VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Stříleli jsme z perkusních předovek do malovaných terčů

Stříbro – Královské střelby Ostrostřelců zemí Koruny české se konaly ve Stříbře. Na střelnici přijely sbory z celé republiky. Jak soutěž probíhala a kdo se nakonec stal Králem střelců zemí Koruny české nám řekl Emil Juriga, setník Privilegovaného měšťanského střeleckého sboru ve Stříbře.

15.9.2010
SDÍLEJ:

Na stříbrské střelnici se konaly královské střelby. Těch se zúčastnili střelci z celé republiky. Foto: Archiv chomutovští střelci

Jak byste hodnotil královské střelby?

Vzhledem k tomu, že střelby probíhaly paralelně se 14. setkáním hornických měst a obcí, přičemž se oba programy několikrát vzájemně protnuly, bylo organizačně náročné synchronizovat program náš s programem hornického setkání. Například při úvodním průvodu jsme nabrali zpoždění, které jsme museli po celý zbytek našeho programu dohánět. Nicméně jsme povinnou část našich střeleb, tedy jejich vlastní technické provedení, stihli bez problémů a z tohoto střeleckého klání tak mohl vzejít nový Král střelců zemí Koruny české pro letošní rok.

Kolik střelců se účastnilo?

Zúčastnilo se přes padesát střelců z celé republiky, jmenovitě to kromě stříbrského sboru, byli Rakovničtí ostrostřelci, Ostrostřelecký sbor z Lokte, Chomutovská ostrostřelecká společnost, Garda městyse Senomaty, Pražští ostrostřelci a Ostrostřelecký spolek Radecký. Kromě toho se jako hosté střeleb účastnili členové Sportovního střeleckého klubu Stříbro, kteří nám nezištně poskytli střelnici a pomohli s organizací střeleb.

Kteří střelci byli nejúspěšnější?

Králem střelců zemí Koruny české pro rok 2010 se stal Zdeněk Tolar z Chomutovského sboru a Králem stříbrských ostrostřelců pro tento rok se překvapivě stal Jiří Markalous. Oběma pánům blahopřejeme.

Z čeho se střílelo a na co?

Střílelo se převážně z perkusních předovek a tradičně se střílelo do malovaných terčů. Zvláštností letošních střeleb bylo to, že každý ze sborů střílel na vlastní malovaný terč, který si po ukončení střeleb mohl ponechat. Finále o Krále střelců zemí Koruny české se střílelo taktéž do malovaného terče s motivem svatého Jiří. Autorem všech terčů byli bratři Volenové.

Jak se počítaly body?

Každý ze střelců měl tradičně jen jednu ránu a vítězem se stal ten, jehož zásah byl nejméně vzdálen od středu terče.

Přišlo hodně diváků?

Byli jsme celkově mile překvapeni návštěvností jak našich střeleb, tak naší historické ukázky před Koubkovou brankou. Rádi bychom touto formou divákům a návštěvníkům poděkovali za zájem.

Jste tedy s výsledkem akce spokojen?

S akcí jako takovou jsme rozhodně velmi spokojeni, protože jak podle reakcí našich hostů – ostrostřelců, tak podle reakcí veřejnosti se akce povedla a všichni odcházeli či odjížděli spokojení a budu-li hodně neskromný, tak budu tvrdit, že jsme zaznamenali i vyloženě nadšené reakce. A to přeci za ty starosti, stres a něco peněz stojí.

Autor: Martina Sihelská

15.9.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Představení nového loga a tabule v rámci projektu záchrany Böttgerova sloupu ve spolupráci s německou firmou v rámci projektu Böttger.

Obora představila logo s Böttgerovým památníkem

Jedním z cílů záchranných složek byl také požár valníku mezi Stříbrem a Těchlovicemi.

Čtvrtek na Stříbrsku: Dvě dopravní nehody a požár valníku se slámou

Bouřka se silným větrem zaměstnala hasiče v celém kraji

Plzeňský kraj - Hasiči odstraňovali padlé stromy a větve na více než třiceti místech.

OBRAZEM: Setkání s indiány vystřídalo kroužkování ledňáčků

Tachovsko – Společnému soužití člověka s přírodou se věnoval příměstský tábor s Dětským domovem Domino Plzeň.

Petr Ardeleanu bude v sobotu pískat na Baníku

Tachovsko – Ve čtvrtém kole nejvyšších fotbalových soutěží nebudou chybět ani jména všech tří Tachováků, kteří v nich působí. Dva z nich se vydají na Moravu.

Rozhodne již Stříbro o motokrosových titulech?

Stříbro - Neděle 20. srpna bude na motocyklovém závodišti ve Stříbře patřit atraktivnímu programu BUKSA/ADOS Mezinárodního mistrovství České republiky v motokrosu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení