VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Prodej pozemku se vleče, jeho cena stoupla o stovky procent

Rozvadov – Dlouhodobě pronajatý má pozemek v Rozvadově Ladislav Labuda. Když se naskytla příležitost ho odkoupit od obce, neváhal a učinil příslušné kroky. Jenže prodej se protahoval a nakonec k němu loni ani nedošlo.

14.2.2016
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Milan Holakovský

Navíc z původní ceny do třiceti korun za metr čtvereční, kterou očekával, se tato vyšplhala na částku s nárůstem bezmála šest set procent. Za vše viní obec, ta se ale brání, podle starosty Bořivoje Vrabce nepochybili, vše bylo řádně projednáno na zastupitelstvu. „Koho ale zastupují zastupitelé?" ptá se Labuda a pokračuje: „Zastupitelstvo rozhodlo, že mi navíc odprodají jen část, aniž by mi zdůvodnilo proč. Někdy v březnu loni přijela geodézie, zaměřila pozemek a já si myslel, že už nic nebrání prodeji." Podle Labudy se ale vše vleklo, tak se obrátil na obecní úřad. „Řekli mi, že geodézii to trvá, ale do konce roku to bude hotové," poukazuje s tím, že 18. prosince mu přišel dopis s návrhem kupní smlouvy parcely o výměře 
630 metrů čtverečních za 111335 korun, to je 176 korun za metr čtvereční. „To je ale cena platná od letošního roku. Na můj dotaz, proč mi nebyl pozemek prodán za původní cenu platnou loni, jsem dostal odpověď, že zastupitelé tak rozhodli," pozastavuje se Labuda. „Navíc jsem se na veřejném zasedání zastupitelstva 20. ledna dozvěděl, že zastupitelstvo rozhodlo už koncem roku 2015," dále popisuje svůj příběh nákupu pozemku.

Starosta Rozvadova Bořivoj Vrabec Deníku sdělil, že Ladislav Labuda si požádal o prodej parcely a část vyznačil na grafické příloze podané žádosti. „Osobně se domnívám, že by těžko žádal o celou parcelu, která má výměr 
45 tisíc 740 metrů čtverečních, pro zřízení zahrady, jak uvedl v žádosti," podotýká starosta. „Na základě usnesení zastupitelstva byl poté zpracován geometrický plán na oddělení požadované části parcely k prodeji." Stavební úřad v Boru ale toto oddělení nepovolil kvůli přístupu na pozemek. Přilehlé nemovitosti jsou ve vlastnictví Šárky Labudové a nový majitel by na oddělený pozemek neměl oficiální přístup. „Stavební úřad tedy doporučil, ať si žádost podá slečna Labudová," dále popisuje starosta.

Starosta Rozvadova potvrdil, že koncem srpna 2015 si podala žádost o koupi zmiňovaného pozemku Šárka Labudová. „Bylo třeba vyhotovit geometrický plán, tento proces nějakou dobu trvá. Pak byla řešena záležitost se stavebním úřadem, panem Labudou a jeho dcerou," vysvětluje starosta, proč se prodej vleče.

Zastupitelstvo obce se schází zpravidla každou třetí středu v měsíci. Žádost slečny Labudové přišla tedy na pořad před koncem září. V tuto dobu již zastupitelstvo nějaký čas hovořilo na svých zasedáních o úmyslu zvýšit ceny za prodej obecních pozemků, neboť původní cena deset korun za metr čtvereční byla skutečně nízká a dlouhodobě neudržitelná.," uvádí starosta Vrabec. Poté obec zadala zpracování znaleckého posudku na vytvoření cenové mapy. „Toto si ovšem opět vyžádalo nějaký čas a posudek byl k projednání k dispozici až na prosincovém zasedání obecního zastupitelstva. Cena 170 korun za metr čtvereční je cena stanovená podle zmíněného znaleckého posudku," dodává starosta Rozvadova.

Redakci dále sdělil, že na lednové schůzi zastupitelstva uvedl, že ceny za prodej nezasíťovaných obecních pozemků šly v podstatě z extrému do extrému. „V obci se toto rozhodnutí nesetkalo s velkým pochopením a tedy nevylučuji a byl bych do budoucna pro možnost úpravy cen za tyto nezasíťované pozemky směrem dolů," nastíňuje možnost Bořivoj Vrabec. Otázkou ale podle něj zůstává, jak se k tomu postaví ostatní zastupitelé obce.

Autor: Antonín Hříbal

14.2.2016
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Dvorek nabídne hudbu i divadlo

V prostorách Jízdárny ve Světcích se uskutečnil čtvrtý koncert cyklu Dveře Jízdárny dokořán.
10

Jízdárnu rozezněly lovecké rohy

Stropní ventilátory zvýší komfort při čekání na úřadě

Tachov – Vydýchaný stojící vzduch na chodbách Městského úřadu v Tachově, který návštěvníky ničil při návštěvě budovy především v letních měsících, je minulostí.

Kracíkovi role učitele nevadí. Mladým pomůžu rád, říká útočník

Plzeň – Vytáhnout nahoru další mladíky. Úkol pro hokejového útočníka Jaroslava Kracíka, který se po návratu ze zahraničí chystá v mateřské Škodě Plzeň už na třetí sezonu.

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Pusťte si televizi. Rodí tam Plzeňanky

Unikátní pohled do nejintimnějších okamžiků každé ženy, který se natáčel v plzeňské fakultní nemocnici, právě startuje. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení