VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Projekt Comenius a utužení přátelství škol

Stříbro – Před dvěma lety jsme dostali nabídku z Realschule ve Vohenstraußu na pokračování úspěšné spolupráce mezi učiteli a žáky našich již dávno spřátelených škol, která by navázala na nedávno dokončený projekt Jakubova cesta.

7.3.2011
SDÍLEJ:

Studenti navštívili také Centrum Bavaria Bohemia v Schönsee.Foto: Gymnázium Stříbro

Nový projekt se měl jmenovat Zlatá cesta a měl přispět především k bližšímu seznámení se s lidmi na druhé straně společné hranice, s jejich každodenním životem, kulturou, zájmy, starostmi,…

Naše třída, letos již kvinta Gymnázia Stříbro, se od začátku začala aktivně zapojovat do projektových aktivit.

Abychom se připravili na navázání kontaktů s německými kolegy, vytvořili jsme si na podzim 2009 vizitky, které nám později pomohly lépe se seznámit. Náš první skutečný kontakt se uskutečnil 12. listopadu 2009 v Realschule Vohenstrauß. Zde jsme si vyzkoušeli komunikaci s německými žáky při společném vyplňování dotazníků a při hře Memory a také zdejší cvičnou kuchyni při pečení vaflí. Krátce nato nás navštívili noví přátelé na naší tradiční Vánoční aule a my jsme jim hned druhý den návštěvu oplatili.

Po Vánocích jsme měli čas se připravit na projektové setkání v ČR, kdy jsme po dobu jednoho týdne hostili naše kolegy z Vohenstraußu. Během setkání jsme navštívili zajímavá místa v kraji, dokonce jsme shlédli i německou operu Salome v DJKT v Plzni, důkladně jsme naše hosty provedli naším městem, předvedli v praxi výuku ve škole… Ke konci školního roku jsme podnikli další společné poznávání českých památek díky výletu na hrady Točník a Žebrák.

Ještě než jsme se stačili rozkoukat po prázdninách ve školních lavicích, začali jsme se chystat na projektové setkání v Německu. Poznali jsme mnoho nového a díky příjemnému přijetí našich německých přátel jsme se cítili jako doma. Navštívili jsme vskutku zajímavá místa, ze kterých se nám v paměti uchovalo například město Norimberk, Centrum Bavaria Bohemia v Schönsee, horu Monte Kaolino, na které je postavena snad ta nejdrastičtější bobová dráha… Na konci pobytu se mnozí z nás neubránili slzám, jelikož nikdo netušil, za jak dlouhou dobu se opět setkáme. Naštěstí to netrvalo dlouho.

V prosinci se skupina „statečných“ vydala reprezentovat svou vlast a školu českou národní písní „Škoda lásky“ na závěrečný koncert Hudebních dní reálných škol v Horním Falci na zámku Alteglofsheim.

Všechny společné akce jsme si v lednu připomněli výstavou Zlatá cesta v prostorách stříbrské radnice. Při slavnostním zahájení této prezentace spolupráce Gymnázia Stříbra a Realschule Vohenstrauß nám došlo, že jsme sice na konci projektu, ale určitě nekončí naše přátelství a nikdo nám již nevezme vzpomínky a poznatky, které jsme díky tomuto projektu získali.

Simona Křeválková a Anna Marková, kvinta Gymnázia Stříbro

7.3.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
FC Viktoria Plzeň x AEK Larnaka

Viktoria letí na Kypr. Pro postup?

Vysněné dětské postele

Indiáni v přípravě narazili. Motor je přejel v přesilovkách

Plzeň, Strakonice – Zatím nejvyšší porážku v přípravě na extraligu utrpěli včera hokejisté Škody Plzeň, kteří ve Strakonicích podlehli prvoligovému Motoru České Budějovice 1:6.

Někteří prodejci na slavnostech obcházeli EET

Domažlice, Plzeň – Finanční úřad zveřejnil výsledky působení svých kontrolorů na letošních Chodských slavnostech.

Táborníci se stali svědky únosu. Pod dohledem policistů stříleli i ze samopalu

Bonětice – Policisté z Plzeňského kraje využili prázdninových pobytů dětí na táborech, aby jim zde předvedli své schopnosti.

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

I relativně nízká finanční gramotnost Čechů může za to, že čas od času skočíme na „supervýhodnou“ nabídku zhodnocení peněz, která se nakonec promění v totální fiasko. Pokud byste rádi investovali svoje úspory, nevynechejte následující tipy. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení