VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Studenti představili své školy

Tachov – Boj o pozornost svedli zástupci středních škol a učilišť v tachovském sále Mže. Konala se zde třináctá prezentace středních škol, učilišť z obou západočeských krajů.

11.11.2014
SDÍLEJ:

ZÁJEMCI O studium si mohli vyzkoušet na vlastní kůži nejeden obor. Foto: DENÍK/Gabriela Jägerová

Školy vyrukovaly se svými nejsilnějšími zbraněmi a veřejnosti ukázaly to nejlepší, co nabízí a jsou schopny budoucím studentům poskytnout. „Tento den je určen pro žáky sedmých až devátých tříd základních škol. Pro zájemce gymnázií už od pátého ročníku základní školy. Pro rodiče je tato akce také nesmírně důležitá. Vzhledem k věku dětí je důležité rozhodnout o budoucím studiu a zaměstnání společně," uvedla pracovnice městského kulturního střediska Petra Maroszová.

Přestože se prezentace škol pravidelně opakuje, každoročně je pro uchazeče o studia připraven nový a nový program a školy tahají svá esa z rukávu.

Podstata prezentací zůstává stejná. Oborově se to rok od roku mění. Do výuky zařazují obory, které jsou pro studenty učilišť a středních škol atraktivní a zajímavé. Proto můžou přijít každý rok s novou nabídkou. „Rozhodně je zde uplatnění nejen pro chlapce, ale i pro dívky. Snažíme se, aby nabídka byla co nejbarvitější a nezůstali jsme jen u škol, které nabízí technické obory. Proto zde můžou žáci s rodiči vidět kadeřnice, švadleny, kuchařky, servírky, takže uplatnění zde najdou zkrátka i dívky," poznamenala Petra Maroszová.

Část programu byla připravena v kinosále, kde se přímo na pódiu kina prezentovaly některé školy formou divadla. Dále měly školy možnost ve svých stáncích podat informace o studijních oborech.

Podle pořadatelů je to pro rodiče a jejich děti jedinečná nabídka. „Uděláte si svůj vlastní obzor a je to rozhodně lepší a pohodlnější, než si na internetu otvírat stránku po stránce a hledat na internetu, co jednotlivé školy nabízí. Co může být víc, než když si můžete promluvit přímo s pedagogem nebo samotným studentem školy, která vás právě zajímá? Na každou otázku je schopen dítěti odpovědět. Možnost vybrat si tady pro žáky základních škol určitě je, proto bych byla ráda za rodiče, kteří by zastupovali dítě a na zástupce škol kladli tu správnou otázku," poznamenala Petra Maroszová.

Díky možné komunikaci má možná určitě nejeden žák jasno. Ti co ne, mají ještě čas. „Ještě to musím probrat s rodiči. Nejsem si jistý. Líbila by se mi praxe, jako mají ve Světcích, ale zase bych chtěl pryč z Tachova. Ale jak říkám, rozhodnutí musím ještě probrat doma. Mám nějaké prospekty a letáky, takže je třeba ještě něco málo nastudovat," řekl Deníku Jan Velek z Tachova.

Akce se pravidelně a již po třinácté zúčastnila i škola řezbářská. „Prezentujeme zde tříleté a čtyřleté obory. Student naší školy zde návštěvníkům předvedl uměleckou řezbu, ta je součástí výuky v druhém ročníku," seznámil učitel Václa Pihera.

„Takováto prezentace je určitě pro žáky základních škol přínosem, protože se sem dostanou děti, které nemají ponětí o tom, jak se obrábí dřevo nebo kov, a to si mohou vyzkoušet. Třeba je samotná řezba zaujme. Umělecké obory máme jako jediné v Plzeňském kraji, takže se ani moc prát o pozornost nemusíme. Po takovýchto prezentacích jezdíme pravidelně, protože je styk s veřejností pro školu nesmírně důležitý. Pro lidi je zajímavé i to, že naši studenti jezdí se svými díly na různé farmářské trhy a představují veřejnosti stará řemesla," doplnil učitel Pihera.

Autor: Gabriela Jägerová

11.11.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Nejdelší vlasy
5

Kraj rekordní a kuriózní

Ilustrační foto.

O víkendu startuje okresní přebor

AKTUALIZOVÁNO

FOTO, VIDEO: Ulicemi Tachova tekla nafta, skvrna se táhla devět set metrů

Tachov – Skvrnu vyteklé nafty v délce několika stovek metrů museli ve středu dopoledne likvidovat hasiči ve spolupráci s silničáři v centru Tachova.

Zemřel Robert Gilbert, velitel jednotky, která osvobodila Domažlice

Domažlice – V pátek 11. srpna zemřel ve věku 102 let Robert Irvine Gilbert. Americký veterán, který se v roce 1945 aktivně podílel na osvobození Domažlic. Robertu Gilbertovi byl v loňském roce jmenován čestným občanem Domažlic.

FOTO: Černobílá kafírna nabídla pouťové koláčky i kávu

Kladruby – Uplynulý víkend patřil v Kladrubech pouti. Tradičně už ji město Kladruby pořádá na několika stanovištích, kde si každý návštěvník pouti najde to, co je mu nejbližší.

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení