VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Školáci z Lesné obdivovali leštírnu, 
v neděli se tam koná Den Českého lesa

Stará Knížecí Huť – Děti Základní školy v Lesné se ve středu vydaly na dopolední vycházku, která byla součástí školního projektu Historie okolí Lesné.

4.10.2013
SDÍLEJ:

Děti ze školy v Lesné navštívily Arnoštovu leštírnu.Foto: Marta Danková

„Cílem byla Arnoštova leštírna na Nové Knížecí Huti. Tento unikátní skvost byl odhalen v současné podobě teprve nedávno a je součástí naučné stezky Sklářství v okolí Lesné," dala Deníku vědět učitelka Marta Danková a pokračovala: „Podzimní procházka nádhernou čistou přírodou se všem moc líbila a leštící stroj všechny ohromil svojí velikostí a krásou. Na místě měly děti za úkol vyplnit soutěžní lístek s otázkami týkajícími se leštícího stroje a okolní přírody. Za správně vyplněný lístek následovala malá odměna."

Škola v Lesné bude v projektu Historie okolí Lesné  pokračovat také na jaře.

Přijďte v neděli 
k leštírně

Kdo by se chtěl seznámit s Arnoštovou leštírnou blíže, má jedinečnou možnost už tuto neděli. Od 11 hodin se tam uskuteční Den Českého lesa s podtitulem: Putování po historii sklářství v Českém lese. Tradiční akce  se uskuteční již po páté a ponese se v duchu sklářství. „Slavností zahájení bude v 11 hodin a návštěvníkům představíme technickou památku Arnoštovu leštírnu, pravděpodobně jediný zachovalý stroj na zaleštění skla v Čechách," sdělila Michaela Dubinová ze spolupořádající Agentury ochrany přírody a krajiny ČR, CHKO Český les.

Čtěte také: Objevené podzemí leštírny připomíná Ocelové město

Na odpoledne je připravena přednáška s videoprojekcí o sklářství a o výrobě potaše. Návštěvníci si mohou vyzkoušet výrobu vinutých perlí. Děti se mohou těšit na hry a soutěže zaměřené na přírodu v rámci akce Den s Lesy ČR. Na programu je i vystoupení tachovských Komedyjantů a prezentace spolků a organizací působících v regionu. Pro německy hovořící návštěvníky bude vše simultánně překládáno. Vstup je volný a organizátoři doporučují vhodné oblečení a obuv do terénu.

Na místo konání je vyloučen volný vjezd motorových vozidel. Pro zájemce z Tachova je doprava zajištěna autobusem v 9:30 hodin od tachovského vlakového nádraží. Vlastním motorovým vozidlem lze dojet na Starou Knížecí Huť, kde je odstavné parkoviště a odtud kyvadlovou přepravou k Arnoštově leštírně dle jízdního řádu.

Autor: Antonín Hříbal

4.10.2013
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

V Tachově zasahovali hasiči při likvidaci stovky metrů dlouhé ropné skvrny na komunikaci.
AKTUALIZOVÁNO
13

FOTO, VIDEO: Ulicemi Tachova tekla nafta, skvrna se táhla devět set metrů

Robert Gilbert přebírá 5. května 2016 dekret o udělení čestného občanství Domažlic z rukou starosty Miroslava Macha.

Zemřel Robert Gilbert, velitel jednotky, která osvobodila Domažlice

FOTO: Černobílá kafírna nabídla pouťové koláčky i kávu

Kladruby – Uplynulý víkend patřil v Kladrubech pouti. Tradičně už ji město Kladruby pořádá na několika stanovištích, kde si každý návštěvník pouti najde to, co je mu nejbližší.

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

FOTO: Maršovy Chody oslavily tradiční Vavřineckou pouť

Maršovy Chody – Vavřineckou pouť slavili o uplynulém víkendu obyvatelé obce Maršovy Chody.

Jana Míková se opět prosadila na stupně vítězů

Tachov – Opět na stupních vítězů, a to dokonce mezi staršími jezdci, stanula při jednom ze svých letních startů mladá tachovská automobilová závodnice Jana Míková.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení