VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Rozsáhlá investice začala

PŘIMDA - V Přimdě ji ale provázejí protesty občanů. Ti si myslí, že nemusely být pokáceny stromy

24.7.2008
SDÍLEJ:

Druhá nejrozsáhlejší investiční akce v historii Přimdy byla zahájena odfrézováním stávající plochy náměstí.Foto: DENÍK/Miloš Němec

Po výstavbě krytého plaveckého bazénu byla včera zahájena druhá nejrozsáhlejší investiční akce v historii Přimdy. Ta se týká rekonstrukce tamního náměstí.

Do rekonstrukce přimdská radnice investuje z prostředků města téměř jedenáct milionů korun. „Doufáme, že drtivá většina nákladů se nám vrátí formou dotace z Regionálního operačního programu NUTS II Jihozápad. Žádost o ni jsme podali prostřednictvím třetího kola výzvy,“ uvedl Miloslav Kunt, starosta města.

Jestli se Přimdě vrátí 92,5 procenta uznatelných nákladů, se radní dozvědí 17. října, kdy se uskuteční vyhodnocení žádosti.
„Předpokládáme, že rekonstrukce bude ukončena do poloviny listopadu letošního roku,“ řekla místostarostka Marie Šperková.
Zvelebení středu města začalo odfrézováním stávající plochy. Následovat bude odkanalizování celého náměstí a vybudování nového veřejného osvětlení. Rekonstrukce se týká také kašny a sochy svatého Jana Nepomuckého.
Pět metrů široký průjezd náměstím dostane novou asfaltovou tvář. „Chodníky a parkovací plochy pak budou osazeny zámkovou dlažbou,“ nastínil starosta.

V závěru akce bude náměstí osazeno městským mobiliářem, který počítá s novou autobusovou zastávkou, lavičkami, stojany na kola a dvěmi úředními deskami.

V koncovce získá náměstí novou zeleň v podobě stromů a okrasných keřů. „Hlavním smyslem řešení je navrátit náměstí jeho původní funkci, kterou je místo pro potkávání se lidí, trhů, v pozdější době pobývání v otevřeném prostoru nebo ve stínu stromů,“ uvedla místostarostka.
Právě stromy se ale hned od začátku staly terčem kritiky některých přimdských obyvatel.
„ Ti poukazují na to, že jejich vykácení, ačkoli jsou vyhnilé, nemuselo být tak brutální. Sám jsem proti takovému postupu protestoval na jednáních zastupitelstva, ale byl jsem přehlasován,“ řekl zastupitel Ján Sopko.

Postup města starosta hájí. „Veřejnost byla o projektu obsáhle informována právě na zasedáních zastupitelstva. A jednání se občanů zúčastňuje mizivý počet. Kdokoli měl možnost vznést připomínku. Teď jsme za to kritizováni a to není právě fér,“ podotkl Miloslav Kunt.

Autor: Miloš Němec

24.7.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Marek Bakoš

A zase ten Bakoš. Tentokrát sestřelil Jihlavu

Ve Ctiboři se konal tradiční Memoriál Františka Žejdla a Memoriál Ing. Josefa Dvořáka
19

Obrazem: Dobrovolní hasiči soutěžili ve Ctiboři

Chystají výstavu výpěstků

Sulislav – Malý sálek sulislavského pohostinství bude hostit nevšední výstavu. Jde o výstavu ovoce a zeleniny a k vidění bude 26. a 27. srpna. 

Další dealeři drog dopadeni

Tachovsko - Tachovským kriminalistům se v boji proti distribuci drog povedl další úspěšný zásah.

Obora představila logo s Böttgerovým památníkem

Obora – Obec Obora ve spolupráci s bývalými obyvateli pohraničí a Česko-německým fondem budoucnosti obnovují Böttgerův památník.

Čtvrtek na Stříbrsku: Dvě dopravní nehody a požár valníku se slámou

Tachovsko – O čtvrtečním odpoledni na Stříbrsku se rozhodně nedá mluvit jako o klidném. Záchranné složky totiž museli hned třikrát vyjíždět k různým případům.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení