Rodiče začali svým ratolestem dávat i dvě jména. „Zaznamenali jsme několik dětí, které dostaly dvě jména, jako příklad bych uvedla třeba Damiána Davida, Karen Miu, Kristiána Ladislava a další,“ řekla nám Ondřejka Grundlochová ze stříbrské evidence obyvatel.

Mezi nejčastější jména pak spadala Nikola, Adam a Barbora. V módě jsou však i jména, která byla dlouho opomíjena. „Začínají se vracet stará česká jména, nebo i jména, která zde dříve nebyla, namátkou bych připomněla třeba Valentýnu, Květu, Jonáše, Sebastiána, Emu, Vítka, Robina, Nelu a jiné,“ pročítala evidenci Grundlochová.

Nejen stříbrské maminky si myslí, že mezinárodní boom cizích jmen prosazovaných po revoluci už upadá. „Sama mám dcery Sandru a Natálii, kdybych měla hocha, tak by to asi byl Marcus, tak nějak se to v těch devadesátých letech hodně dávalo, že sem přišla vlna cizích jmen. A tím, že jsme často cestovali, mi přišlo i lepší dát taková mezinárodní jména. Ale jsem zastáncem i těch tradičních českých jmen, rozhodně je máme pěkná a měla by se stále udržovat,“ myslí si Hana Štollová ze Stříbra, které se zdá, že českých Vašíků a Pepíků nadále v našem okolí nějak ubývá.