VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Projekt umožnil školákům blíže poznat průmyslová odvětví

Tachovsko – Pět základních škol se na Tachovsku zapojilo do projektu Aktivní motivace žáků, který byl podpořen Evropským sociálním fondem, Plzeňským krajem a dalšími subjekty.

29.4.2011
SDÍLEJ:

Součástí projektu Aktivní motivace žáků byly také exkurze do firem. Na snímku žáci ZŠ Zárečná v závodě Leki v Tachově.Foto: DENÍK/Václav Šimek

Školáci se při projektu seznámili s technickými obory a firmami, které na Tachovsku působí. Zároveň poznali prostředí středních škol, o jejichž studiu by mohli uvažovat.

„Z Tachovska byly osloveny všechny základní školy, zapojilo se jich pět. Tři tachovské – Zárečná, Kostelní a Hornická, dále škola z Boru a Kladrub,“ sdělil Deníku asistent projektu Pavel Dostál s tím, že se zapojili žáci sedmých, osmých a devátých tříd.

Projekt sestával ze tří hlavních částí, a to z exkurzí do firem, které spolupracovaly, z besed s odborníky a z ukázkových dnů ve středních školách.

„Ukázkové dny byly hodnoceny jako nejlepší součást celého projektu,“ uvedl Dostál. „Jinak byl projekt hodnocen školami jako celkově úspěšný. Od všech zúčastněných škol mám zpětné vazby na všechny akce a školy je hodnotily kladně,“ dodal.

Projekt byl podle jeho vyjádření přínosný pro všechny zúčastněné strany, kromě základních škol tedy i pro střední školy, odborná učiliště a firmy.

„Žáci základních škol poznali při exkurzích, jak vypadá praxe a získali také přehled o tom, co všechno se na Tachovsku vyrábí. Při ukázkových dnech ve středních školách si mohli přímo něco vyzkoušet, mohli si třeba něco vyrobit a odnést domů ukázat rodičům, vstřebat prostředí školy a zjistit, jak to tam chodí a co mohou očekávat,“ uvedl dále Dostál.

Podobně přínosný byl projekt zabývající se aktivní motivací žáků pro střední školy a učiliště. „Tato zařízení se mohla prezentovat před budoucími žáky. Mohla je oslovit jiným způsobem, než to bývá třeba při dnech otevřených dveří.“

Kladně byly vyhodnoceny také besedy s odborníky, při kterých se před školáky prezentovalo devět průmyslových odvětví. „Pro školy to bylo zajímavé také tím, že mohly uvolnit více žáků a umožnit jim poznat tyto obory hlouběji, než je to obvyklé,“ doplnil Dostál.

Autor: Jiří Kohout

29.4.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Dvě loupežná přepadení za noc

Rodinný dům v Bezdružicích byl zřejmě zasažený bleskem.
5

Zřejmě po zásahu bleskem vzplál rodinný dům v Bezdružicích

Invalida volal o pomoc. Pečovatel popíjel a ignoroval ho

Klatovy – Otřesný případ lidské lhostejnosti odhalili před několika dny klatovští městští policisté v jednom z tamních bytů. Na zemi tam ležel invalida a zoufale volal o pomoc. Když se do bytu strážníci spolu s hasiči dostali, zjistili, že s mužem je v bytě jeho ošetřovatel.

FOTO: Absolventi učňovských oborů přebírali výuční listy

Planá – Vskutku velký den nastal pro studenty učňovských oborů Střední školy živnostenské v Plané. V kostele sv. Petra a Pavla zde za účasti rodinných příslušníků, kamarádů a známých přebírali z rukou ředitele školy Josefa Máry, dalších zástupců školy a vedení města své výuční listy.

Plzeň se proměnila ve velkou pivní zahrádku

Plzeň - Centrum západočeské metropole se v sobotu proměnilo ve velkou pivní zahrádku.

Nález v jehličí: kožená brašna plná válečných dokumentů z Tachova

Lesná – O tom, že ještě po více než sedmi desítkách let od války se dají najít zajímavé věci ukryté v zemi, se nedávno přesvědčili tachovští hledači. V jehličí zahrabanou koženou tašku plnou dokumentů našli kousek od obce Lesná v Českém lese.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies