VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Slováci hodnotili

STŘÍBRO - Ve Stříbře sešli 26. ledna členové, sympatizující a hosté Obce Slovákov na své druhé konferenci

29.1.2008
SDÍLEJ:

Ve Stříbře sešli 26. ledna členové, sympatizující a hosté Obce Slovákov na své druhé konferenciFoto: DENÍK/Martina Sihelská

Hodnotili období za poslední tři roky. Činnost OS je bohatá a zaměřuje se především na děti. Pořádá pro ně zájezdy na kulturní památky, do ZOO, hrátky při příležitosti Dne dětí, loučení s prázdninami, Mikulášské besídky apod. Členové OS pomáhají i při různých akcích pořádaných MKS Stříbro.

Konference se jako hosté zúčastnili p. Silvie Čermáková, členka výkonné rady OS v České republice a Mgr. Miroslav Nenutil, starosta Stříbra. Zhodnocení uplynulého období přednesl předseda OS p. Drahomír Karchňák, který všem připomněl nejdůležitější akce, které jsme uskutečnili v minulých třech letech. Poté následovala diskuse, která byla velmi konkrétní, věcná a padlo i dost návrhů na zlepšení práce jak výboru OS, tak i ke spolupráci s MKS a AMK Stříbro.

V diskusi vystoupila i Silvie Čermáková: "S prací Vaší organizace jsem velmi spokojena. Pro příští období by bylo vhodné, aby OS Plzeň a OS Stříbro, navázali bližší vztah a uskutečnili společnou akci, aspoň jednou do roka. Chtěla bych Vás pozvat na únorový ples Slovákov."

Dále připomněla, že OS Plzeň plánuje zájezd na Slovensko. Zájem o plzeňskou výstavu projevila paní Korousová : "Když budete dělat zájezd do Plzně na výstavu železničních modelů, dejte zprávu, společně něco podnikneme, aby se naše dvě obce více poznaly. Přeji Vám do dalšího období hodně vydařených akcí. Ještě musím pochválit Aničku Chovanovou za bezvadné makové koláče a její pomocnice za nádhernou přípravu občerstvení. Připadám si jak na svatbě," pochválila Korousová.

V diskusi vystoupil také starosta města Stříbra: " Děkuji za pozvání, jsem mile překvapen přijetím. Když jsem poslouchal zprávu vašeho předsedy za uplynulá 3 léta, je málo organizací, které se tolik starají o děti a mají tak bohatou činnost ve Stříbře jako Vy. Vaše spolupráce s AMK, to je dobrá věc. Oceníme další spolupráci s MKS. Navštívila nás delegace ze Slovenska ze Zlatých Moraviec. Mají zájem ze Stříbrem navázat vzájemný vztah mezi dvěma městy.

Obec Slovákov Stříbro by měla u toho hrát "PRIM" a zúčastnit se návštěvy Zlatých Moraviec. Děkuji výboru a všem aktivním členům za Vaši dosavadní práci a do příštího období přeji více úspěchů," řekl mgr. Miroslav Nenutil. V průběhu diskuse OS vyplynulo i poděkování sponzorům, jako je AFL Stříbro, MěÚ Stříbro, p. Lánský Zdeněk z Kokašic a další, kteří si nepřejí být jmenováni.

Obec Slovákov by nemohla pracovat bez organizačního jádra. Proto v závěru konference byl zvolen nový výbor a revizní komise z nejaktivnějším členů, mezi které patří p.Karchňák Drahomír, Koncový Peter, manželé Pavla a Jan Považancovi, Margareta Znašiková, Alena Karchňáková, Anna Chovanová a v neposlední řadě i Milan Němčanský.

Ten nám také odpověděl na otázku, proč sympatizuje se Slováky. „Pomáhám jim už od roku 2001 a vážím si jich, ač Slovák nejsem, pocházím z Moravy. Líbí se mi, že dělají hodně akcí pro děti,“ říká sympatizující Milan Němčanský, který vloni do Obce Slovákov vstoupil. Na závěr setkání si mohli členové OS prohlédnout Kroniku OS Stříbro. Obec Slovákov zve všechny své příznivce i na další setkání, o kterých bude včas informovat.

Martina Sihelská

29.1.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Petr Ardeleanu bude v sobotu pískat na Baníku

Ze zákulisí veteránského motokrosového závodu ve Stříbře.

Rozhodne již Stříbro o motokrosových titulech?

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Vuřty seniorům griloval starosta

Stříbro - Nová pergola u Domova pro seniory ve Stříbře je dokončená, a tak mohla jednoho teplého odpoledne hostit obyvatele domova, kteří si zde udělali pěkné společné grilovací odpoledne. 

Na slavnosti piva pojede zvláštní pivní vlak z dolního nádraží

Karlovy Vary - Zvláštní vlak s názvem Karlovarský Chodovar Expres vypraví už podvanácté České dráhy na tradiční slavnosti piva v rodinném pivovaru Chodovar.

Starají se židovský hřbitov i o kulturní dění v obci

Stráž – Pro svou organizaci používají historické názvy, které platily v českých obcích před rokem 1850.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení