VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Senioři v Kladrubech mohou cvičit i relaxovat v parku

Kladruby - Relaxační a odpočinkový RAZ SENIOR PARK (Relaxační a aktivně-zábavní park nejen pro seniory) v Kladrubech začal o víkendu sloužit veřejnosti. Starostka Kladrub Svatava Štěrbová, společně se senátorem Miroslavem Nenutilem, stříbrským starostou Karlem Lukešem a tvůrci projektu ho v pátek odpoledne slavnostně otevřeli.

10.5.2017
SDÍLEJ:

Slavnostní otevření Sportovně relaxačního parku v Kladrubech.Foto: Deník / Hohlová Jaroslava

RAZ SENIOR PARK návštěvníci najdou před Domem s pečovatelkou službou v Kladrubech, kde se pro jeho realizaci podařilo najít vhodné prostory.

Slavnostního zahájení se ujala starostka Svatava Štěrbová, která přítomné návštěvníky přivítala, pozvala je k prohlídce a představila dva hlavní tvůrce projektu – Václava Hlaváče a Karla Hornyickiho, dva devatenáctileté studenty stříbrské obchodní akademie, kteří projekty senior parků městům a obcím navrhují.

Autoři projektu odpočinkový park s posilovnou pro seniory vymysleli v rámci studentské firmy a první postavili už ve Stříbře. Nápad se zalíbil, senioři ho hojně navštěvují a tak se v těchto dnech podařilo dokončit již druhý park, tentokráte v nedalekých Kladrubech.„Projekt původně vznikl v rámci soutěže „Navrhni projekt“ a studentské firmy, kterou jsme měli ve třetím ročníku. Potom jsme se rozhodli, že v činnosti budeme pokračovat a že naše práce má cíl i smysl. Chtěli jsme něco vytvořit pro seniory,“ zavzpomínal, jak vznikl nápad budovat senior parky jeden z jejich autorů, devatenáctiletý student Václav Hlaváč a dodal, že díky realizaci Senior parku v Kladrubech zažili trochu stresové jaro. Kromě dohlížení na stavbu a realizační záležitosti kolem parku se učili především k maturitní zkoušce, která je v těchto dnech čeká.

Jejich cílem bylo prý vytvořit park, kde by senioři mohli cvičit i odpočívat. „V parku se nachází dva posilovací stroje, kde se procvičují klouby, ramena či záda. Dále jsou zde podél cest lavičky k sezení a stezka bosou nohou, která je koncipovaná tak, aby pomohla seniorům jak zdravotně tak fyzicky. Stezka je vytvořena z různých přírodních materiálů, po kterých se chodí na boso, což blahodárně působí na lidské zdraví. V areálu jsou i venkovní kuželky, šachy či altán vhodný ke konání různých akcí,“ popisuje další autor projektu, Karel Hornyicki.
Před tím, než byla veřejnost pozvaná k prohlídce parku se slova ujal také senátor Miroslav Nenutil, který pochválil práci studentů a upozornil na potřebu takových projektů. „Projekt se mi líbí a počínání studentů si moc vážím. Není ve společnosti běžné a málokdy se setkáváme s tím, že by studenti chtěli tak výrazně pomáhat starší generaci. Proto jsem jim přislíbil svoji podporu a budu se snažit i v dalších krocích tento projekt i nadále podporovat,“ řekl v úvodu senátor Miroslav Nenutil.

Stříbrský starosta Karel Lukeš potvrdil zkušenosti z již dobře fungujícího odpočinkového a relaxačního parku, který se podařilo realizovat ve Stříbře. „Senioři si park vyzkoušeli a teď je hojně využívaný. Chodí sem i děti, což je další rozměr setkávání starší a mladé generace, která je přínosná jak dětem, tak seniorů. Všem lidem, kteří budou park využívat přeji, aby se jim v parku nejen dobře odpočívalo, ale i cvičilo a aby ho rádi navštěvovali,“ řekl Tachovskému deníku stříbrský starosta.

Senior park u kladrubského domu s pečovatelskou službou financovalo město, stavba přišla na více než šest set tisíc korun. Starostka Svatava Štěrbová doufá, že si lidé park oblíbí a budou ho vyhledávat jako příjemné místo k setkávání nebo k návštěvám například se svými vnoučaty. „Stroje určené ke cvičení zde zatím máme dva. Podle zájmu seniorů o cvičení ale počítáme s tím, že bychom postupně mohli dokupovat další. Místa je tady pro ně dost,“ uzavřela Svatava Štěrbová.

Autor: Jaroslava Hohlová

10.5.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Týmu Aerobik Sport Team Tachov se na uplynulém mistrotvstí dařilo. Děvčata si odvezla hned několik cených umístění.
4

FOTO: Tachovské aerobičky slavily na mistrovství republiky úspěchy

BMW řady 7.
AUTOMIX.CZ
10

10 dostupných aut, ve kterých budete vypadat bohatší, než ve skutečnosti jste

Základní i mateřské školy obsadili o prázdninách řemeslníci

Tachov – Ačkoli si děti užívají prázdnin, objekty základních a mateřských škol, jejichž zřizovatelem je město Tachov prázdnotou rozhodně nezejí. Každoročně je dvouměsíční volno využíváno k nutným opravám, stavebním úpravám, malování, sekání zahrad, údržbě venkovních prvků či velkému úklidu.

Planá nahradí nafukovací sportovní halu modernější

Planá – Děti i plánská veřejnost se dočkají nové náhrady sportovní nafukovací haly. Shodli se na tom zastupitelé města. Stávající, již z mnoha důvodů nevyhovující halu nahradí moderní nafukovací dvouplášťová hala.

FOTO: Fotbal si v Nové Vsi zahrály i hokejové hvězdy

Nová Ves – Fotbalové hřiště v Nové Vsi opět hostilo tradiční turnaj v malé kopané nazvaný Fotbal-lijáda 2017.

Svojšínský zámek zve na Zahradní slavnosti

Svojšín – Barokní zahrady zámku ve Svojšíně v sobotu 5. srpna a neděli 6. srpna znovu ožijí. Chystá se zde další ročník akce s názvem Zahradní slavnosti, aneb květy baroka 2017.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení