VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Psalo se před sto lety

TACHOVSKO - O čem informoval tisk na Tachovsku v roce 1907

24.12.2007
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Antonín Hříbal

Prudká rvačka v hostinci

Před třemi dny odehrála se v našem jindy toliko klidném městě veliká rvačka, do níž se zapojily na dvě desítky osob. V jednom místním, nejmenovaném hostinci, probíhala oslava narozenin. Lokál byl celý rezervován pro oslavencovi příbuzné neb blízké. Kolem osmé večerní se však vtrhlo do lokálu několik nezvaných hostův a tito se domáhali na obsluze, aby jim nalila nějakou kořalku. Došlo ke krátké roztržce mezi výčepním neb nezvanou návštěvou, načež se do celé rozmíšky vložil samotný majitel hostince. Pokoušel se oběma příchozím vysvětliti, že hostinec jest rezervován pro uzavřenou společnost, a že nikdo cizí nebude obsloužen. Oba, již notně podroušení muži, se však dožadovali toho, aby jim bylo něco ostřejšího nalito.

Bezradný hostinský jim tedy nakonec pohrozil tím, že pokud lokál okamžitě neopustí, povolá si na pomoc policii. Oba muži se dali do nehorázného smíchu a posléze též klení, neboť hostinskému přispěchali na pomoc dva podomci neb jeden z hostův. S výhrůžkou, že se stejně ještě vrátí, hostinec opustili. V lokále jim pak již nevěnoval nikdo žádnou pozornost. Po chvilce do něj však vtrhlo celkem sedm rozdivočelých opilcův, jak se ukázalo, byli s nimi taktéž dva předešle vyhození muži. Všech sedm mužův se dalo do šíleného řevu a vrhlo se na sedící osazenstvo hostince.

Strhla se nevídaně prudká rvačka. Přestože měli oslavenci početní převahu a na jejich stranu se přidali taktéž zaměstnanci hostince, urputnost neb alkoholové opojení útočníkův síly vyrovnalo. Postupně byl poničen téměř celý interiér hostince, včetně drahého výčepu a vyděšený majitel pak spěchal pro pomoc k policii. Strážníci dorazili v hojném počtu a po několikaminutovém zásahu se jim podařilo celou rvačku zastaviti. Všech sedm útočníkův skončilo ve vězení. Tři z nich byli posláni před krajský soud v Chebu, neboť před nedávnem byli odsouzeni za podobnou rvačku tamtéž.

Nyní půjdou rovnou do vězení, dalším čtyřem byla vyměřena vysoká pokuta a navíc povinnost uhraditi veškerou vzniklou škodu. Celková výše škody byla vyměřena na 2 000 korun a hostinský požaduje taktéž doplatiti újmu za každý den, kdy nemůže míti otevřený výčep, poněvadž mu jej opravují.

Navrátilci ze zámoří

Jest s podivem, jak rychle neb beze vší slávy, navracejí se k nám vystěhovalci do zámoří. S velkou pompou se před pár měsíci vypravili za štěstím neb hodností do Ameriky a nyní přicházejí vesměs bez peněz neb sklesle nazpět. Jest potřeba upozorniti všeckno obyvatelstvo, že cesta do zámoří nemusí býti jenom úspěšná a jest vhodné pamatovati na možnost návratu.

Nezřídka se totiž stává, že lidé, navrátivší se z ciziny, nemají, kam by složili hlavu a musejí se obraceti na svoje příbuzné, když předtím prodali všechen svůj movitý neb nemovitý majetek. Dosti často končívají tyto případy nešťastně a tragicky. Bylo by zřejmě záhodné, aby se do řešení této situace vložily kompetentní úřady a uvedly v život zákon, jenž by těmto případům bránil neb jim zcela předcházel. Hovoříme o tom, že by lidé nemohli cestovati takto živelně neb neomezeně, jak se dosud děje a výjezd do zámoří by podléhal přísnějšímu režimu.

Do ciziny odcházejí lidé bez prostředkův a aby se zajistili alespoň částečně, odprodají, hluboko pod cenou a chamtivým překupníkům cokoliv ze svého skrovného majetku. Pokud za mořem neuspějí, nemají se kam vrátiti neb kde žíti. Taktéž v našem okrese vyskytla se již celá řada případův, kdy se navrátilci ze zámoří stali obětmi podvodníkův a zničili životy nejen sobě, ale taktéž mnoha dalším generacím svých potomkův.

24.12.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Nejdelší vlasy
5

Kraj rekordní a kuriózní

Ilustrační foto.

O víkendu startuje okresní přebor

AKTUALIZOVÁNO

FOTO, VIDEO: Ulicemi Tachova tekla nafta, skvrna se táhla devět set metrů

Tachov – Skvrnu vyteklé nafty v délce několika stovek metrů museli ve středu dopoledne likvidovat hasiči ve spolupráci s silničáři v centru Tachova.

Zemřel Robert Gilbert, velitel jednotky, která osvobodila Domažlice

Domažlice – V pátek 11. srpna zemřel ve věku 102 let Robert Irvine Gilbert. Americký veterán, který se v roce 1945 aktivně podílel na osvobození Domažlic. Robertu Gilbertovi byl v loňském roce jmenován čestným občanem Domažlic.

FOTO: Černobílá kafírna nabídla pouťové koláčky i kávu

Kladruby – Uplynulý víkend patřil v Kladrubech pouti. Tradičně už ji město Kladruby pořádá na několika stanovištích, kde si každý návštěvník pouti najde to, co je mu nejbližší.

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení