VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Škola nespadne, je z ní radnice

Broumov – Obyvatelé v ní najdou nejen obecní úřad, ale také několik kluboven, knihovnu a společenský sál.

28.7.2014
SDÍLEJ:

Od soboty mají obyvatelé Broumova k dispozici rekonstruovaný objekt bývalé školy s obecním úřadem, klubovnami, knihovnou a společenským sálem. Foto: DENÍK/Jiří Kohout

Léta budova bývalé školy v Broumově chátrala a byla nevyužita. Teď její fasáda i interiér září novotou a je k dispozici všem obyvatelům obce.
V sobotu představila obec dokončený zrekonstruovaný objekt veřejnosti, kterou seznámila s tím, co vše zde lidé najdou. „Bude tady klubovna pro činnost mládeže a seniorů, v patře společenský sál pro pořádání kulturních a společenských akcí. Místo zde našla obecní knihovna a v přízemí je obecní úřad," vypočítal starosta Broumova Ondřej Liška.

Ten doufá, že se obyvatelé obce budou o objekt vzorně starat. „Není to úplně jednoduché v tak malé obci tak velký projekt uskutečnit. Věřím, že lidé budou dbát na to, aby se z objektu nestala zase tak zchátralá budova, na kterou jsme se tady dlouho dívali," dodal starosta.

Téměř každý den strávil na stavbě místostarosta Broumova Milan Víšek. „Celá rekonstrukce trvala prakticky čtyři roky. Samotná přestavba sice byla kratší, ale vše začalo v roce 2010 tím, že škola byla tehdy bezplatně Úřadem pro zastupování státu ve věcech majetkových převedena do vlastnictví obce," uvedl Víšek.

Poté, co obec budovu získala, začal se vytvářet projekt na její rekonstrukci a budoucí využití.

„Protože nám bylo jasné, že přestavba bude náročná a nákladná, současně s tím se začalo jednat o možnostech získání dotace, aby mohla být oprava provedena," vysvětlil místostarosta.

Samotné stavební práce byly zahájeny na podzim roku 2012. „Dotace z Evropského zemědělského fondu pro rozvoj venkova činila kolem osmi milionů a celkové náklady jsou přibližně deset a půl milionu korun."

V přízemí je kromě obecního úřadu ještě knihovna a dvě klubovny, které budou využívat místní spolky, a toalety. Po schodišti se pak dojde do společenského sálu v prvním patře. Sál má veškeré potřebné zázemí, jako je například kuchyňka a barový pult a kromě kulturních a společenských akcí je možné jej využívat i ke sportovním účelům – cvičit zde budou ženy, je možné tady hrát také stolní tenis. „Sál vznikl spojením dvou tříd a chodby, která mezi nimi vedla," vysvětlil starosta Broumova.

Celý objekt je bezbariérový. V zadní části vede ke druhému vchodu kovová nájezdová rampa pro vozíčkáře, uvnitř je výtah.

Autor: Jiří Kohout

28.7.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Tachovští kriminalisté si opět posvítili na dealery drog. Tentokrát zatkli čtveřici, která distribuovala pervitin a marihuanu na několika místech Tachovska, především ale v jedné obci na Stříbrsku.
4

Další dealeři drog dopadeni

Představení nového loga a tabule v rámci projektu záchrany Böttgerova sloupu ve spolupráci s německou firmou v rámci projektu Böttger.

Obora představila logo s Böttgerovým památníkem

Čtvrtek na Stříbrsku: Dvě dopravní nehody a požár valníku se slámou

Tachovsko – O čtvrtečním odpoledni na Stříbrsku se rozhodně nedá mluvit jako o klidném. Záchranné složky totiž museli hned třikrát vyjíždět k různým případům.

Bouřka se silným větrem zaměstnala hasiče v celém kraji

Plzeňský kraj - Hasiči odstraňovali padlé stromy a větve na více než třiceti místech.

OBRAZEM: Setkání s indiány vystřídalo kroužkování ledňáčků

Tachovsko – Společnému soužití člověka s přírodou se věnoval příměstský tábor s Dětským domovem Domino Plzeň.

Petr Ardeleanu bude v sobotu pískat na Baníku

Tachovsko – Ve čtvrtém kole nejvyšších fotbalových soutěží nebudou chybět ani jména všech tří Tachováků, kteří v nich působí. Dva z nich se vydají na Moravu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení