VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Příznivci Českého lesa mají setkání v muzeu

Tachov – Příroda našeho Českého lesa na první pohled neoplývá zvláštnostmi a vzácnostmi, ale to je jen zdání. Ve skutečnosti je ve zdejší přírodě mnoho zajímavého a nebojím se říci, že mnohdy i velmi vzácného. Je třeba jen to najít. A to je ten problém.

21.10.2013
SDÍLEJ:

Ilustrační snímekFoto: DENÍK/Antonín Hříbal

Český les je pro mnohé badatele příliš „obyčejný" a oni nemají velký zájem mu věnovat pozornost.

To se však významně změnilo v posledních letech. Jak okolo správy nedávno vzniklé CHKO Český les, tak také okolo Muzea Českého lesa se v poslední době soustředil okruh lidí, kteří se zkoumáním přírody Českého lesa seriozně zabývají. Je to široké spektrum badatelů, počínaje vysokoškolsky graduovanými odborníky z významných vědeckých pracovišť, přes regionální badatele až po opravdu amatérské zájemce o některou živočišnou či rostlinnou skupinu. A nemylme se, tito dobrovolníci, věnující se studiu přírody až po práci, ve svém volném čase, mají často úroveň srovnatelnou s profesionály. Díky práci všech těchto lidí se naše znalosti o přírodě CHKO Český les i jejího okolí výrazně rozšířily a zkvalitnily.

Není divu, že pak přišel nápad občas tyto lidi soustředit, dát jim příležitost sdělit své výsledky ostatním kolegům zkoumajícím stejnou oblast, a stejně se o výsledky svých průzkumů a výzkumů podělit s veřejností, především s hlubšími zájemci o přírodu. Ale je třeba říci, že i pro naprosto „obyčejného" člověka, který dosud neměl o zkoumání přírody zájem, může takové setkání přinést poučení i pobavení.

Proto již do roku 2011 pořádají Muzeum Českého lesa v Tachově a Správa CHKO Český les „Setkání příznivců a přátel Českého lesa". Několik badatelů v krátkých referátech seznámí se svými výsledky a je prostor i na diskuzi o nich a zbude i čas o následné přátelské posezení. Letošní, již v pořadí třetí setkání bude ve čtvrtek 24. října od 17 hodin v sále Muzea Českého lesa v Tachově. Se svými referáty se představí celkem sedm referentů z nejrůznějších pracovišť a škála skupin, o nichž se bude hovořit, je opravdu široká. Návštěvník uslyší referáty o měkkýších (pro úplného laika o „šnecích"), o pavoucích, netopýrech, lišejnících a zbude čas i na vyšší rostliny a nezapomeneme ani na ptáky. Závěrem pro ty, kdo tíhnou spíše k historii, bude povídání o vlastnických vztazích v našich lesích v dřívějších dobách. A pak může každý zůstat na další posezení nejen o přednesených referátech, ale o všem co nás v přírodě Českého lesa zajímá. Pořadatelé nezapomenou ani na drobné pohoštění, aby nálada v sále byla skutečně příjemná.

Přijďte tedy strávit pěkný večer s přátel přírody a těmi, kdo ji zkoumají.

Pavel Řepa

Autor: Redakce

21.10.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Představení nového loga a tabule v rámci projektu záchrany Böttgerova sloupu ve spolupráci s německou firmou v rámci projektu Böttger.

Obora představila logo s Böttgerovým památníkem

Jedním z cílů záchranných složek byl také požár valníku mezi Stříbrem a Těchlovicemi.

Čtvrtek na Stříbrsku: Dvě dopravní nehody a požár valníku se slámou

Bouřka se silným větrem zaměstnala hasiče v celém kraji

Plzeňský kraj - Hasiči odstraňovali padlé stromy a větve na více než třiceti místech.

OBRAZEM: Setkání s indiány vystřídalo kroužkování ledňáčků

Tachovsko – Společnému soužití člověka s přírodou se věnoval příměstský tábor s Dětským domovem Domino Plzeň.

Petr Ardeleanu bude v sobotu pískat na Baníku

Tachovsko – Ve čtvrtém kole nejvyšších fotbalových soutěží nebudou chybět ani jména všech tří Tachováků, kteří v nich působí. Dva z nich se vydají na Moravu.

Rozhodne již Stříbro o motokrosových titulech?

Stříbro - Neděle 20. srpna bude na motocyklovém závodišti ve Stříbře patřit atraktivnímu programu BUKSA/ADOS Mezinárodního mistrovství České republiky v motokrosu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení