VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ředitelka školy Kapolková: Bojíme se o svoji budoucnost

Planá - Plzeňský krajský úřad chce změnit způsob stravování v Nemocnici následné péče Svatá Anna. Doposud v nemocnici zajišťovala stravu Střední odborná učiliště Planá. Nyní chce stravování zajišťovat plzeňská firma Stravbyt. To se ale nelíbí vedení školy, pro kterou je nemocnice na Svaté Anně strategickým partnerem.

15.3.2009
SDÍLEJ:

Kuchyně plánského odborného učiliště chce získat firma Stravbyt. To se ale nelíbí vedení školyFoto: DENÍK/Josef Holek

„Kraj nás v podstatě postavil před několik variant. Stravbyt chce vstoupit do našeho zařízení. Firma by měla údajně poskytovat komfortnější způsob stravování, tzv. tabletový systém. Chtějí se nastěhovat do našich kuchyní a právě odtud nemocnici na Svaté Anně zásobovat. Tento způsob by byl pro školu likvidační, protože bychom jen těžko zajišťovali náhradního odběratele stravy,“ vysvětlila ředitelka školy Sylva Kapolková.

Tím by dále škola ztratila dobré jméno a neměla by dostatečnou provázanost s výukou.

Na toto reagoval jednatel Stravbytu Jiří Šlehofer. „My jsme kraji nabídli úspornější řešení stravování pro nemocniční zařízení na Plánsku. Na našem způsobu stravování by měl kraj ušetřit až osm set tisíc korun,“ uvedl.

Škola ale počítá i s druhou variantu. „Stačilo by Stravbytu vyměřit slušnou výši nájmu a tím bychom mohli přijít ke slušným příjmům. To vše za minimum práce. V podstatě si jen natáhnout ruku pro peníze,“ uvedla Kapolková.

To se vedení školy zdá na první pohled jako ideální řešení. „Je ale zarážející to, že firma chce vařit v naší školní kuchyni, i když má v současné době pronajaty prostory v plánské nemocnici, které by se měly rekonstruovat. Je tedy zřejmé, že Stravbyt chce dočasně fungovat v naší kuchyni, ovšem otázkou zůstává, jak dlouho,“ řekla ředitelka Kapolková.

Škola také neví, co udělá Stravbyt se zaměstnanci.

„Kdyby k celé transformaci došlo, převezmeme i zaměstnance. Dále bychom do školní kuchyně investovali minimálně tři, až pět miliónů korun,“ odpověděl Šlehofer.

Šlehofer si také myslí, že škola vaří podivně. „Naše firma zajišťuje stravování nemocnic v širokém okolí a to velmi komfortním způsobem. Oni rozváží jídlo ve várnicích. Systém mi připomíná dobu krále klacka. Používáme jednoduše modernější systém,“ vyjádřil se Šlehofer.

„Také by mě zajímalo, jak mohou zaměstnanci kraje (školu zřizuje kraj, pozn. red.) zpochybňovat práci svých nadřízených,“ ptá se Šlehofer.

Do celé věci se vložil i Jiří Struček, člen Rady Plzeňského kraje pro školství, mládež a sport. „To že chce Stravbyt vstoupit do jejich zařízení je jejich věc, jsou soukromým subjektem. S paní ředitelkou Kapolkovou jsem osobně jednal a řekl jí, ať se připraví na možnost, že jejich školní kuchyně by mohla sloužit dočasně Stravbytu a aby také podle toho připravila plány,“ vyjádřil se Struček.

Co se bude se školní jídelnou a potažmo školou dít, není zatím jasné. Na krajském úřadu se o celé věci jedná.

Hotové jídlo, které je v izolované termonádobě s určitým množstvím plastových misek s víčky pro převoz a výdej naporcovaných jídel v teplém stavu. Jídlonosič udržuje teplotu v běžných podmínkách po dobu několika hodin. Nádoby jsou obvykle vhodné pro ohřev jídla v mikrovlnce. V izolovaném obalu je také prostor na příbor. Nádobí je možno také umývat v myčce.

Autor: Josef Holek

15.3.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Bouřka se silným větrem zaměstnala hasiče v celém kraji

Z pobytu dětí u Kosího potoka.
30

OBRAZEM: Setkání s indiány vystřídalo kroužkování ledňáčků

Petr Ardeleanu bude v sobotu pískat na Baníku

Tachovsko – Ve čtvrtém kole nejvyšších fotbalových soutěží nebudou chybět ani jména všech tří Tachováků, kteří v nich působí. Dva z nich se vydají na Moravu.

Rozhodne již Stříbro o motokrosových titulech?

Stříbro - Neděle 20. srpna bude na motocyklovém závodišti ve Stříbře patřit atraktivnímu programu BUKSA/ADOS Mezinárodního mistrovství České republiky v motokrosu.

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Vuřty seniorům griloval starosta

Stříbro - Nová pergola u Domova pro seniory ve Stříbře je dokončená, a tak mohla jednoho teplého odpoledne hostit obyvatele domova, kteří si zde udělali pěkné společné grilovací odpoledne. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení