VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Senioři se scházejí pravidelně v hodovní síni

Bor - Před rokem a půl, v květnu 2007, vznikl v Boru Klub seniorů

3.12.2008
SDÍLEJ:

Klub seniorů v Boru funguje rok a půl. Jeho předsedkyní se stala Libuše Kureková. Foto: DENÍK/Jiří Kohout

Od té doby se jeho členové scházejí pravidelně poslední pondělí v měsíci. „Podnět k tomu, aby Klub seniorů vznikl, dal dnešní starosta Petr Myslivec a paní Hana Bultasová. Na schůzkách se nás schází kolem čtyřiceti, ale někdy je nás i přes padesát,“ řekla nám předsedkyně klubu Libuše Kureková.

Členství je na základě dobrovolnosti, nedělají se žádné prezence či docházková kniha. „V podstatě každý, kdo přijde, je členem,“ vysvětlila předsedkyně. Proto je také členství v klubu bez členského příspěvku a občerstvení si členové obstarávají vždy sami z vlastních zdrojů. Na pravidelná měsíční setkání se snaží klub připravit vždy něco zajímavého, co by upoutalo. „Probíráme třeba sociální záležitosti, hovoříme o tom, co se děje ve městě, absolvovali jsme několik přednášek o květeně regionu, o historii města, o zámku,“ uvedla Kureková. Zámek je také místo, kde se senioři z Boru a okolních částí setkávají. Zázemí našli v hodovní síni. Někdy se také setkávají na společných výletech.

Letos byli v Horšovském Týně a v Chodové Plané. Klub seniorů se snaží také něco nabídnout borské veřejnosti. „Proto jsme připravili výstavu fotografií s názvem Umíme se bavit, umíme se smát,“ uvedla předsedkyně. Výstava je v současné době v borském kině. Senioři si na popud místní knihovnice a vedoucí kulturního střediska přinesli různé starší oblečení, klobouky a další věci, do kterých se převlékli a nechali se vyfotografovat. „Byla to legrace, kterou jsme zvěčnili na snímcích. Výstavu doplnily svými výkresy děti.“

Do Klubu seniorů do Boru nepřicházejí pouze místní, ale řada lidí dojíždí z okolních osad. Mezi nejpilnější členky patří podle předsedkyně například paní Plánočková a Pavlová ze Skviřína. Ty ještě nevynechaly ani jedno společné posezení. Klub se také neobejde bez podpory a pomoci radnice, za tu vyjadřuje Libuše Kureková poděkování paní Jáchimové a za Sbor pro občanské záležitosti paní Srncové. Protože se blíží konec roku, Klub seniorů v Boru už plánuje akce na příští rok. Senioři by rádi absolvovali prohlídku zámeckého parku, setkají se s kronikářem města, vzájemně se naučí různé ruční práce, chystají přednášku o poskytování první pomoci ve stáří a rádi by si také v něčem zasoutěžili.

Autor: Josef Holek

3.12.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Dvorek nabídne hudbu i divadlo

V prostorách Jízdárny ve Světcích se uskutečnil čtvrtý koncert cyklu Dveře Jízdárny dokořán.
10

Jízdárnu rozezněly lovecké rohy

Stropní ventilátory zvýší komfort při čekání na úřadě

Tachov – Vydýchaný stojící vzduch na chodbách Městského úřadu v Tachově, který návštěvníky ničil při návštěvě budovy především v letních měsících, je minulostí.

Kracíkovi role učitele nevadí. Mladým pomůžu rád, říká útočník

Plzeň – Vytáhnout nahoru další mladíky. Úkol pro hokejového útočníka Jaroslava Kracíka, který se po návratu ze zahraničí chystá v mateřské Škodě Plzeň už na třetí sezonu.

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Pusťte si televizi. Rodí tam Plzeňanky

Unikátní pohled do nejintimnějších okamžiků každé ženy, který se natáčel v plzeňské fakultní nemocnici, právě startuje. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení