www.tipydeniku.cz, kde najdete fůru inspirace co podniknout nejen o víkendu.

FOTO: Chovatelka plemene Aljaška získala pohár starostky

Kladruby – Výstava drobného zvířectva, kterou uspořádala Základní organizace Českého svazu chovatelů v Kladrubech ve spolupráci s tamními chovateli, byla součástí programu pouťových oslav v Kladrubech.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení