VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Přimdský bazén stále nemá ředitele

Přimda – V polovině letošního roku skončila smlouva bývalého provozovatele přimdského bazénu Josefa Langmajera s městem Přimda o jeho provozu.

7.12.2016
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Petr Vaňous

Město,jako zřizovatel bazénu ho převzalo a dočasně pověřilo vedením místostarostu Jiřího Kaderu. „Výběrové řízení na obsazení místa ředitele bylo vypsáno už v létě. Přestože jsme využili všechny možnosti včetně médií, jak o volné pracovní pozici občany informovat, nepřihlásil se žádný zájemce," řekla Tachovskému deníku starostka města Přimda Marie Šperková.

Město proto vyhlásilo další výběrové řízení. Do toho se však přihlásila pouze jedna uchazečka. „Splnila požadavky dané výběrovým řízením a proto jsme se rozhodli jmenovat ji ředitelkou Přimdských sportovišť. Ve zkušební době jsme se ale nakonec dohodli na ukončení pracovního poměru," uvedla starostka.

Rada města proto nyní opět jmenovala do funkce ředitele přimdského bazénu místostarostu Jiřího Kaderu, který už předtím bazén několik měsíců řídil a má s jeho vedením dostatečné zkušenosti. Ten je pověřený vedením bazénu do doby, než bude výběrovým řízením nalezen vhodný kandidát na funkci ředitele. „Okamžikem pověření od rady města jsem si musel upravit své volnočasové aktivity a svůj soukromý život. Tato práce obnáší poměrně hodně kancelářské práce a také psychickou zátěž. Před vánočními svátky to pociťuji jako ne zcela ideální kombinaci. Přestože už jsem si tuto pozici dříve osahal, není dne, kdy se objeví buď příjemnější nebo méně příjemná překvapení," řekl Jiří Kadera.

V nejbližších dnech tak bude vypsáno další výběrové řízení na obsazení funkce ředitele. „Vzhledem k malému zájmu o nabízenou pozici jsme se rozhodli, že snížíme kvalifikační požadavky na uchazeče – z vysokoškolského vzdělání na středoškolské. Zákon tuto změnu umožňuje, souvisí to ale samozřejmě i s nižším tabulkovým platovým zařazením. Přesto věříme, že se nám přihlásí více kandidátů, abychom našli toho nejvhodnějšího," dodala Marie Šperková a dále uvedla. „Práce na bazénu je náročná a nejen časově. Pan místostarosta má na úřadě svoji práci a mimo to se ještě minimálně čtyři hodiny denně plus víkendy věnuje bazénu. Přestože je pověřen dočasným vedením Přimdských sportovišť vykonává tuto práci zadarmo a nedostává za ni žádný plat. Zpětně na zastupitelstvu mu navrhujeme odměnu, ale tu mu zastupitelé schválit mohou a také nemusí."

Zástupci města Přimda se ale jednoznačně shodli na tom, že současné řešení je provizorní. „Práci kterou zde vykonávám, dělám pro město a pro lidi, kteří zde žijí. Část mé agendy musela převzít starostka a to není dlouhodobě únosné. Potřebujeme ředitele, který se práci bude věnovat na plný úvazek. Já teď udržuji spíš základní životní funkce bazénu," uzavřel místostarosta.

Jaroslava Hohlová

Autor: Redakce

7.12.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Dvorek nabídne hudbu i divadlo

V prostorách Jízdárny ve Světcích se uskutečnil čtvrtý koncert cyklu Dveře Jízdárny dokořán.
10

Jízdárnu rozezněly lovecké rohy

Stropní ventilátory zvýší komfort při čekání na úřadě

Tachov – Vydýchaný stojící vzduch na chodbách Městského úřadu v Tachově, který návštěvníky ničil při návštěvě budovy především v letních měsících, je minulostí.

Kracíkovi role učitele nevadí. Mladým pomůžu rád, říká útočník

Plzeň – Vytáhnout nahoru další mladíky. Úkol pro hokejového útočníka Jaroslava Kracíka, který se po návratu ze zahraničí chystá v mateřské Škodě Plzeň už na třetí sezonu.

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Pusťte si televizi. Rodí tam Plzeňanky

Unikátní pohled do nejintimnějších okamžiků každé ženy, který se natáčel v plzeňské fakultní nemocnici, právě startuje. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení