VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Regionální kuchařka přináší letité recepty

Tachovsko – Mistři kuchaři spolu s účastníky kurzu připravovali chutná jídla podle generacemi osvědčených receptů, i těch, které jsou přizpůsobené tempu dnešní doby.

29.1.2014
SDÍLEJ:

KUCHAŘINKY. Jana Lipchavská, Soňa Gabriela Marková, Andrea Kropáčová a Ludmila Bašková (na snímku zleva) ze Studánky představují novou publikaci Chuť a vůně domova. Foto: Irena Zapletalová

Kulinářské recepty, podle nichž vařily naše babičky, recepty předávané z generace na generaci i ty současné sbírali dva roky lidé čtyř regionů. A nejen sbírali, ale podle receptů vařili, ochutnávali, jedli a vše pečlivě dokumentovali. Výsledkem takového snažení je publikace Chuť a vůně domova. „Touto kuchařkou chceme připomenout jídla, která se u nás vařila a opět mohou vařit ze zeleniny a ovoce, vypěstovaných na českých zahrádkách, a z toho, co se chovalo na dvorku a v chlévě chalup," uvádí Sylva Heidlerová z Místní akční skupiny (MAS) Český les, jedné ze čtyř MAS, které se na tvorbě kuchařky podílely. Kuchařka tak přináší recepty nejen z našeho regionu, ale také z oblastí kolem Tábora, Jihlavy a Jilemnice.

Kuchařka vznikala v rámci projektu Chuť a vůně domova. V pěti místech Českého lesa: ve Studánce, v Holostřevech, Starém Sedlišti, Draženově a v Puclicích zřídili tvůrci kuchařky kuchyně, kde se vařilo pod vedením kuchařských mistrů. Na přetřes přišly i letité recepty, používání bylinek v kuchyni a také o jejich vlivu na dnešní přípravu jídel.

Čtyři krát šestnáct regionálních receptů

Kuchařka Chuť a vůně domova obsahuje vždy šestnáct receptů z každého ze čtyř regionů. „Zaznamenali jsme recepty, které se předávají z generace na generaci. Objevíte ale také pokrmy, které jsou přizpůsobeny tempu dnešní doby. V 21. století si pod pojmem regionální kuchyně představujeme nejen ´chudé´ recepty z brambor, které jsou již zpracovány v mnoha krajových kuchařkách, ale i dnešní recepty, které si může uvařit každý z toho, co pochází z českých lesů a luk, z masa z domácích chovů. Vždy ale ochutnáte jídla, ve kterých se zrcadlí tradice daného kraje. K osvědčeným přísadám jako sůl, pepř, ocet jsme přidali i ta dnešní evropská, která například k ochucení salátů, doporučujeme," popisuje Heidlerová a pokračuje: „Přejeme si, aby české suroviny v současné kosmopolitní kuchyni nejen chutnaly, ale aby se v ní prosadily a zůstaly."

Účastnice kurzu vaření

Jednou z obcí, kde se kurzy konaly, byla také Studánka. Kulinářských setkání se účastnily nejen ženy  – kuchařky. „Naše kurzy navštěvovali i páni a tak jsem je požádala, zda by se nechtěli posledního večera zúčastnit právě oni jako soutěžící. Odezva byla příznivá a tak jsme předem vše dohodli. Týden před soutěžním večerem nám, bohužel, tři muži omarodili a tak jsme museli slevit z původních nároků. Nakonec soutěžili tři muži mezi sebou. Dokonce si při vaření vzájemně pomáhali," vypráví Irena Zapletalová, starostka ze Studánky. Dále popisuje chod posledního a zároveň soutěžního kulinářského večera. „Jako první chod se podávaly pomazánky a to pažitková, salámová a tvarůžková. Všechny byly vážně vynikající a recepty i nadále zůstanou tajemstvím šéfkuchaře. Poté se servírovalo kuře s bramborem a králík ´Eňo meňo´, který se podával s bramborovým knedlíkem. Mimochodem, to byla také lahůdka. A jako třešnička na dortu se podávaly horké maliny se zmrzlinou a šlehačkou. Abychom zvládli dezertík sníst, museli jsme se na sále našeho společenského domu trochu projít a zazpívat."

Knižní publikace je tedy úzce zaměřená na regiony, na recepty, podle nichž vařili lidé žijící v místech dnešního Českého lesa a také dalších tří zmíněných oblastí. S jistou mírou nadsázky lze tedy říci, že kuchařka nahlíží přes plot k sousedům, oknem do kuchyně a čtenáři přibližuje, jak se u nich doma vařilo. Vydanou publikací ale záměr a plány nekončí. Pokud by se někdo chtěl do některého z kulinářských klubů zapojit, najde je ve zmíněných obcích.

Tachovský deník připravuje soutěž pro čtenáře. Vítěz získá kuchařku Chuť a vůně domova. Sledujte tištěné vydání našeho listu.

Kdo by měl o kuchařku zájem, může také napsat na info@masceskyles.cz nebo redakce.tachovsky@denik.cz

Autor: Antonín Hříbal

29.1.2014
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Naši prvňáci už ve středu v Tachovském deníku, představíme ZŠ Mánesova

Dopravní nehoda auta pošťáků mezi Děčínem a Hřenskem.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

FOTO: Rybník Regent u Chodové Plané na Tachovsku se připravuje na výlov

Chodová Planá - Hladina vody pomalu klesá a ryby se stahují k požeráku, kde je ještě hloubka. 

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.

Draci se vznášeli nad Borem

LOUČKA ZA VĚŽÁKEM V BORU PŘILÁKALA DESÍTKY DĚTÍ, kteří přišly ukázat své umění udržet létajícího draka co nejdelší dobu ve vzduchu.

Startuje soutěž Chance být hvězdou. Točte a posílejte videa

Parádičky, skvostné góly. Bláznivý maskot, hluční fanoušci (a sličné fanynky). To všechno přináší fotbal. A právě dnes startuje soutěž, jež určí, kde najdete ty nejzajímavější borce.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení