VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Školáci známkovali práci borské radnice

Bor – Ohodnotit známkami, které už několik let dostávají ve škole, tedy od jedničky do pětky, měli žáci devátých tříd borské základní školy práci zastupitelů, radních a tím celé borské radnice.

3.2.2010 1
SDÍLEJ:

9.AFoto: DENÍK/Jiří Kohout

Ve Vysvědčení našim radním posuzovali podle vlastních poznatků a pocitů možnosti kulturního a sportovního vyžití, péči radnice o životní prostředí, zda je dostatečné dopravní spojení a jak radnice pomáhá škole. Mohli udělit radním mimořádnou pochvalu, či připojit připomínky a návrhy, které by vůči radnici měli.

Školáci v Boru byli ve srovnání s předchozími vysvědčeními vůči své radnici zatím ze všech nejpřísnější.

Devátá A udělila jako nejlepší známky dvě dvojky, a to za životní prostředí a pomoc radnici škole. Zbývající známky jsou trojky, včetně celkového hodnocení. Mimořádnou pochvalu udělilo áčko za pokračující rekonstrukci zámku a revitalizaci zámeckého parku. „Chybí ale bazén nebo koupaliště a skatepark,“ napsali žáci do připomínek.

Ještě o něco přísněji posoudili práci radních deváťáci z béčka. Udělili o jednu trojku navíc. Stejně jako áčko chválí radnici za zámek a zámecký park. Také devété B chybí bazén, kromě toho by žáci této třídy, jak napsali v připomínkách, uvítali cyklistickou stezku či klubovnu pro mládež.

9.B
9.A

K uděleným známkám se vyjádřil starosta Boru Petr Myslivec

„Nejdříve mi dovolte poděkovat našim žákům ZŠ Bor za „zpětnou vazbu“ formou vysvědčení, která by měla vypovídat o práci radních u našich mladších spoluobčanů. Musím však konstatovat, že z mého pohledu jde o pohled zcela subjektivní.

Jestliže žáci oznámkovali např. kulturní vyžití známkou tři, pak mi naprosto chybí odpověď, co by si představovali. Jen za loňský rok bylo odpromítáno 107 filmových představení s účastí více jak 1300 osob, na každý měsíc připadlo průměrem cca pět kulturních akcí pořádaných ve městě a téměř každý měsíc proběhla čtenářská soutěž v místní knihovně. Ve městě máme hojně turisticky navštěvovaný zámek, kde v rámci zpestření atraktivity probíhaly další kulturní programy. Snad pouze na doplnění v anketě Tachovského deníku „O nejlepší kulturní akci na Tachovsku“ se Loretánské slavnosti umístily na třetím místě! V Boru aktivně pracuje Sbor dobrovolných hasičů (ti naopak postrádají zájem dětí a mládeže), působí zde taneční skupina Dominik, v loňském roce zahájil svou činnost keramický kroužek, dále lze navštěvovat paličkování, pro hudební rozvoj našich dětí je v mateřské škole pracoviště Základní umělecké školy Tachov, v Boru působí také skautský oddíl Junák, rybářské dovednosti lze získat v rybářském kroužku atd.

Pokud bych se měl vyjádřit ke známce ke sportovnímu vyžití, tak mohu pouze konstatovat, že v loňském roce byly v Sokolovně v Boru položeny nové umělé povrchy v obou podlažích, koncem roku 2009 bylo postaveno nové víceúčelové moderní hřiště s umělým povrchem v prostoru „u věžáku“ s celodenním provozem a sportovní stadion čeká rekonstrukce v položení umělého běžeckého oválu, pokud budeme úspěšní v získání dotace z Regionálního operačního programu. Borem probíhá několik značených cyklotras. Ve městě působí aktivně TJ Sokol Bor, který nabízí účast v několika sportovních disciplínách (stolní tenis, fotbal, volejbal, tenis, florbal…), kde jsou zcela hmatatelné výborné sportovní výsledky, v rámci základní školy lze navštěvovat sportovní kroužky.

Proto i zde mi chybí odpověď, co našim žákům konkrétně chybí a jaké sportovní vyžití se jim tedy nedostává.

Dopravní spojení, resp. obslužnost je v kompetenci Plzeňského kraje, kdy město finančně přispívá na jednotlivé autobusové spoje.

Z celkového hodnocení mi jasně vyplývá, že bude potřeba zaměřit se na užší spolupráci s naší dospívající mládeží. Vše však záleží na žácích samotných, na jejich zájmu a především vůli navštěvovat akce pořádané na území Borska a samozřejmě i využívání sportovních staveb, které jsou právě budovány pro volnočasové aktivity našich spoluobčanů. Je tedy pouze a jen na naší dospívající mládeži, zda bude mít zájem o zapojení se do společenského, kulturního a sportovního dění v našem regionu!“

Autor: Jiří Kohout

3.2.2010 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

FC Viktoria Plzeň x AEK Larnaka

Viktoria letí na Kypr. Pro postup?

Vysněné dětské postele

Indiáni v přípravě narazili. Motor je přejel v přesilovkách

Plzeň, Strakonice – Zatím nejvyšší porážku v přípravě na extraligu utrpěli včera hokejisté Škody Plzeň, kteří ve Strakonicích podlehli prvoligovému Motoru České Budějovice 1:6.

Někteří prodejci na slavnostech obcházeli EET

Domažlice, Plzeň – Finanční úřad zveřejnil výsledky působení svých kontrolorů na letošních Chodských slavnostech.

Táborníci se stali svědky únosu. Pod dohledem policistů stříleli i ze samopalu

Bonětice – Policisté z Plzeňského kraje využili prázdninových pobytů dětí na táborech, aby jim zde předvedli své schopnosti.

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

I relativně nízká finanční gramotnost Čechů může za to, že čas od času skočíme na „supervýhodnou“ nabídku zhodnocení peněz, která se nakonec promění v totální fiasko. Pokud byste rádi investovali svoje úspory, nevynechejte následující tipy. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení