VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Stříbro bude hostit žákovské hry o životním prostředí

Stříbro - Celostátní setkání studentů a učitelů zapojených do celosvětového environmentálního projektu Globe bude od čtvrtku 7. května hostit Stříbro. Očekává se účast 250 až 300 studentů a 60 učitelů z České republiky a zahraničí

4.5.2009
SDÍLEJ:

ŽÁCI ZŠ Mánesova Stříbro, kteří budou soutěžit na Globe Games. Zleva Oldřich Rada, Jaroslav Šedivý, Karolina Vilímová a Veronika Osmiková. Foto: Václav Peteřík

„Po čtvrteční registraci, doprovodných programech a slavnostním zahájení stráví studenti celý pátek terénní hrou v okolí Stříbra, jejímž cílem bude prověřit jejich znalosti, dovednosti, spolupráci a komunikaci a mimo jiné i poznat okolí našeho města,“ informoval nás ředitel Domu dětí a mládeže ve Stříbře Miroslav Cvrk.

Sobotní program Globe Games je určen také veřejnosti. „Od rána bude v učebnách Základní školy Mánesova studentská konference, kde budou studenti zúčastněných škol prezentovat své odborné projekty. Odpoledne od 14 hodin bude na náměstí Festival Globe,“ dodal Cvrk.

Festival začne slavnostním průvodem, jehož účastníci budou od 13. poledníku Benešovou ulicí koulet obrovskou maketu Zeměkoule. Poté se bude moci veřejnost seznámit s vybranými projekty formou stánků a interaktivních her a soutěží. V doprovodném programu vystoupí žáci ZUŠ, DDM a ZŠ Mánesova, divadelní spolek Divoch, ostrostřelci, horníci.

„Kolem půl šesté večer budou vyhlášeny výsledky Globe Games,“ uvedl ředitel DDM.

„Účastníci her navštíví v rámci doprovodného programu úpravnu pitné vody v Milíkově, skládku odpadů v Černošíně nebo klášter Kladruby. Někteří si budou moci zahrát volejbal, stolní tenis, nebo vyzkoušet cvičnou horolezeckou stěnu,“ doplnil program ředitel Základní školy Mánesova Václav Peteřík.

V pátek 8. května je na programu stěžejní část, tzn. Terénní hra která bude odstartována u hornického skanzenu poblíž zrekonstruované Prokopské štoly. „Soutěžící budou plnit nejrůznější úkoly z oblasti pozorování, zkoumání a vyhodnocování přírodních jevů,“ dodal Peteřík. Škola v Mánesově ulici vyšle do soutěže také jedno čtyřčlenné družstvo.

Hry po vyhlášení výsledků doplní závěrečný večer s entomologickou přednáškou, keramickou a tvořivou dílnou, aerobikem, horolezeckou stěnou a dalšími aktivitami.

Stříbrské hry projektu Globe jsou dvanáctým ročníkem a záštitu nad jejich konáním převzal radní Plzeňského kraje pro školství Jiří Struček. Ze zahraničních účastníků se očekávají hosté ze SRN, Slovenska, Maďarska a Polska. Kromě toho by do Stříbra mělo přijet asi 10 až 15 významných českých i zahraničních osobností z oblasti ochrany přírody. Organizačním partnerem této velké akce je Sdružení Tereza, které stálo u zrodu Globe Games.

Charakter her lze podle oficiálních materiálů projektu označit jako setkání žáků, studentů a učitelů, vědců a vůbec lidí, kteří se zajímají o přírodu a život ve svém okolí. V rámci her žáci a studenti nejen soutěží, ale i spolupracují v různých disciplínách z programu, prozkoumávají společně vybrané území, dozvídají se novinky, vyměňují si zkušenosti a navazují přátelství nejen s českými, ale též se zahraničními vrstevníky, se kterými hovoří anglicky.

Autor: Jiří Kohout

4.5.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Petr Ardeleanu bude v sobotu pískat na Baníku

Ze zákulisí veteránského motokrosového závodu ve Stříbře.

Rozhodne již Stříbro o motokrosových titulech?

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Vuřty seniorům griloval starosta

Stříbro - Nová pergola u Domova pro seniory ve Stříbře je dokončená, a tak mohla jednoho teplého odpoledne hostit obyvatele domova, kteří si zde udělali pěkné společné grilovací odpoledne. 

Na slavnosti piva pojede zvláštní pivní vlak z dolního nádraží

Karlovy Vary - Zvláštní vlak s názvem Karlovarský Chodovar Expres vypraví už podvanácté České dráhy na tradiční slavnosti piva v rodinném pivovaru Chodovar.

Starají se židovský hřbitov i o kulturní dění v obci

Stráž – Pro svou organizaci používají historické názvy, které platily v českých obcích před rokem 1850.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení