VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Rodiče školce hodně pomáhají

Kostelec - Pokračujeme v seriálu U vás na návštěvě. Cílem naší návštěvy se tentokrát stal Kostelec, jehož nezbytnou součástí je zdejší mateřská škola. Popovídali jsme si s její ředitelkou Hanou Hermanovou

13.1.2009
SDÍLEJ:

Hana Hermanová (na snímku) působí ve funkci ředitelky kostelecké mateřinky šestým rokem. Foto: DENÍK/Miloš Němec

Paní ředitelko, kolik dětí navštěvuje v současné době kosteleckou mateřinku?
V letošním školním roce jsme vzhledem k velkému zájmu o umístění dětí požádali o výjimku ze zákona a počet nám tak vzrostl na osmadvacet.

Jak byste vyhodnotila spolupráci se zřizovatelem školky, tedy obecním úřadem?
Od roku 2003, kdy jsem nastoupila do funkce ředitelky, byla spolupráce vždycky na vynikající úrovni. Vlastně si nepamatuji, že by v jednání s obcí někdy nastal nějaký problém.

Co všechno může zařízení svým malým návštěvníkům nabídnout?
Už pátým rokem jezdím s dětmi do tachovského bazénu. Před dvěma roky se ve školce uskutečnil projekt Zahrada skřítka Radovana. V jeho rámci byla provedena rekonstrukce celé zahrady školky. Kromě řady vyhledávaných atrakcí mají děti k dispozici také dopravní hřiště. Pro drobotinu také pořádáme řadu exkurzí, nechybí ani výtvarné práce.

Jsou aktivní také rodiče?
Velice aktivní. Kdykoli potřebujeme, zúčastňují se nejrůznějších brigád ve prospěch mateřské školy. Pořádáme také cvičení rodičů s dětmi, nebo například country tance.

A co spolupráce s dalšími organizacemi a spolky v obci?
Pro naše, ale i ostatní děti z Kostelce a spádových obcí, se dělá opravdu hodně. Vyčíslení akcí by zabralo hodně času. Za všechny bych uvedla spolupráci se zdejším sborem dobrovolných hasičů. Často dětem předvádějí techniku, dříve děti také hasiči občas svezli v zásahovém voze.

Je něco, co školka opravdu hodně potřebuje?
Vzhledem k dalšímu navýšení kapacity potřebujeme rekonstrukci budovy. Ale to už obecní úřad řeší formou dotace. Jedná se třeba o vybavení novým nábytkem, výměnu ústředního topení, či vodovodů.

Autor: Miloš Němec

13.1.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Petr Ardeleanu bude v sobotu pískat na Baníku

Ze zákulisí veteránského motokrosového závodu ve Stříbře.

Rozhodne již Stříbro o motokrosových titulech?

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Vuřty seniorům griloval starosta

Stříbro - Nová pergola u Domova pro seniory ve Stříbře je dokončená, a tak mohla jednoho teplého odpoledne hostit obyvatele domova, kteří si zde udělali pěkné společné grilovací odpoledne. 

Na slavnosti piva pojede zvláštní pivní vlak z dolního nádraží

Karlovy Vary - Zvláštní vlak s názvem Karlovarský Chodovar Expres vypraví už podvanácté České dráhy na tradiční slavnosti piva v rodinném pivovaru Chodovar.

Starají se židovský hřbitov i o kulturní dění v obci

Stráž – Pro svou organizaci používají historické názvy, které platily v českých obcích před rokem 1850.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení