VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Stříbrští studenti se učili, jak by se měli chovat při mimořádných událostech

Stříbro – Projektový den zaměřený na chování při mimořádných událostech a jejich předcházení prožili studenti Gymnázia Stříbro.

10.2.2012
SDÍLEJ:

GYMNAZISTÉ VE STŘÍBŘE se učili zvládat mimořádné situace. K tomu patřil i nácvik případné resuscitace zraněného člověka.Foto: Gymnázium Stříbro

Po celý den jsme absolvovali aktivity zaměřené nejen na chování při mimořádných událostech, ale také jejich předcházení. Proč? Třeba proto, jak nám ostatně radili i pozvaní páni hasiči, že štěstí přeje připraveným.

Studenti naší školy tedy měli možnost doplnit své znalosti a zopakovat si, jak postupovat při požáru, při úniku jedovatých látek, evakuaci, v případě dopravní nehody či v jiných neobvyklých situacích.

Nebezpečným prostředím v případě nedodržování základních pravidel může být také internet – byli jsme proto proškoleni i v oblasti e-bezpečnosti, tzn. připomněli jsme si, jaké informace o sobě nesdělovat, abychom se nemohli stát terčem útoků a neohrozili sami sebe.

Zatímco žáci nižšího gymnázia se mohli seznámit s vybavením sanitního vozu, studenti vyšších ročníků se snažili vstřebat zásady předlékařské první pomoci, resuscitace či FIS pravidla. Všichni už také víme, jak se chovat a evakuovat v případě ohrožení naší školy, které, jak pevně doufáme, nikdy nenastane.

Dalo by se předpokládat, že jisté odpočinutí od katastrof přinese alespoň dílna s názvem Zdravý životní styl a výživa. Tento předpoklad se však nesplnil – na programu byla závažná témata týkající se bulimie, obezity či anorexie. Pokud jsme je dosud neznali, obohatili jsme svoji slovní zásobu také o slova jako bigorexie, drunkorexie či orthorexie a v další z dílen jsme se nevyhnuli další z lidských katastrof – drogové závislosti.

Na závěr bych ráda za všechny studenty poděkovala všem, díky kterým tento výjimečný den proběhl, zvláště pak hostům – odborníkům, kteří neváhali a obětovali svůj čas na poučení mladé generace. Jmenovitě pak naše díky patří ZZS PK Stříbro, Hasičskému záchrannému sboru Stříbro a slečně Červené.

Jak se projektový den líbil nám studentům, je celkem jasné. Byli jsme rádi, že alespoň jeden den neprobíhalo zkoušení před tabulí, o to raději jsme si ale vyzkoušeli, jak bychom byli schopni obstát v krizových situacích. I přes to, že jsme zase o něco schopnější, doufáme, že naše nově nabyté a oživené znalosti budeme v životě potřebovat co nejméně.

Johana Netrvalová

10.2.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Představení nového loga a tabule v rámci projektu záchrany Böttgerova sloupu ve spolupráci s německou firmou v rámci projektu Böttger.

Obora představila logo s Böttgerovým památníkem

Jedním z cílů záchranných složek byl také požár valníku mezi Stříbrem a Těchlovicemi.

Čtvrtek na Stříbrsku: Dvě dopravní nehody a požár valníku se slámou

Bouřka se silným větrem zaměstnala hasiče v celém kraji

Plzeňský kraj - Hasiči odstraňovali padlé stromy a větve na více než třiceti místech.

OBRAZEM: Setkání s indiány vystřídalo kroužkování ledňáčků

Tachovsko – Společnému soužití člověka s přírodou se věnoval příměstský tábor s Dětským domovem Domino Plzeň.

Petr Ardeleanu bude v sobotu pískat na Baníku

Tachovsko – Ve čtvrtém kole nejvyšších fotbalových soutěží nebudou chybět ani jména všech tří Tachováků, kteří v nich působí. Dva z nich se vydají na Moravu.

Rozhodne již Stříbro o motokrosových titulech?

Stříbro - Neděle 20. srpna bude na motocyklovém závodišti ve Stříbře patřit atraktivnímu programu BUKSA/ADOS Mezinárodního mistrovství České republiky v motokrosu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení