VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Studenti ze stříbrského gymnázia se na jeden den ocitli v roli europoslanců

Stříbro – Evropská unie organizuje každoročně parlamentní setkání pro studenty ze svých členských zemí – tzv. Euroscolu. Cílem setkání je diskuze o aktuálních tématech týkajících se Evropské unie.

20.4.2013
SDÍLEJ:

Jak se sedí a pracuje v Evropském parlamentu ve Štrasburku si vyzkoušelo několik studentů ze StříbraFoto: Gymnázium Stříbro

Veronika Matulková, studentka třídy G6 z Gymnázia Stříbro, vyhrála pro své spolužáky možnost zúčastnit se zasedání a také finanční příspěvek na cestu a ubytování.

Čtyřiadvacet zástupců z obchodní akademie a vyššího stupně gymnázia se ve dnech 10. a 11. dubna s dvoučlenným učitelským doprovodem vydalo na dvoudenní zájezd do města Strasbourg, které se nachází na hranicích mezi Německem a Francií. Účelem jejich cesty byla reprezentace školy, města Stříbra a hlavně České republiky. Na jednání byli jejími jedinými zástupci.

Po příjezdu si prohlédli historickou část města a zejména její dominantu, katedrálu Notre Dame. Druhého dne se ve formálních oděvech přesunuli ze svého ubytování před sídlo Evropského parlamentu. Po nezbytné bezpečnostní prohlídce byli uvedeni do budovy a v krátkosti byli seznámeni s programem dne. Následně se zúčastnili úvodního zasedání, kde si vyslechli představení přítomných států z úst jejich studentských zástupců a také představení EU. Součástí zasedání byla i diskuze na téma Budování Evropy, během které bylo možné si vyzkoušet parlamentní systém hlasování.

Po obědě, který jim byl nabídnut ve zdejší restauraci, se zapojili do soutěže Eurogame v týmech složených ze čtyř zástupců různých států. Zde mohli využít jak své znalosti o Evropské unii, tak také komunikaci v cizích jazycích, zejména angličtině.

Hlavním programem dne byla dvouhodinová diskuze o různých tématech, například o zemědělské politice, budoucnosti Evropy a Evropském roku občanů, která proběhla po soutěži. Její výsledky prezentovali zvolení mluvčí jednotlivých pracovních skupin na závěrečném shromáždění, kde proběhlo rovněž finále soutěže Eurogame a vyhodnocení celého dne. Byly zde také předány diplomy Euroscola, které obdrželi všichni účastníci. Poté následovalo slavnostní zakončení, opuštění budovy a odjezd.

Adéla Kapicová, Kateřina Krchová

Autor: Redakce

20.4.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ford Fiesta.
AUTOMIX.CZ
14

Dá se koupit spolehlivé auto za 50 tisíc? Tyto vozy mohou být výhrou

Jednou z hlavních hvězd letošního Ještě jednoho festu byla kapela Trautenberk. Ta rozpoutala peklo jak na pódiu, tak pod ním.

Ještě jeden fest již klepe na dveře

Dvorek nabídne hudbu i divadlo

Kosov – Pohodové odpoledne i večer můžete zažít v osadě Kosov u Boru při akci Kosovský dvorek.

Jízdárnu rozezněly lovecké rohy

Tachov - Světecká jízdárna má za sebou další část z cyklu Dveře jízdárny dokořán. Na v pořadí čtvrtém koncertu se představilo další zajímavé těleso.

Stropní ventilátory zvýší komfort při čekání na úřadě

Tachov – Vydýchaný stojící vzduch na chodbách Městského úřadu v Tachově, který návštěvníky ničil při návštěvě budovy především v letních měsících, je minulostí.

Kracíkovi role učitele nevadí. Mladým pomůžu rád, říká útočník

Plzeň – Vytáhnout nahoru další mladíky. Úkol pro hokejového útočníka Jaroslava Kracíka, který se po návratu ze zahraničí chystá v mateřské Škodě Plzeň už na třetí sezonu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení