VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mladé lidi má projekt nastartovat

TACHOV - Šanci nastartovat svůj život na dobrou cestu nabízí dětem z dětských domovů projekt Šance pro budoucnost. V Tachově s tímto projektem spolupracuje šest dětí. „Projekt je určen všem mladým lidem, kteří vyrůstají v dětských domovech a není jim lhostejná vlastní budoucnost

17.12.2007
SDÍLEJ:

Covanci z Domova dětí v PlanéFoto: DENÍK/Antonín Hříbal

Smyslem projektu je připravit tyto lidi na úskalí, se kterými se po odchodu z dětského domova budou setkávat,“ informovala Deník Vendula Janoušková, zástupkyně ředitele Dětského domova v Tachově. V Tachově bylo původně do projektu zapojeno sedm dětí.

„Jedno však už dovršilo věku, kdy už začalo žít samostatně, a tak je v projektu dětí šest,“ vysvětlila zástupkyně ředitele. O děti, které dovršily patnácti let a připravují se na samostatný život, se v rámci projektu kromě Janouškové stará ještě jeden komunitní pracovník Krajského úřadu Plzeň. Oba pracovníci musejí své svěřence připravit na všechna úskalí, která samostatný život přináší.

„Pedagogická fakulta v Plzni pro nás vypracovala metodický plán, podle kterého s dětmi pracujeme. Jde především o to, naučit je komunikaci s úřady. Například s nimi chodíme do banky zakládat účet, s jedním svěřencem jsme zařizovali živnostenský list, a podobně. Prostě je třeba jim v těchto prvních krocích pomoci,“ uvedla Janoušková. Komunitní pracovník se s dětmi setkává i po jejich odchodu z domova. Spolupracuje s radnicí při obstarávání startovacích bytů pro bývalé chovance dětského domova a je s nimi v kontaktu, pokud potřebují další pomoc.

„Život ´venku´ čeká každého člověka a jeho pozitivní představy o samostatném životě by neměly být ohrožovány jeho nepřipraveností a neinformovaností. Právě proto tady je projekt Šance pro budoucnost,“ sdělila Deníku Janoušková.

17.12.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Tachovští kriminalisté si opět posvítili na dealery drog. Tentokrát zatkli čtveřici, která distribuovala pervitin a marihuanu na několika místech Tachovska, především ale v jedné obci na Stříbrsku.
4

Další dealeři drog dopadeni

Představení nového loga a tabule v rámci projektu záchrany Böttgerova sloupu ve spolupráci s německou firmou v rámci projektu Böttger.

Obora představila logo s Böttgerovým památníkem

Čtvrtek na Stříbrsku: Dvě dopravní nehody a požár valníku se slámou

Tachovsko – O čtvrtečním odpoledni na Stříbrsku se rozhodně nedá mluvit jako o klidném. Záchranné složky totiž museli hned třikrát vyjíždět k různým případům.

Bouřka se silným větrem zaměstnala hasiče v celém kraji

Plzeňský kraj - Hasiči odstraňovali padlé stromy a větve na více než třiceti místech.

OBRAZEM: Setkání s indiány vystřídalo kroužkování ledňáčků

Tachovsko – Společnému soužití člověka s přírodou se věnoval příměstský tábor s Dětským domovem Domino Plzeň.

Petr Ardeleanu bude v sobotu pískat na Baníku

Tachovsko – Ve čtvrtém kole nejvyšších fotbalových soutěží nebudou chybět ani jména všech tří Tachováků, kteří v nich působí. Dva z nich se vydají na Moravu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení