VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Stavba stojí, lidé se zlobí

Tachov - Rozkopaná ulice, na staveništi už týdny ani noha. K tomu zdlouhavá objížďka, z části po mizerné cestě. Obyvatelům Americké ulice v Tachově a lidem ze Studánky se kvůli tomu vzteky vaří krev.

29.7.2011
SDÍLEJ:

ZNAČKY JSOU OTOČENÉ. Jak ukazuje snímek, dopravní značky někdo otočil. Jestli je to dílo vtipálků nebo záměr stavbařů, není zatím známo. Foto: Tomáš Dvořák

Kromě toho, že práce jsou pozastaveny a po stavbařích ani stopy a případná projíždějící vozidla by jim tudíž nevadila, je podle lidí špatně značena také objízdná trasa. „Když jsem přijela do Tachova, značky mě vyvedly za město. Pak mě ale navedly na polní cestu. Protože bylo šero, jela jsem pomalu. Bylo to štěstí, protože jen tak jsem se stačila vyhnout několika velkým dírám na této cestě. Na objízdné trase nejsou vyznačeny obce, přes které vede, ani délka objížďky,“ stěžovala si Marta Jasinská z Uhelné, která na Tachovsku tráví dovolenou.

„Když jsem kvůli tomu poté byla na městském úřadě bylo mi sděleno, že ceduli si otočili místní. To mne ale nezajímá. Já přeci nemůžu vědět, kdo si tady otočí cedule. Podle mě by to mělo být všechno v pořádku. Také by mě zajímalo, proč je zde stále zákaz vjezdu, když se v ulici už několik týdnů nepracuje.A policie jen vybírá pokuty,“ pokračovala. Deník na objízdné trase skutečně objevil několik otočených značek. Kdo to má na svědomí, se ale zatím zjistit nepodařilo. „Objízdnou trasu jsem kontroloval v úterý,“ uvedl Deníku vedoucí Odboru dopravy a silničního hospodářství Městského úřadu v Tachově Václav Fišpera.

„Nalezl jsem jednu značku otočenou a jednu odhozenou v příkopu, osobně jsem je vrátil do původní polohy. Za trvalou funkčnost a řádnou údržbu dopravního značení trasy objížďky ale není zodpovědné město Tachov. Zodpovědnost má zhotovitel stavby, který si na zpracování a vyznačení objížďky najal další soukromou firmu,“ pokračoval Fišpera. „Oficiální trasa objížďky vede z Tachova přes Mýto do Studánky. Tato silnice stavebně vyhovuje. Pokud řidiči jezdí jinudy, je to neoficiální cesta a je to jejich volba,“ dodal úředník. p

29.7.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Zahradník a organizátor výstavy ovoce a zeleniny  Herbert Hacker.

Chystají výstavu výpěstků

Tachovští kriminalisté si opět posvítili na dealery drog. Tentokrát zatkli čtveřici, která distribuovala pervitin a marihuanu na několika místech Tachovska, především ale v jedné obci na Stříbrsku.
4

Další dealeři drog dopadeni

Obora představila logo s Böttgerovým památníkem

Obora – Obec Obora ve spolupráci s bývalými obyvateli pohraničí a Česko-německým fondem budoucnosti obnovují Böttgerův památník.

Čtvrtek na Stříbrsku: Dvě dopravní nehody a požár valníku se slámou

Tachovsko – O čtvrtečním odpoledni na Stříbrsku se rozhodně nedá mluvit jako o klidném. Záchranné složky totiž museli hned třikrát vyjíždět k různým případům.

Bouřka se silným větrem zaměstnala hasiče v celém kraji

Plzeňský kraj - Hasiči odstraňovali padlé stromy a větve na více než třiceti místech.

OBRAZEM: Setkání s indiány vystřídalo kroužkování ledňáčků

Tachovsko – Společnému soužití člověka s přírodou se věnoval příměstský tábor s Dětským domovem Domino Plzeň.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení