VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Připomínky k situaci na borské radnici

BEZDĚKOV - Občané Bezděkova kritizují způsob, jakým s nimi jednalo město a jeho představitelé

29.7.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Antonín Hříbal

Problémy na MěÚ Bor byly očkávány, i když ne tak brzy. Posílám pár připomínek z obce, která je ještě stále pod správou Boru:
V nedávném článku o odvolání starosty P. Kovaříka se v textu konstatuje, že část zastupitelů neví, jak to na úřadě chodí. Nebyla to už dávno věc k zamyšlení a ke zjednání nápravy, jestliže tam takový stav existuje téměř v polovině volebního období? Proč se ti lidé o funkci ucházeli? Kdyby takto pracoval zemědělec, dávno by zkrachoval.

Ohledně starosty: Z vlastní iniciativy nás v Bezděkově navštívil. Nepřijel sám. Řekl mj., že náš zájem o přechod do Kočova chápe, souhlasí s ním, ale že by od nás potřeboval přesvědčit borské zastupitele. Což jsme mu slíbili, stejně jako jsme se s ním shodli v jeho tvrdé kritice tajemníka. On ten nezájem řady zastupitelů o práci se zřejmě projevil už při hlasování o odloučení Bezděkova od Boru, protože kromě skutečností notoricky známých těsně před hlasováním tam zaznělo „Mají 150 hektarů lesa. Ne.“

Když jsme na to další jednání do Boru přijeli, tak starosra už měl názor opačný než v bezděkově. Opět jsme byli podraženi. Starosta budí dojem, že neví, kam patří. Chlapské jednání vypadá jinak. Vypadá to, že se ucházel z vlastní iniciativy o místo, o kterém dopředu tušil, že na něj nestačí. Celé to škodí i pověsti Boru. Městečka, kam jsme my, venkované, chodili, ve šťastnějších případech jezdili na kole do školy, z níž se nám s celoživotní vděčností zachovaly vzpomínky na některé učitele. Jako například na Františka Permického. Takoviu skvělou kombinaci znalostí, svědomitosti a osobní skromnosti dnes těžko najdeme. Jak by nám dnes mnohým prospělo více pokory, a méně chamtivosti a zpupnosti. Na MěÚ Bor zvlášť.
Veřejně se náš osadní výbor znovu ozývá ne ztoho důvodu, že by se chtěl zviditelnit. Chceme pouze o nejnovějším vývoji informovat ty lidi, kteří se o náš osud také zajímají. Především je třeba varovat před optimismem. Pokud by byl funkcí starosty pověřen místostarosta, jak se to v článku uvádí, tak z pohledu vesnice by to bylo sledování téhož nekalého cíle, ale rafinovanějším způsobem. Byl to přece on, kdo tehdy vedl jednání tak, že my, vesničané, jsme museli tři a půl hodiny čekat, než na nás přišla řada. A byl to zase on, kdo dával slovo jednostranně našim odpůrcům. Např. bez problémů dostal slovo správce majetku Boru. Řekl naprostou nepravdu o ohrožení zásobování Damnova vodou, ale nám nikomu místostarosta nedal slovo, abychom se mohli bránit.

Ač se nás hlásilo několik. A protože pak hned následovalo hlasování (před kterým ještě předcházela výše zmíněná tichá nápověda), nemáme důvod to celé považovat za předem připravenou věc? Jedním slovem zákeřnost. On pan místostarosta byl obviněn ze lži i odjinud než z naší vesnice. Nejdřív jsme tomu nechtěli věřit, teď už ano.

Zkrátka a dobře, naši milí sympatizanti, ona nastíněná případná změna na MěÚ v Boru neslibuje nejen pro vesnici nic dobrého. Ono také od úředníků, pro které je pojem „svědomí“ k posměchu, lze těžko něco dobrého očekávat. My si svůj cíl sledujeme dál. A navíc, proč by vzdálenou vesnici mělo spravovat město, které má problémy samo se sebou? Ostatně, není to pravda, co má krátké nohy. Za vaši podporu děkujeme. A věřte i vy, že těžko se vyhrává nad někým, kdo má nejen pravdu, ale kdo se nikdy nevzdá.

Petr Janata

29.7.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Dvorek nabídne hudbu i divadlo

V prostorách Jízdárny ve Světcích se uskutečnil čtvrtý koncert cyklu Dveře Jízdárny dokořán.
10

Jízdárnu rozezněly lovecké rohy

Stropní ventilátory zvýší komfort při čekání na úřadě

Tachov – Vydýchaný stojící vzduch na chodbách Městského úřadu v Tachově, který návštěvníky ničil při návštěvě budovy především v letních měsících, je minulostí.

Kracíkovi role učitele nevadí. Mladým pomůžu rád, říká útočník

Plzeň – Vytáhnout nahoru další mladíky. Úkol pro hokejového útočníka Jaroslava Kracíka, který se po návratu ze zahraničí chystá v mateřské Škodě Plzeň už na třetí sezonu.

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Pusťte si televizi. Rodí tam Plzeňanky

Unikátní pohled do nejintimnějších okamžiků každé ženy, který se natáčel v plzeňské fakultní nemocnici, právě startuje. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení