VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Rekonstrukce Pobřežní vrcholí a u bazénu už jsou skluzavky

Tachov – V Tachově se v současné době realizují dvě velké stavby financované z evropských dotací – Pobřežní ulice a venkovní koupaliště. Minulé jednání městského zastupitelstva vzalo na vědomí zprávu o postupu stavebních prací.

17.11.2011 1
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Luboš Jeníček

Rekonstrukce Pobřežní ulice se chýlí ke konci, „Jsou položeny živičné povrchy, dokončuje se pokládka zámkové dlažby na chodnících a úprava okolí mostu na zimní stadion. Realizuje se finální úprava valů a zeleně, která je součástí stavby,” uvedla ve zprávě vedoucí odboru rozvoje a evropské integrace Helena Červinková. Právě úprava zeleně se stala předmětem diskuse na jednání tachovského zastupitelstva. Pokládá se zde totiž travní koberec a některým občanům se tento způsob zdá drahý. „Položení trávy v kobercích bylo součástí projektu,” řekl starosta Ladislav Macák.

Na zastupitelstvu se diskutovalo i o tom, zda není rekonstrukce pojata na místní poměry příliš velkoryse a o opodstatněnosti kruhového objezdu i o tom, že je zde méně parkovacích míst. „Jezdí sem autobusy se sportovci, ale třeba i se školními dětmi na plavání. Kruhový objezd byla jediná možná varianta, aby se autobusy mohly otáčet,” vysvětlil starosta.

Pokročila i další stavba, na kterou město získalo evropské peníze. V jejím průběhu se vyskytlo několik problémů, které se zatím daří řešit. Jedním z nich byl vývěr pramene. „Při hloubení prostoru pro bazén se narazilo na vydatný pramen. Situaci posoudil hydrogeolog a navrhl postup řešení. Spočívá ve vybudování čerpací šachty, která bude zahloubena do úrovně jednoho metru pod základovou spáru bazénu,” uvedla vedoucí Červinková.

V současné době je bazénová vana, která je vyrobena z nerezového plechu, napuštěna vodou, aby se zjistilo, zda voda někde neuniká. „Vše je v pořádku, ani po několika týdnech jsme nezjistili, že by voda klesla o jediný centimetr,” uvedl mistr na stavbě Jan Uhlíř. Zajímavá je skutečnost, že stavbaři nechají vodu napuštěnou až do jara. „Dodavatel tvrdí, že mrazy nemohou nic poškodit,” řekl stavbyvedoucí. V těchto dnech už jsou dokonce osazeny tři skluzavky. „Právě jsme začali dělat chodníky. Máme připravené solární panely, která přidáme k těm stávajícím a budou sloužit pro ohřev vody ve venkovním koupališti. Budeme na stavbě do té doby, dokud to dovolí počasí. Počáteční skluz se podařilo celkem srovnat, termín dokončení splníme,” dušoval se Uhlíř. Hotovo by tedy mělo být do konce dubna, bude následovat měsíční zkušební provoz. Také tady bude položen travní koberec, aby mohl sloužit lidem k odpočinku okamžitě po dokončení stavby.

Celý areál tachovských sportovišť bude monitorován městským kamerovým systémem.

Autor: Marie Podzimková

17.11.2011 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Tachovští kriminalisté si opět posvítili na dealery drog. Tentokrát zatkli čtveřici, která distribuovala pervitin a marihuanu na několika místech Tachovska, především ale v jedné obci na Stříbrsku.
4

Další dealeři drog dopadeni

Představení nového loga a tabule v rámci projektu záchrany Böttgerova sloupu ve spolupráci s německou firmou v rámci projektu Böttger.

Obora představila logo s Böttgerovým památníkem

Čtvrtek na Stříbrsku: Dvě dopravní nehody a požár valníku se slámou

Tachovsko – O čtvrtečním odpoledni na Stříbrsku se rozhodně nedá mluvit jako o klidném. Záchranné složky totiž museli hned třikrát vyjíždět k různým případům.

Bouřka se silným větrem zaměstnala hasiče v celém kraji

Plzeňský kraj - Hasiči odstraňovali padlé stromy a větve na více než třiceti místech.

OBRAZEM: Setkání s indiány vystřídalo kroužkování ledňáčků

Tachovsko – Společnému soužití člověka s přírodou se věnoval příměstský tábor s Dětským domovem Domino Plzeň.

Petr Ardeleanu bude v sobotu pískat na Baníku

Tachovsko – Ve čtvrtém kole nejvyšších fotbalových soutěží nebudou chybět ani jména všech tří Tachováků, kteří v nich působí. Dva z nich se vydají na Moravu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení