VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Stříbrští studenti se učili, jak by se měli chovat při mimořádných událostech

Stříbro – Projektový den zaměřený na chování při mimořádných událostech a jejich předcházení prožili studenti Gymnázia Stříbro.

10.2.2012
SDÍLEJ:

GYMNAZISTÉ VE STŘÍBŘE se učili zvládat mimořádné situace. K tomu patřil i nácvik případné resuscitace zraněného člověka.Foto: Gymnázium Stříbro

Po celý den jsme absolvovali aktivity zaměřené nejen na chování při mimořádných událostech, ale také jejich předcházení. Proč? Třeba proto, jak nám ostatně radili i pozvaní páni hasiči, že štěstí přeje připraveným.

Studenti naší školy tedy měli možnost doplnit své znalosti a zopakovat si, jak postupovat při požáru, při úniku jedovatých látek, evakuaci, v případě dopravní nehody či v jiných neobvyklých situacích.

Nebezpečným prostředím v případě nedodržování základních pravidel může být také internet – byli jsme proto proškoleni i v oblasti e-bezpečnosti, tzn. připomněli jsme si, jaké informace o sobě nesdělovat, abychom se nemohli stát terčem útoků a neohrozili sami sebe.

Zatímco žáci nižšího gymnázia se mohli seznámit s vybavením sanitního vozu, studenti vyšších ročníků se snažili vstřebat zásady předlékařské první pomoci, resuscitace či FIS pravidla. Všichni už také víme, jak se chovat a evakuovat v případě ohrožení naší školy, které, jak pevně doufáme, nikdy nenastane.

Dalo by se předpokládat, že jisté odpočinutí od katastrof přinese alespoň dílna s názvem Zdravý životní styl a výživa. Tento předpoklad se však nesplnil – na programu byla závažná témata týkající se bulimie, obezity či anorexie. Pokud jsme je dosud neznali, obohatili jsme svoji slovní zásobu také o slova jako bigorexie, drunkorexie či orthorexie a v další z dílen jsme se nevyhnuli další z lidských katastrof – drogové závislosti.

Na závěr bych ráda za všechny studenty poděkovala všem, díky kterým tento výjimečný den proběhl, zvláště pak hostům – odborníkům, kteří neváhali a obětovali svůj čas na poučení mladé generace. Jmenovitě pak naše díky patří ZZS PK Stříbro, Hasičskému záchrannému sboru Stříbro a slečně Červené.

Jak se projektový den líbil nám studentům, je celkem jasné. Byli jsme rádi, že alespoň jeden den neprobíhalo zkoušení před tabulí, o to raději jsme si ale vyzkoušeli, jak bychom byli schopni obstát v krizových situacích. I přes to, že jsme zase o něco schopnější, doufáme, že naše nově nabyté a oživené znalosti budeme v životě potřebovat co nejméně.

Johana Netrvalová

10.2.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Dopravní nehoda auta pošťáků mezi Děčínem a Hřenskem.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Rybník Regent u Chodové Plané na Tachovsku se připravuje na výlov.
8

FOTO: Rybník Regent u Chodové Plané na Tachovsku se připravuje na výlov

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.

Draci se vznášeli nad Borem

LOUČKA ZA VĚŽÁKEM V BORU PŘILÁKALA DESÍTKY DĚTÍ, kteří přišly ukázat své umění udržet létajícího draka co nejdelší dobu ve vzduchu.

Startuje soutěž Chance být hvězdou. Točte a posílejte videa

Parádičky, skvostné góly. Bláznivý maskot, hluční fanoušci (a sličné fanynky). To všechno přináší fotbal. A právě dnes startuje soutěž, jež určí, kde najdete ty nejzajímavější borce.

Stavitelé chrámů vystavovali v Paříži

Tachov – Už během loňského školního roku se žáci Základní školy Kostelní Tachov zapojili do projektu Hraví architekt – hraví stavitelé chrámů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení