VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Rozhlas varuje i před vodou

Tachovsko – Obecní rozhlas, dříve klasický informační kanál v každé vesnici a v každé větší obci, již dnes z některých měst a obcí Tachovska mizí. Ovšem v menších městech a obcích tento způsob předávání informací zachovávají a stále s úspěchem.

8.10.2015
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Petr Sochůrek

I když to může vypadat, že obecní rozhlas postupně vytlačují ostatní média, především internet, rádio a televize, Deník se přesvědčil, že hned několik míst tachovského okresu desítkami let prověřenou sdělovací techniku stále používá.

V Ošelíně to budou dva měsíce, co obec nechala vybudovat zcela nový systém obecního rozhlasu. „Jsme doopravdy rádi, že jsme rozhlas nainstalovali. Rádi bychom jej rozšířili i do chatařských oblastí v okolí obce a podél Mže. Jelikož jsme napojeni na výstražnou signalizaci Plzeňského kraje v zátopových oblastech, což právě chatařská oblast je, rozhlas tam dobře poslouží," řekl Deníku starosta Ošelína Jiří Ševčík s tím, že obecní rozhlas neslouží jen jako upozornění na možná nebezpečí.

Nový systém pro informování občanů mají také v Částkově. „Letos jsme pořídili nový obecní rozhlas, jelikož dlouhou řadu let v Částkově nebyl. Používáme ho na informovaní o dění v obci, jakožto pozvání na akce, schůze a nově i na různé sportovní výsledky," sdělil Deníku starosta Částkova Antonín Míček.

Mohlo by se zdát, že renovace obecních rozhlasů je záležitostí posledních dob. Na každém místě tomu tak není. „Máme bezdrátový rozhlas. Asi tak šest, nebo sedm let a jsme zatím naprosto spokojeni," podal informaci starosta Zadního Chodova Jiří Šmejkal.

Pozitiva obecních rozhlasů využívají na Tachovsku také města. Například Bor, pod jehož správu spadá dvacet vesnic a osad. Informovat občany proto není jednoduché. „Jsou to dva roky, co jsme provedli kompletní rekonstrukci rozhlasového systému v samotném Boru i v jeho přilehlých částech. Samozřejmě primárně je využíván v rámci záchranného systému," vysvětlil starosta Boru Petr Myslivec.

„Na modernizaci obecního rozhlasu jsme dostali i dotaci. Rozhlasem informujeme naše spoluobčany o důležitých událostech týkajících se dění ve městě a jeho osadách. Ovšem občas lidi informujeme i o různých akcích, aby věděli, co se děje," dodal starosta Boru.
K obecnímu rozhlasu vzniklo mnoho alternativ. Jednou z nejrozšířenějších je informování občanů pomocí sms zpráv. Žádný z tázaných starostů ovšem o této alternativě nepřemýšlí. „Podle mého názoru je to sice moderní a zajímavá záležitost, ale s úspěchem se nesetkala. Z celého města se nám zaregistrovalo kolem čtyr set občanů," vysvětlil Deníku tajemník městského úřadu v Boru Miroslav Cvrk.

Jindřich Sýkora

Autor: Redakce

8.10.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Dvorek nabídne hudbu i divadlo

V prostorách Jízdárny ve Světcích se uskutečnil čtvrtý koncert cyklu Dveře Jízdárny dokořán.
10

Jízdárnu rozezněly lovecké rohy

Stropní ventilátory zvýší komfort při čekání na úřadě

Tachov – Vydýchaný stojící vzduch na chodbách Městského úřadu v Tachově, který návštěvníky ničil při návštěvě budovy především v letních měsících, je minulostí.

Kracíkovi role učitele nevadí. Mladým pomůžu rád, říká útočník

Plzeň – Vytáhnout nahoru další mladíky. Úkol pro hokejového útočníka Jaroslava Kracíka, který se po návratu ze zahraničí chystá v mateřské Škodě Plzeň už na třetí sezonu.

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Pusťte si televizi. Rodí tam Plzeňanky

Unikátní pohled do nejintimnějších okamžiků každé ženy, který se natáčel v plzeňské fakultní nemocnici, právě startuje. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení