VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Starostové připojují podpisy pod nemocniční petici

Tachovsko – /ANKETA/ Starostové nesouhlasí s redukcí lůžek v nemocnicích. Tachovska by se citelně dotklo především omezení provozu Nemocnice Stod. Černého Petra má v ruce Všeobecná zdravotní pojišťovna, která chce výrazně okleštit smlouvu s tímto lůžkovým zařízením.

7.10.2011 2
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Michaela Kunešová

V konečném dopadu by to představovalo uzavření gynekologicko – porodnického a dětského oddělení a výrazné omezení lůžek chirurgického oddělení.

V současné době existují dvě petice, které odmítají redukci lůžek nemocnice. Tu první inicioval starosta Stráže Karel Fišpera. Vyzval starosty, aby se pod ní podepsali. Právě dnes končí termín, do kterého mohli připojit své podpisy.

Problematikou se zabývalo i tachovské zastupitelstvo. „Zajímalo by mě, zda se Tachov k této výzvě připojí,” zeptala se zastupitelka Petra Tikalová. „Je pravdou, že většina obyvatel Tachova se raději nechává hospitalizovat v Plzni než ve Stodě a tato nemocnice jim nevyhovuje také z hlediska dostupnosti,” řekl starosta Tachova Ladislav Macák. Přesto včera svůj podpis pod petici starostů Tachovska připojil.

Přesný počet podepsaných starostů bude znám v příštím týdnu. Na petici nebude chybět ani podpis Jitky Valíčkové, starostky Starého Sedliště. „Přidali jsme se, nechceme, aby došlo k dalšímu omezení lůžek pro obyvatele Tachovska,” řekla.

„Oponenti této petice hovoří i tom, že péče v Nemocnici Stod není na dobré úrovni. Tak tomu bylo možná před několika lety a tyhle názory přetrvávají ze setrvačnosti do dnešních dnů,” řekl starosta Stráže Karel Fišpera. „Byl jsem se ve Stodě podívat, dělal jsem si průzkum mezi pacienty. Za poslední tři, čtyři roky se péče o pacienty výrazně zlepšila a je na velice dobré úrovni. Třeba gynekologii vede jeden z nejlepších odborníků u nás.

Vedle této petice existuje i výzva ústavních činitelů a starostů Stříbra a Tachova, kterou inicioval poslanec Václav Votava. „Nejde v ní jen o stodskou, ale obecně o všechny nemocnice kraje, v nichž VZP počítá s redukcí lůžek” řekl. „Jako příklad, kam až to může vést, uvádíme Nemocnici Planá. Výzvu jsme adresovali VZP. Zaslali jsme ji i radě Plzeňského kraje, jako podklad pro jednání se zdravotní pojišťovnou,” dodal Votava.

Jaký je váš názor na redukci lůžek v nemocnicích? Dotkne se to i vás… Svůj příspěvek můžete vložit do diskuze pod článkem nebo poslat na adresu redakce.tachovsky@denik.cz

Autor: Marie Podzimková

Jaký je váš názor na rušení lůžek v nemocnicích?

Jsem pro, některých lůžek je hodně

8 %

Jsem pro, ale ne v takové míře

0 %

Nejsem pro, lůžka by měla být zachována

83 %

Nejsem pro, jsem zásadně proti jakémukoli rušení lůžek

8 %

Hlasovalo: 12

Anketa byla ukončena

7.10.2011 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Představení nového loga a tabule v rámci projektu záchrany Böttgerova sloupu ve spolupráci s německou firmou v rámci projektu Böttger.

Obora představila logo s Böttgerovým památníkem

Jedním z cílů záchranných složek byl také požár valníku mezi Stříbrem a Těchlovicemi.

Čtvrtek na Stříbrsku: Dvě dopravní nehody a požár valníku se slámou

Bouřka se silným větrem zaměstnala hasiče v celém kraji

Plzeňský kraj - Hasiči odstraňovali padlé stromy a větve na více než třiceti místech.

OBRAZEM: Setkání s indiány vystřídalo kroužkování ledňáčků

Tachovsko – Společnému soužití člověka s přírodou se věnoval příměstský tábor s Dětským domovem Domino Plzeň.

Petr Ardeleanu bude v sobotu pískat na Baníku

Tachovsko – Ve čtvrtém kole nejvyšších fotbalových soutěží nebudou chybět ani jména všech tří Tachováků, kteří v nich působí. Dva z nich se vydají na Moravu.

Rozhodne již Stříbro o motokrosových titulech?

Stříbro - Neděle 20. srpna bude na motocyklovém závodišti ve Stříbře patřit atraktivnímu programu BUKSA/ADOS Mezinárodního mistrovství České republiky v motokrosu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení