VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Sousedské spory vyvrcholily údajným pokusem o vraždu

Pavlíkov – Už čtrnáctým rokem vedou proti sobě boj rodiny Blažků a Bobálů z Pavlíkova. Jejich několikaleté spory musí čas od času řešit i policie a plné ruce práce má i borská trestní komise.

13.4.2011 28
SDÍLEJ:

Vlastislava Bobálová nemůže ven, protože na pozemku, který patří Romanu Krauskopfovi je složené dříví.Foto: DENÍK/Josef Holek

O co ale v tuto chvíli vlastně jde? Domy obou rodin spolu sousedí, samozřejmě i pozemky. K oběma objektům vede přístupová cesta. Jenomže, před domkem, respektive vrátky Bobálů vede asi půl metrový pruh pozemku, který patřil Vlastimíru Blažkovi. Když však začaly různé sousedské spory eskalovat, vložil se do věci i mediálně známý Roman Krauskopf. Ten si pozemek pronajal bez písemného souhlasu. Jen se s Vlastimírem Blažkem domluvil ústně. V tu chvíli se pak může hovořit o takzvané ústní dohodě, která se stává, stejně jako písemná, závaznou. Pro upřesnění dodejme, že Krauskopf v Pavlíkově nebydlí. Spory jsou ale vedeny také kvůli pomluvám a dávným křivdám a podrazům, jak se dozvídáme později.

„Kamarád už se z toho skládá, Bobálovi ho terorizují, nadávají mě i jemu,“ vykřikoval do telefonu Krauskopf. „Je to kvůli pozemkům, proto jsem si pronajal ten proužek, který je před oběma domy,“ vysvětlil Krauskopf s tím, že tak zamezil Bobálům výstup ze zahrady na cestu. „Oni ale nyní mají výstup ze druhé strany své zahrady,“ doplnil.

„Bobálovi žalují na co mohou, ať se děje co se děje. Panu Blažkovi rozbíjejí věci. Taky jsem si to s nimi šel vyřídit po svém,“ přiznal Krauskopf. „Tak mě hned udali na policii a taky na mě zavolali televizi,“ poukázal Roman Krauskopf.

Vykrádat a zapálit

Neshody jsou ale už tak daleko, že Bobálovi prý viní Romana Krauskopfa z pokusu o vraždu. „Prý jsem je chtěl zapálit v domě. To je hloupost,“ vypovídal dále Krauskopf. „Dokonce si na pana Blažka pozvali zloděje, který mu ukradl věci z traktoru. Zloděj se pak šel sám udat na policii, asi se v něm hnulo svědomí, nebo co. Ze zloděje tak máme svědka,“ usmíval se Krauskopf. „Konečně se ukázalo, že se jen bráníme, oni jsou ti agresoři,“ útočil Krauskopf.

Krauskopfovu filipiku doplnil i samotný Vlastimír Blažek. Toho jsme zastihli na telefonu. „Já se s nikým tady nebavím, pro mě Bobálovi neexistují. Oni mají vlčáka, který jim utíká, bojíme se ho,“ řekl Deníku Blažek. „Víte, snažím se být nad věcí, ale se zlobou se nedá žít. Vždycky se ti Bobálů připomenou uděláním nějakého naschválu. Třeba nám na zahradu vysypali napínáčky,“ popsal Blažek údajné praktiky rodiny Bobálů. „Nikdo z vesnice se s nimi nebaví,“ uzavřel řeč Vlastimír Blažek.

Ujasnění

Redakce Tachovského deníku se do Pavlíkova vypravila. Nejen kvůli ujasnění si celé aféry, ale i kvůli vyslechnutí druhé, zúčastněné strany, člena rodiny Bobálů. K domu jsme přijeli po zmíněné přístupové cestě. Je široká a může na ní bez problémů stát několik aut. Na zatravněném proužku před vrátky zahrady s čerstvě zlámanými plaňkami jsme ale narazili na haldu osekaných větví. „Jo, to nám udělal Krauskopf s Blažkem, pěkně před vrátka nám to dali,“ přivítala nás Vlastislava Bobálová a když zjistila, že jsme novináři, dala se s námi do řeči. „Že jsme nechávali někoho něco vykrádat? O tom vůbec nic nevím,“ bránila se Bobálová. „Několik měsíců nám před vrátky stálo několik aut a nikomu se nic neztratilo,“ dodala. „Jednou Blažkům snad někdo vytloukl verandu. To už je ale dávno,“ vzpomínala dále. „Já nejsem hej nebo počkej, aby říkal, že jsme měli nechávat vykrádat auta. Jestli někoho pan Krauskopf má, ať ho chytne, ať ho dovede, ať mi ten zloděj do očí řekne, jo ty si mě poslala vykrádat,“ pokračovala naštvaně.

Roli hrály i podfuky

Podle ní ale nezačaly spory jen kvůli pozemkům, jak nám vypověděl Krauskopf, ale i kvůli různým podrazům, které měl Vlastimír Blažek udělat na manžela Vlastislavy Bobálové. „Začaly tak naschvály a další a další podrazy,“ potvrdila. „Neříkám, že máme nad hlavami svatozáře, ale bránili jsme se,“ uvedla. „Na našem pozemku měl pan Blažek postavenou kůlnu. Samozřejmě, musel ji zbourat. Stavební odbor mu to nařídil,“ rozpovídala se dále. Zbouráním tak spory ještě více gradovaly. „On se také rozvedl, zůstal tady natrvalo a začal dělat bordel,“ vyprávěla Bobálová. Pak se prý Blažek spojil s Krauskopfem a došlo na i na fyzické násilí „Krauskopf nám vyhrožoval, že nám podpálí chalupu a že podřízne tu svini černou (psa rodiny Bobálů, pozn. red.), a pak že podřízne i mě, ale nechci to pořád opakovat,“ popsala scény Bobálová s tím, že na toto má i svědky – návštěvu, která u Bobálů byla ve chvíli, kdy na cestě Krauskopf vyhrožoval. „Kdyby došlo na lámání chleba, mám je,“ potvrdila. „Jednou dokonce Krauskopf kopl manžela do obličeje, do čerstvě operované rány. Musel si tak jít znovu lehnout. Řešila to policie a snad to usnulo na trestní komisi v Boru,“ vyprávěla Bobálová další příběh. Skutečnost, že některé případy musela řešit i policie, nám potvrdila i tachovská policejní mluvčí Dagmar Jersáková.

Otrávená fena bez důkazů

Podle dalšího vyprávění se Vlastimír Blažek jednou pokusil otrávit desetiletou fenu. „My mu to sice nemůžeme dokázat, ale nikdo jiný tu nebyl. Podívejte, v půl dvanáctý v noci jsem ji pustila a když ráno přijel manžel z práce, měla u huby pěnu a zvracela, tak jsme volali syna ochranáře a ten nám řekl, abychom jeli ihned k veterináři do Plzně. Rozpadly se jí játra, ale žije. Už je to ale taky několik let,“ popsala na druhou stranu údajné praktiky rodiny Blažků. „Krauskopf s Blažkem na ni házeli i dělobuchy,“ dodala. „Mě je pětašedesát, manželovi je skoro sedmdesát a my tu chceme dožít v klidu,“ řekla. „My se s ním nebavíme, také pro nás neexistuje,“ dodala Vlastislava Bobálová.

Ticho po pěšině

Zajímalo nás dále, jak řeší situaci, kdy má před vrátky složenou haldu dříví? „Nijak, ať si tam skládají třeba hnůj, je mi to jedno,“ mávla rukou. Zastupitelé Obce Třemešné, pod kterou Pavlíkov patří, prý Bobálům prodají pozemek na druhé straně jejich zahrady. Tím tak Bobálovi získají nový vstup a vjezd. „Po vyložení dříví ale zůstaly na plotě a vrátkách zničené schránka a zvonek. Zlomili i dvě plaňky. Obec nám dokonce dá k ruce i dělníka, který nám pomůže náhradní vjezd vybudovat. Nyní je ticho po pěšině,“ shrnuje Bobálová události poslední doby.

Autor: Josef Holek

13.4.2011 VSTUP DO DISKUSE 28
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Dekorovaný Steven Horňák, jeden z nejmladších účastníků, vybojoval jednou bronzovou medaili.

Mladí tachovští plavci stanuli na stupních vítězů desetkrát

Tachov - Během pátečního večera se v prostorách kina Mže představila Aneta Langerová. Její vystoupení s nadšením shlédlo téměř 300 lidí.
14

FOTO: Aneta Langerová vyprodala Mži

Stavba roku 2016: prohlédněte si 16 nominací a hlasujte v anketě

Plzeňský kraj – Deník přináší všechny projekty nominované v soutěži Stavba roku.

Hnojte popelem

Topíte dřevem? Nebo máte doma krb jen tak pro příjemný pocit? Kam dáváte popel? Pokud ho vyhazujete, připravujete se o jedno z nejlepších hnojiv světa.

Dům U Haranta hostí výstavu Cestami proměn

Bezdružice – Výstava Má vlast cestami proměn je k vidění v těchto dnech v bezdružickém domě U Haranta.

Chcete o víkendu vyrazit za fotbalem? Podívejte se, kde se hraje

Tachovsko - Přehledo fotbalovýách zápasů na Tachovsku.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies