VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Škola v Kostelní připravila tradiční jarmark

Tachov – Na tradici z předchozích let navazuje letos Základní škola Kostelní v Tachově a pořádá tento týden Vánoční jarmark a současně den otevřených dveří. Ten se uskuteční v pátek, zatímco jarmark potrvá od pátku do úterý.

9.12.2014
SDÍLEJ:

S NĚKTERÝMI výrobky pro školní vánoční jarmark pomáhali také rodiče, kteří s dětmi strávili ve škole jedno odpoledne.Foto: ZŠ Kostelní

Součástí jarmarečního programu bude v pátek rozsvícení školního vánočního stromečku na prostranství před budovou a posílání vánočních přání. „Budeme mít živý strom, který zajistili rodiče ze Sdružení rodičů a přátel dětí a školy (SRPDŠ)," upřesnila ředitelka Kostelní Renata Kozlerová s tím, že program s rozsvícením stromu bude zahájen 12. prosince v 15.30 hodin, vystoupí v něm v hudebním a pěveckým programem děti ze školy a také se budou posílat balonky s vánočními přáními.

Školní jarmark, při kterém se budou prodávat výrobky, které žáci připravovali od září, začne v pátek už od osmi hodin ráno. Součástí bude tombola, kterou opět zajistili rodiče. „Výtěžek z jarmarku a z prodeje lístků do tomboly půjde do fondu SRPDŠ a bude použit samozřejmě pro děti. Například na dopravné na různé akce, případně na kulturní pořady a podobně," doplnila ředitelka.

Den otevřených dveří, který je rovněž v pátek od osmi hodin, představí celou školu. Je určen především rodičům budoucích prvňáčků, ale přijít se může podívat prakticky kdokoliv, například bývalí žáci této školy. Návštěvníci si budou moci prohlédnout například nově vybavenou učebnu fyziky. „Připravíme také dvě stanoviště, kde ukážeme, jak vypadá výuka s pomocí iPadu, které naše škola také využívá. V jedné z učeben bude ukázka výuky na interaktivní tabuli, kterých je na škole celkem šest," uvedla dále Kozlerová.

Chybět nebude drobné občerstvení. Přijedou rovněž hosté, a to žáci a učitelé z partnerské školy ve Weidenu a obyvatelé Domova pro seniory Panenská v Tachově, s nímž škola pravidelně spolupracuje.

Základní škola Kostelní je jednou ze tří základních škol ve městě, jejichž zřizovatelem je město Tachov. Škola působí v budově s více než stoletou tradicí. V aktuálním školním roce se vyučuje v jedenácti třídách, které navštěvuje 220 žáků. O ty se stará 25 zaměstnanců.

Škola disponuje tělocvičnou, dvěma odděleními družiny, umožňuje vzdělávání žáků, kteří potřebují specifický přístup, umožňuje rovněž domácí vzdělávání.

Autor: Jiří Kohout

9.12.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Představení nového loga a tabule v rámci projektu záchrany Böttgerova sloupu ve spolupráci s německou firmou v rámci projektu Böttger.

Obora představila logo s Böttgerovým památníkem

Jedním z cílů záchranných složek byl také požár valníku mezi Stříbrem a Těchlovicemi.

Čtvrtek na Stříbrsku: Dvě dopravní nehody a požár valníku se slámou

Bouřka se silným větrem zaměstnala hasiče v celém kraji

Plzeňský kraj - Hasiči odstraňovali padlé stromy a větve na více než třiceti místech.

OBRAZEM: Setkání s indiány vystřídalo kroužkování ledňáčků

Tachovsko – Společnému soužití člověka s přírodou se věnoval příměstský tábor s Dětským domovem Domino Plzeň.

Petr Ardeleanu bude v sobotu pískat na Baníku

Tachovsko – Ve čtvrtém kole nejvyšších fotbalových soutěží nebudou chybět ani jména všech tří Tachováků, kteří v nich působí. Dva z nich se vydají na Moravu.

Rozhodne již Stříbro o motokrosových titulech?

Stříbro - Neděle 20. srpna bude na motocyklovém závodišti ve Stříbře patřit atraktivnímu programu BUKSA/ADOS Mezinárodního mistrovství České republiky v motokrosu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení