Sibyla Řezníčková se stala šachovou mistryní České republiky

Tachov – Mladá členka tachovského šachového oddílu Sibyla Řezníčková o víkendu vyhrála Mistrovství České republiky v rapid šachu v kategorii dívek do 10 let.

15.9.2017

Tachovská šachová naděje Sibyla Řezničková vyhrála mistrovství republiky.Foto: Zaslal Václav Truksa

V těžké konkurenci nejlepších šachistek vybojovala sedm bodů z devíti. Sibyla hrála s velkou chutí a soupeřky předčila zejména v útoku. Rapid partie se hrají s časovým limitem 20 minut plus 10 vteřin za každý provedený tah. Trenéři Aleš Jakl a Václav Truksa se budou těšit na další úspěchy tachovské naděje, zejména na listopadovém Mistrovství Čech D10 (2 x 1,5 hod na partii) v Harrachově a na Mistrovství ČR D10 v roce 2018.

Vedle Sibyly jsou dalšími velkými talenty tachovského šachu Barbora Nováková (r. 2006), Jan Váňa (r. 2010) a David Kratochvíl (r. 2007). Sibyla s Barborou budou od září jezdit na šachové lekce k mezinárodnímu mistru Josefu Juřkovi.

Aleš Jakl

15.9.2017 VSTUP DO DISKUSE

fotbal krajský přebor Vejprnice x Tachov
4

Rapid zdolal Lhotu. Tachov ve Vejprnicích potvrdil roli favorita

PROSTOR MEZI SOUČASNOU BUDOVOU gymnázia a hřištěm Základní škola Hornická připadne na výstavbu nové dvoupatrové  tělocvičny pro studenty gymnázia.

Tachovské gymnázium se dočká tělocvičny

Nález mrtvé sestřičky se natáčel v ruinách továrny

Šumava – V neděli TV Nova odvysílá už pátý díl druhé řady Policie Modrava, který nese název Sestřička. I při jeho natáčení se událo několik perliček, o něž se s Deníkem podělil režisér a autor celého projektu Jaroslav Soukup.

V Plané slavnostně otevřou kino. Nové prostory nabídnou tanec i přednášky

Planá - V Plané byla dokončena přestavba kina v multifunkční kulturní sál. Ten město Planá dosud postrádalo.

FOTOGALERIE: Nová hala nabídla desítky míst

Černošín – Nová pracovní místa pro několik desítek lidí vznikla přístavbou nové haly v areálu firmy Emz v Černošíně. Tento týden firma novou halu slavnostně otevřela a oslavila tak zároveň své dvacetileté působení ve městě.

Tachov chce ve Vejprnicích vyhrát

Tachovsko – Na hřiště svých soupeřů zajíždějí v sobotu všechny tři týmy, které zastupují tachovský okres v krajském fotbalovém přeboru. Víkend bude patřit soutěžím v dalších krajských a okresních třídách.