VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Připravily jsme také soutěžní odpoledne o nejlepší štrúdl

Tachov – Český svaz žen je organizací, o které bylo hodně slyšet zejména v předlistopadovém období. Po roce 1989 poněkud ustoupil do pozadí. Přesto stále existuje a také v Tachově působí jeho základní organizace.

19.2.2010
SDÍLEJ:

Členky tachovské organizace Českého svazu žen navštívily starostu Tachova Ladislava Macáka.Foto: DENÍK/Jiří Kohout

Více o činnosti tachovské organizace Českého svazu žen za uplynulý rok nám řekla její předsedkyně Věra Veselá.

Co bylo pro členky organizace stěžejním bodem v úvodu loňské sezony?

Jedním z takových hlavních bodů počátku loňského roku bylo 11. března setkání se starostou Tachova Ladislavem Macákem na radnici, kterého jste se také zúčastnil. Starostu jsme seznámily s činností základní organizace. On pak s námi hovořil o tom, co nás zajímalo. Dozvěděly jsme se co město plánuje s bývalou Rybenou, o výstavbě v lokalitě třešňovka, hovořilo se o plánské nemocnici i o problémech s parkováním na sídlišti Rapotín. Starostovi jsme předaly dárek – malovaný hrnek a sešit receptů.

Když jste zmínila recepty – vy jste uspořádaly také jednu soutěž pro mlsné jazyky…

Připravily jsme společensko soutěžní odpoledne o nejlepší štrúdl. Podmínkou soutěže bylo donést šišku štrúdlu. Porota vyhodnotila sladké i slané dobroty a byly předány ceny za první až třetí místo. Předala je předsedkyně okresní rady svazu žen Anna Štelmáková a další člen poroty pan Mihál. Po skončení soutěže si členky zhotovily podle šablon stojánky na vajíčka a další papírové dekorace k Velikonocím.

Uspořádaly jste také nějaký společný výlet?

Výlet se uskutečnil jedenáctého května, a to do záchranné stanice zvířat ve Studánce. Ženy donesly pro zvířata krmení – suchý chléb, rohlíky, piškoty a podobně.

V podstatě každý spolek či organizace pořádá nějakou členskou schůzi nebo valnou hromadu. Svolává také tachovský svaz žen něco podobného?

Měly jsme okresní shromáždění a členskou schůzi. Okresní shromáždění se konalo 19. listopadu za účasti žen z okresu Tachov. Byla hodnocena činnost k 30. září, rozpočet a stav finančních prostředků. Také členská základna a placení členských příspěvků za rok 2009. Hovořilo se mimo jiné o činnosti a zaměření v roce 2010. Členská schůze se konala závěrem roku, osmého prosince. Sešly jsme se v síni Muzea Českého lesa, kde s námi hovořila ředitelka muzea Jana Hutníková. Po schůzi jsme v muzeu poslouchaly koledy v podání Tachovského dětského sboru a prohlédly si výstavu Betlémů. Výstava byla vzorně připravena. Ochutnaly jsme také perníčky a jiné sladkosti.

Zapojují se členky tachovské organizace Českého svazu žen také do jiných aktivit, než do těch, které pořádá organizace?

Ženy se zapojily také do akce Nadace žena pro rok 2009, ke které se vyjádřily písemně na téma Zdraví a bezpečí seniorů. Zaslaly fotočky z činnosti žen. Členky se rovněž zapojily do různých aktivit v době volna. Třeba do péče o květiny, koupání v bazénu, absolvovaly vycházky po okolí i výlety po republice. Za jejich činnost jim patří velké poděkování.

Autor: Jiří Kohout

19.2.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Nejdelší vlasy
5

Kraj rekordní a kuriózní

Ilustrační foto.

O víkendu startuje okresní přebor

AKTUALIZOVÁNO

FOTO, VIDEO: Ulicemi Tachova tekla nafta, skvrna se táhla devět set metrů

Tachov – Skvrnu vyteklé nafty v délce několika stovek metrů museli ve středu dopoledne likvidovat hasiči ve spolupráci s silničáři v centru Tachova.

Zemřel Robert Gilbert, velitel jednotky, která osvobodila Domažlice

Domažlice – V pátek 11. srpna zemřel ve věku 102 let Robert Irvine Gilbert. Americký veterán, který se v roce 1945 aktivně podílel na osvobození Domažlic. Robertu Gilbertovi byl v loňském roce jmenován čestným občanem Domažlic.

FOTO: Černobílá kafírna nabídla pouťové koláčky i kávu

Kladruby – Uplynulý víkend patřil v Kladrubech pouti. Tradičně už ji město Kladruby pořádá na několika stanovištích, kde si každý návštěvník pouti najde to, co je mu nejbližší.

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení