VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Školáci známkovali práci kladrubské radnice

Kladruby - Ohodnotit známkami, na jaké jsou zvyklí ze školy, tedy od jedničky do pětky, měli žáci devátých tříd Základní školy Kladruby práci zastupitelů, radních a kladrubské radnice.

3.3.2010
SDÍLEJ:

Žáci deváté třídy ZŠ KladrubyFoto: DENÍK/Jiří Kohout

Ve Vysvědčení našim radním posuzovali školáci podle vlastních poznatků a pocitů jak vnímají kulturní a sportovní vyžití ve městě, péči o životní prostředí, zda je pro dojíždějící dostatečné dopravní spojení a jak dobře či nedobře radnice pomáhá škole.

Žáci deváté třídy kladrubské školy byli na radnici velice hodní. Nejhorší známka, kterou udělili, byla dvojka. Tu dali za kulturní vyžití. Jinak použili pouze jedničky, případně jedna minus.

Čistou jedničku udělila devítka městu za dopravní spojení a pomoc radnice škole, jedničku s minusovým znaménkem za sportovní vyžití a životní prostředí. Jedna minus bylo také celkovým hodnocením.

Mimořádnou pochvalu si radnice v Kladrubech může připsat za dětské hřiště. Na tom se shodli žáci deváté třídy kladrubské školy. Připomínek je také velice málo, v podstatě jediná, která napovídá, že deváťáci by v Kladrubech uvítali více diskoték.

Žáci deváté třídy ZŠ Kladruby ohodnotili práci zastupitelů, radních a kladrubské radnice

K vysvědčení se vyjádřila starostka Kladrub Svatava Štěrbová

„Jsem mile překvapena z tak dobrého výsledku a za celou radu musím říct, že si toho vážíme. Názory mladých lidí jsou pro nás nesmírně důležité. Někde jsem četla, že ve věku, ve kterém jsou naši hodnotitelé, se dotváří žebříček hodnot, a tak je dobré vědět, co si mladí lidé myslí.

Vím, že mezi našimi deváťáky je spousta aktivních sportovců, a vůbec hodně činorodých dětí. Chtěla bych jim vzkázat, že sportovní a kulturní vyžití ve městě bude vždy záležet především na nich. U nás v Kladrubech je spousta spolků – jak sportovních tak společenských – a především díky nim se nám daří utvářet život v Kladrubech pestrý a zajímavý.

Výtku za pořádání diskoték beru, a zkusíme se polepšit (troufnu si tvrdit, že po kladrubské pouti budou spokojeni, protože diskotéku chystáme). Pro tuto věkovou kategorii je však těžké vytvářet určitý program, protože třeba maškarní rej pro děti je už nebere, a na ostatní zábavu jsou přeci jen příliš mladí. Ale je to určitě důvod k zamyšlení. Uvažovali jsme například o hřišti na skate, ale zatím jsme nenašli vhodnou lokalitu. Mladé sportovce však potěším, protože ještě v letošním roce chystáme rekonstrukci kabin na fotbalovém hřišti. A ty budou sloužit nejen jako zázemí fotbalistům, ale město je využije i při pořádání kulturních akcí pod širým nebem.

Jsem také ráda, že ocenili vybudování dětského hřiště, i když je určeno pro ty mladší (i když horolezeckou stěnu vlastně využívají hojně). Ukazuje se, že v Kladrubech hřiště opravdu chybělo, a již se těším na teplejší počasí, kdy hřiště bývá obsypáno dětmi i maminkami.

Doufám, že dobré výsledky si v očích mladých udržíme a přeji jim, aby se jim ve škole (a nejen té kladrubské) i v životě vedlo co nejlépe a aby dosáhli na všechny své sny a přání.“

Autor: Jiří Kohout

3.3.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Petr Ardeleanu bude v sobotu pískat na Baníku

Ze zákulisí veteránského motokrosového závodu ve Stříbře.

Rozhodne již Stříbro o motokrosových titulech?

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Vuřty seniorům griloval starosta

Stříbro - Nová pergola u Domova pro seniory ve Stříbře je dokončená, a tak mohla jednoho teplého odpoledne hostit obyvatele domova, kteří si zde udělali pěkné společné grilovací odpoledne. 

Na slavnosti piva pojede zvláštní pivní vlak z dolního nádraží

Karlovy Vary - Zvláštní vlak s názvem Karlovarský Chodovar Expres vypraví už podvanácté České dráhy na tradiční slavnosti piva v rodinném pivovaru Chodovar.

Starají se židovský hřbitov i o kulturní dění v obci

Stráž – Pro svou organizaci používají historické názvy, které platily v českých obcích před rokem 1850.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení